Jump to content

Provjera opavdanosti tužbe


ifek

Preporučene objave

Na početku prvog pisanog kontakta pozdravljam sve forumaše, a naročito one koji se trude i pomažu nama, pomoći potrebnima - hvala vam!

 

Zbog moje situacije u vezi zastare (neimovinska šteta), pregledao sam jako puno tema (forum Obvezno pravo, te odluke građanskog drugostupanjskog suda i ZOO) i nisam našao situaciju sličnu mojoj.

To ću obraditi u drugoj temi – treba se dosta potruditi da se slučaj opiše razumljivo.

 

No, pročitao sam negdje, da je moguće predložiti sudu (dati zahtjev, tražiti) da sud ocijeni (provjeri, ustanovi) opravdanost (utemeljenost, ...) tužbe (postupka).

Ne znam koji su izrazi upotrijebljeni i ne znam gdje sam to pronašao.

 

Tada nisam ni slutio da bi ta informacija mogla biti korisna u mojem slučaju. Sada pak mi se čini da bi bilo najbolje baš ‘to’ poduzeti.

Ne znam da li se ‘to’ daje zajedno s tužbom ili posebno i da li sam taj čin djeluje na rok zastare.

 

Svesrdno se nadam da će ta tema zapeti za oko nekome koji će mi pomoći ili bar usmjeriti na uže područje (ponovnog) traženja.

 

Želja mi je da vam se čimprije mogu zahvaliti na pomoći.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija