Jump to content

Mjernici


revizor

Preporučene objave

Susjedu su došli mjernici i mjere mu kuću i grunt.

Ne zanima me zašto niti me zanima ,ali predpostavljam da ima hipoteku na kuću.

Međutim došli su i kod mene u dvorište i mjere i hodaju i po mom dvorištu,ja sam ih pitao zašto mi bez pitanja hodaju po dvoru i mjere i moju kuću.

Oni su rekli da je to tako u proceduri kad mjere nkeretninu vlasnika kojeg rebaju "obraditi" onda moraju i susjedne nekretnine snimit.

Ako se ja protivim da oni hodaju po mom dvorištu da će oni zvati Policiju i doći s njima jer imaju na to pravo.

Normalno da nisma htio stavrati probleme oko svega nek mjere i neka s enose međutim nije mi jasno :

Da li ej stvarno dozvoljeno nekome samo tako ušeteti u dvorište ,obavljati radnej ,pa čak ii mjeriti kuću vlasnika bez nejgove dozvole ili pk obavještenja bar da će se doći i da mora netko biti kod kuće.

Nevjerojatno mi je da je to po Zakonu.

Molio bih nekoga tko se razumije da mi pojasni to,da li oni to smiju ,ne smiju i pod kojim uvjetima smiju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Poštovani,

 

mjernici najčešće mjere susjedne objekte radi 'kontrole' i boljeg uklapanja izmjerenog stanja. Ukoliko ih je pozvao određeni investitor za izmjeru na njegovom zemljištu, onda oni mjere isključivo to zemljište, a vaše, ako im dopustite, isključivo radi kontrole.

Ipak, malo drugačija procedura biva pri urbanoj komasaciji, reambulaciji i slično, ali to nije vaš slučaj.

 

Pročitajte Zakon o državnoj izmjeri i katastru zemljišta (NN 16/07 i 124/10), posebice članke 45., 57., 103., 104., 110. i 156.

 

Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija