Jump to content

Prijava boravišta


mayade

Preporučene objave

Molim pomoć oko prijave boravišta. Došla sam raditi u Zagreb najmanje godinu dana i po zakonu trebam prijaviti boravište.

1.da li tada plaćam prirez Zagreba ili grada u kojemu mi je prijavljeno prebivalište (stalna adresa), da li mi se u poreznu karticu unose novi podaci sa Zagrebačkom adresom?

2.što bi se dogodilo da se uopće ne prijavim,da li postoji zakon po kojem je firma obvezna da me prijavi ako ja to ne učinim sama.

Meni osobno više odgovara da ne mijenjam postojeće podatke ali sam čula (neprovjereno) da će me itako u firmi prijaviti sami.

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 11 mjeseci kasnije...

ako imate i HR državljanstvo

na svojoj nekretnini možete uvjek prijaviti prebivalište ili boravak.

prebivalište -za stalno, do odjave ili prodaje nekretnine.

boravak -svake godine, do 12 mjeseci.

 

potreban vam je vlasnički list stana (do 6 meseci star)i u nadležnoj policijskoj upravi izvršiti prijavu prebivališta (ako imate državljanstvo RH) ili boravišta

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...

mene zanima slično pitanje...

 

naime živim u Zg u kući koja je još uvijek na moju baku, ali baka ne živi tu već duže vremena i već je neko vrijeme nepokretna u domu.

Moj dečko će doći živjeti kod mene, pa bi trebao promijeniti boravište na tu Zg adresu, jer on nije iz Zg-a.

 

Gledala sam na stranicama mup-a i kaže da vlasnik stana/kuće mora s osobom koja želi promijeniti boravište mora otići na policiju s onim obrascem i to prijaviti.

 

Što je onda s mojim slućajem? Ja baku ne mogu odvesti u policiju za potvrdu.

Da li mogu ja biti ta osoba koja potvrđuje da će on živjeti na mojoj adresi?

I da li je potrebno izdati kakve dodatne potvrde kako bi to prebacivanje mogla izvršiti ja s mojim dečkom?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Aha, a to se nikako ne može izbjeći?

Jer ona je imala možda ni udar prije par godina, ne može se ni potpisat, ni ništa.

Što god ja ovjerim u njeno ime, koliko beznačajno bilo to ne može vrijediti, zar ne?

A i što bi trebalo onda pisat na tom ugovoru?

Da sam ja vlasnica kuće, ili da onda dozvoljava da netko drugi živi na toj adresi?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako ti napišeš da si vlasnica činiš kazneno djelo krivotvorenja isprava.Probaj vidjet sa tetama u PP da li se što drugačije može napravit jer u postupanju imaju i ljudskosti.

Tu ima jedan primjer ugovora.Ne znam da li ima klasičnih za kupit u papirnici.

http://www.dashofer.hr/?section=3&layer=1&content=5&cid=1740&PHPSESSID=83ae1a2028ff52b494efd1eb7d08aa4c

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 mjeseci kasnije...

pozdrav,

supruga mi je kubanka .Sada, proučavao sam zakone i sve što postoji medjutim informacije sa strane MVPEI i MUP-a su stvarno kontradiktorne. Jedni kažu da može u HR sa turističkom vizom i onda možemo predat zahtjev za privr. boravište a drugi da sve mora preko veleposlanstva. Iskreno imam osječaj da oni uopče nisu koordinirani

Ali ok, pustimo to. Stvar je u tome da smo več predali zahtjev za vizu i sad bi istovremenopredali i zahtjev za boravište. Medjutim, došli bi do situacije da one bude u HR i da viza istekne dok boravište još nije riješen?

Šta da radimo? Jel se može produžit viza u slučaju da treba? Možda bi bilo najbolje da tražimo najprije boravište a tek onda, kad bude odobren, i vizu za HR !

Vjerujte mi da bi bilo lakše da ja idem tamo nego ona ovdj :-(

I plsu toga, koja je razlika izmedju obrazac 1a(Zahtjev za izdavanje odobrenja za privremeni boravak, stalni boravak i autonomni boravak ) i obrazac 2B Zahtjev za izdavanje boravišne iskaznice za člana obitelji državljana države članice EGP-a koji nije državljanin države članice EGP-a ?

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pozdrav,

supruga mi je kubanka .Sada, proučavao sam zakone i sve što postoji medjutim informacije sa strane MVPEI i MUP-a su stvarno kontradiktorne. Jedni kažu da može u HR sa turističkom vizom i onda možemo predat zahtjev za privr. boravište a drugi da sve mora preko veleposlanstva. Iskreno imam osječaj da oni uopče nisu koordinirani

Ali ok, pustimo to. Stvar je u tome da smo več predali zahtjev za vizu i sad bi istovremenopredali i zahtjev za boravište. Medjutim, došli bi do situacije da one bude u HR i da viza istekne dok boravište još nije riješen?

Šta da radimo? Jel se može produžit viza u slučaju da treba? Možda bi bilo najbolje da tražimo najprije boravište a tek onda, kad bude odobren, i vizu za HR !

Vjerujte mi da bi bilo lakše da ja idem tamo nego ona ovdj :-(

I plsu toga, koja je razlika izmedju obrazac 1a(Zahtjev za izdavanje odobrenja za privremeni boravak, stalni boravak i autonomni boravak ) i obrazac 2B Zahtjev za izdavanje boravišne iskaznice za člana obitelji državljana države članice EGP-a koji nije državljanin države članice EGP-a ?

hvala

 

 

na vas post sam odgovorila u rubrici obiteljsko pravo jer sam ovaj vidjela tek poslije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možda bi bilo najbolje da tražimo najprije boravište a tek onda, kad bude odobren, i vizu za HR !

 

I plsu toga, koja je razlika izmedju obrazac 1a(Zahtjev za izdavanje odobrenja za privremeni boravak, stalni boravak i autonomni boravak ) i obrazac 2B Zahtjev za izdavanje boravišne iskaznice za člana obitelji državljana države članice EGP-a koji nije državljanin države članice EGP-a ?

hvala

Dakao prvo zahtjev za privremeni boravk pa onda viza za ulazak/dolazak u RH.

Na nju se ne odnosi obrazac 2B jer se on odnosi na državljane trećih zemalja koji već imaju riješen status/boravak u nekoj od zemalja EGP-a.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Molim o savjet - supruga je Hrvatski drzavljanin sa OIB i zivimo u inozemstvu .Nedavno je kupila nekretninu u Hrvatskoj i pitanje glasi :

Da li je potrebno da prijavi BORAVISTE na toj adresi supruga (kao vlasnik ) kao i to da li sin i ja, takodje, (kao strani drzavljani) trebamo prijaviti BORAVISTE ?

 

Prebivaliste i stalna adresa nam je u inozemstvu .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija