Jump to content

bijeg sa mjesta prometne nezgode


Zoxa

Preporučene objave

Proslu godinu u 3 mj.

 

Kraj glavne ceste je Pekara i stao sam na parkiralistu sa uplajenim automobilom dok je djevojka odisla kupiti pecivo jer je isla u skolu...

 

Kada se vratila normalno provijerio sam ako se krece koje vozilo na cesti i propustio sam ih 3-4 međutim kad sam krenuo pojavio se auto Ko sa vedra neba ( izgleda da mi je bio u mrtvom kutu) i auto te osobe strugnuo je moj prvi ljevi blatobran... i tako smo stali... ja sam izaso van i pitao Gospodu dali je u redu medutim nista nije odgovarala samo je sutila i gledala auto...

 

ja sam krenuo po europsko izvjesce u auto kad je gospoda promrmljaja da ona ide " tu gore"....?

 

I zena sjedne u auto upali i krene kroz krizanje prema kruznom toku i nestane mi sa vidika!

 

ja sam je cekao kojih 5-7 min ali nema ni traga od je!

 

kako sam vidio da steta nije velika sjeo sam se u auto i krenuo svojim putem dalje!

 

2 dana kasnije!

 

Dolazi mi doma policija i kazu da sam optuzen za bjeg sa mjesta promente nezgode??????

 

ja sam bio paffff!

 

Kada sam dobio prekrsajni nalog u njemu pise da sam bio na šljunkastoj povrsini i da sam pobjego sa mjesta prometne nezgode bez zaustavljanja vozila?

(gdje se moze naci sljunak na parkiralistu u centru grada? I kako sam mogao pobjeci kad je njezin auto bio ispred mojeg?)

 

dobio sam kaznu od 3000 kuna i 6 mj. douzimanje vozacke i jos k tome polica me tereti za 7000 kuna stete na njezinom automobilu ( a ja svoj popravio za 500 Kuna u servisu)?

 

napisao sam zalbu i sad sam dobio poziv za sud

 

Kolike su mogucnosti da me optuze za bjeg ili da me oslobode krivnje?

Ja priznajem da sam pouzrocio prometnu nezgodu ali nisam pobjegao...

 

I jos k tome sam nezaposlen!

I nikada nisam kaznjavan ni za najmanju sitnicu!

 

Molim za realan odgovor!

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne pobjeći znači sačekati policiju i/ili ispuniti europsko izvješće.

 

Niste napravili ni jedno ni drugo.

 

Prekršaj drugog vozača nije opravdanje da i vi možete napraviti takav prekršaj.

 

Ma koliko se vi neosjećali krivim u vašem činjenju i nečinjenju postoje elementi prekršaja.

 

Sa sobom ponesite dokaze da ste nezaposleni i potvrdu iz porezne o imovini i da nemate prihoda iz imovine.

 

Možete očekivati kaznu po obadvije točke.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Sad dosta ovisi o Sudu. Ako Vam na suočenju Sudac povjeruje tada nećete dobiti nikakovu kaznu. Inače, uvijek sa sobom trebate imate fotoaparat, i sve slikati, pa može i mobitelom. Da ste tada slikali samo mjesto nesreće, svoj auto, gospođin auto, pa njezin auto u odlasku, na Sudu biste mogli dokazati kako niste pobjegli sa mjesta nesreće i sve bi bilo čisto. Ali možda je sad i bolje da nema fotografija. Ne mora se za svaku sitnicu zvati policija, štoviše, u nekim okolnostima se i ne preporuča. Kako nije bilo ozlijeđenih osoba te se radilo o lakšoj prometnoj nesreći i manjoj materijalnoj šteti, policiju niste zvali već ste maknuli vozilo sa ceste omogućivši nesmetano odvijanje prometa.

No ovako, budući da je gospođa sa vezama u policiji, Editirao moderator

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije pola godine dobila sam kaznu nakon odbijanja žalbe od 3000kn. Kako sam student, a roditelji su u mirovini, nisam još uspjela platiti. Imam dva pitanja; pomiješale su mi se uplatnice prije i nakon odbijanja žalbe, potpuno su iste osim drugog poziva na broj. Kako da saznam koja je ova zadnja uplatnica nakon žalbe jer na nju trebam uplatiti? Drugo pitanje je, mogu li ja sada uplatiti tih 3000kn ili prvo moram nazvati i raspitati se o kamatama koje su nastajale u međuvremenu?

 

Srdačan pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija