Jump to content

razvod - kako originalno - imovinska pitanja


opet

Preporučene objave

dakle ja i muž se razvodimo

imamo dijete od 2 godine

problem je imovina - odnosno:

 

on je uložio svoj novac i novac sviojih roditelja u kuću mojih roditelja gdje smo adaptirali dio za stan za nas (vlasnički list nije čist, ali eto)

manji dio novaca su dali moji roditelji, a i ja svoju plaću nisam na sebe trošila

dio smo digli na kredit koji još treba otplaćivati - oko tri godine

 

sada on hoće iseliti, ali traži da mu ja kupim manji stan (oboje radimo)

meni ostaje sadašnji stan - oko 70m2

 

i to traži da ga kupim za gotovinu, a ne na hipoteku - jer kako će on biti siguran da ću ja vraćati kredit

(ili da pod hipoteku stavim stan od roditelja - što nikako ne želim jer nisu oni tražili da on ulaže svoj novac - već su nam htjeli pomoći)

 

ja bih rado - da se sve to riješi pristala kupiti taj stan - ali naravno novaca nemam nego što primim od ne velike plaće - a glupo mi je dizati duplo skuplji kredit samo zato da bi stan bio na njegovo ime

 

Molim vas neki savjet

 

Hvala

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jednostavno...

 

Zajedno izracunajte vrijednost koju su ulozili on i njegovi roditelji u Vas stan.

 

Onda dignite kredit na taj iznos (kakav god zelite--hipotekarni na vasu nekretninu,nenamjenski,lombardni,...)

Njemu dajte taj iznos na ruke pa nek on s tim kupuje sto god zeli (stan,auto,biciklu,zvake...)

 

I inace ne dijeli se objekt ili stvar stecena u braku jer je to opcenito nemoguce,nego vrijednost tog objekta,stvari,imovine uopce...

 

Vi mu niste duzni kupiti drugi stan,nego isplatiti dio vrijednosti.

 

Jos nesto--imovina stecena u braku se dijeli po pola...

 

Dakle stan nije stecen,nego dobiven na koristenje(ili poklon vama vasih roditelja),pa ne ulazi u podjelu.

U podjelu ulazi samo vrijednost adaptacije.

Novci njegovih roditelja takodjer ne ulaze u podjelu nego pripadaju njemu(poklon njemu)

Ostatak njegovih i vasih ulaganja se dijeli.

 

Uostalom to je zaseban postupak i vodi se odvojeno od postupka rastave.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala

 

ali nismo namjeravali ići na sud (bojim se da bi me to koštalo više od ovog što njemu treba platiit ???

 

problem je što nemamo većinu računa, a on tvrdi da tu ulazi vrijednost stana kakva je danas jer je on dignuo vrijednost stana tri puta i sl...

 

ja nemam nikakvih iskustava s građenjem (istina je da je o svemu on vodio računa)

pa ne znam postoji li netko i tko?? tko mi može procijeniti i reći pošteno koliko ja njemu novaca doista trebam dati .

 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

procijenit i odrediti iznos može sud. Navodite da većinu računa nemate, dakle, ostaje vaša riječ protiv njegove. Sud traži konkretne dokaze (račune, troškovnike, nekad svjedoke) bez toga sve je teško dokazati. Ne morate se bojati prevelikih sudskih troškova. Za početak obratite se odvjetniku, objasnite situaciju i poslušajte što vam ima reći. I neka vaš suprug tvrdi koliko stan vrijedi dana a koliko je vrijedio prije, no kako nema dokaze o procjeni vrijednosti prije i sada, to su samo isprazne tvrdnje i toga se ne morate bojati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

juicy je napisao:

procijenit i odrediti iznos može sud. Navodite da većinu računa nemate, dakle, ostaje vaša riječ protiv njegove. Sud traži konkretne dokaze (račune, troškovnike, nekad svjedoke) bez toga sve je teško dokazati. Ne morate se bojati prevelikih sudskih troškova. Za početak obratite se odvjetniku, objasnite situaciju i poslušajte što vam ima reći. I neka vaš suprug tvrdi koliko stan vrijedi dana a koliko je vrijedio prije, no kako nema dokaze o procjeni vrijednosti prije i sada, to su samo isprazne tvrdnje i toga se ne morate bojati.

 

Vrijednost nekretnine nije problem procjeniti vještačenjem. Sudskh troškova se treba bojati jer u njih osim realnih troškova spada i izgubljeno vrijeme kojeg neće biti malo.

Jucy priča gluposti!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija