Jump to content

Novi ugovori što ako ih nepotpišem.


bsnow

Preporučene objave

Radi se o sljedećem.

 

Visoke sam stručne spreme i radim u jednoj privatnoj tvrtci. Zaposlen sam na neodređeno. No poslodavac je najavio da če dati minimalnu plaču, to donosi da traži da se potpiše novi ugovor po kojemu bi primao minimalnu plaču.

 

Što ako odbijem potpisati taj ugovor?

Dobivam li otkaz? Ako da po kojim uvjetima i koja su onda moja prava. Imam li pravo na naknadu za nezaposlene.

 

Trebam ozbiljno pomoć. Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako odbijete potpisati ne mora značiti da će vam dati otkaz,al to je vrlo vjerovatno.Na koja prava bi imali pravo ovisi o vrsti otkaza koji bi dobili odnosno o načinu na koji bi vam prestao radni odnos.Npr.ako potpišete sporazumni prestanak ugovora o radu nemate pravo na naknadu.Ako dobijete poslovno uvjetovani otkaz imate pravo na naknadu sa zavoda,a ako radite duže od 2 godine i na otpremninu.U svakom slučaju imate pravo na naknadu za neiskorišteni godišnji odmor ako niste iskoristili godišnji u cijelosti.

 

Znači sve vam ovisi o načinu prestanka radnog odnosa.I zapamtite :otkaz se ne popisuje!Potpisuje se samo sporazum o prestanku ugovora o radu, a to su vam dva različita načina prestanka radnog odnosa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija