Jump to content

minimalna braniteljska mirovina


zvonemarkus

Preporučene objave

ima li neko da se kuži po kojem kriteriju se ostvaruje minimalna braniteljska mirovina

po ovom što ja vidim ispada da ima više minimalnih mirovina

zadnji put je bilo malo informacija na legalisu kada sam pokušao doći do njih

bez obzira na sve čini mi se da ispada DA braniteljsku min dobije ili ostvaruje kako kome nadležni daju

 

koja je uopće cifra minimalna braniteljska mirovina

:misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zvonemarkus pita:

 

koja je uopće cifra minimalna braniteljska mirovina

 

Također, donesena je i Odluka o visini najniže mirovine hrvatskom branitelju

Domovinskog rata za godinu 2012. koja od 1. siječnja iznosi 2.448,45 mjesečno, kao i Odluka o

osnovicama za utvrđivanje vrijednosnog boda prema osobnom činu, ustrojbenom mjestu i zvanju

hrvatskog branitelja iz Domovinskog rata za godinu 2011.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

 

Doista se čovjek da lako zbunit kad pročita npr. odluke o visini najmanje braniteljske mirovine za tekuću godinu.

Prije je u čl. 3. stajalo HRVI, a danas toga više nema.

Doista je teško shvatit status HRVI-a, ako isti nema važnost prilikom odlaska u mirovinu.

Također je medeni66 napisao kako su ga skinuli samovoljno sa bolovanja,a u istom trenutku je na Upravnom sudu. Pa što da čovjek napravi,ovi ga skinu sa bolovanja,a firma u banani ili već gdje tko radi,odnosno dobije otkaz,pa gdje i kako dalje pitam se? Da li je za naše probleme jedino rješenje štrik?

Pa zar mi nismo također HR branitelji kao i svi oni koji uživaju enormne mirovine(teški inv.ovisni o kolicima nisu u ovoj kategoriji)a borili smo se za istu državu,no očito nismo svi jednaki pred zakonom kako Ustav to nalaže.

Muka mi je više od prava i pravičnosti jer ovo je ništa drugo nego li jedno ogromno ponižavanje HR branitelja.Sramota.

 

Pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Najniža mirovina hrvatskom branitelju iz Domovinskog rata od 1. siječnja 2012. određena je u svoti od 2448,45 kn mjesečno.

 

 

ovo je sa stranice HZMO

 

 

a ja danas primio najnižu opću 2323 kune dali to netko zna objasniti molio bih odgovor od znalaca unaprijed zahvalan na bilo kojem objašnjenju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

BRAVO je napisao:

Najniža mirovina hrvatskom branitelju iz Domovinskog rata od 1. siječnja 2012. određena je u svoti od 2448,45 kn mjesečno.

 

 

ovo je sa stranice HZMO

 

 

a ja danas primio najnižu opću 2323 kune dali to netko zna objasniti molio bih odgovor od znalaca unaprijed zahvalan na bilo kojem objašnjenju.

 

Prošetaj do svoje područne službe hzmo-a i raspitaj se tamo kod njihove pravne službe. Besplatno je . I sam sam bio jednom dok nisam kvalitetnu informaciju dobio na legalisu, otišao sa do pravne službe i pitao njih da mi objasne ono što me tada bilo zanimalo a bilo je vezano za profesionalnu nesposobnost za rad i koja bi to bila zanimanja koja bi sa profesionalnom nesposobnosti za rad mogao raditi.

Na kraju razgovora sa pravnom službom a koji je trajao oko 30 minuta ( tako nešto ) nisam dobio nikakav odgovor koji bi mene mogao zadovoljiti. rekao sam im hvala lijepa na ničemu a pravnica je ostala zbunjenog lica jer se i ona našla u neobranu grožđu, tj. nije znala konkretan odgovor na moje pitanje.

Ali svakako vrijedi otići do njih i raspitati se, tko zna možda vama budu znali odgovoriti.

 

Što se tiče moga pitanja više me ne muči odgovor na isto jer sam sada u općoj .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

BRAVO je napisao:

Najniža mirovina hrvatskom branitelju iz Domovinskog rata od 1. siječnja 2012. određena je u svoti od 2448,45 kn mjesečno.

 

 

ovo je sa stranice HZMO

 

 

a ja danas primio najnižu opću 2323 kune dali to netko zna objasniti molio bih odgovor od znalaca unaprijed zahvalan na bilo kojem objašnjenju.

 

Mislim da ti je to sve u redu. Nemam volje da sad tražim pa da ti kažem točno koji članak zakona to regulira, al sam 100% siguran: To što ti piše najniža mirovina na stralicama HZMO je točno, ali (kvaka) to se odnosi na one koji napune 65 godina života. Sve ispod toga se po nekom koeficijentu umanjuje pa dobiješ to što si dobio.

 

Nadam se da sam bar malo pomogao.

 

Pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 mjeseci kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija