Jump to content

Burza i raskid ugovora


inazg

Preporučene objave

poštovanje,

pišem u ime svog brata, a problem je slijedeći: on je bio prijavljen na HZZ i 24.3.'12. je potpisao ugovor o zaposlenju u jednoj privatnoj firmi, na 1 mjesec. Jučer je radio prvi dan i jutros je njega i još jednog dečka šef pozvao da potpišu sporazumni raskid radnog odnosa jer je zapao u financijsku krizu i ne bi im mogao isplatiti plaću. Brat se ponadao da ih još nisu prijavili i da još nije ostao bez naknade sa burze, ali jučer je već napravljena prijava od strane, sada već bivšeg poslodavca i to je saznao jutros kada je došao potpisati sporazumni raskid radnog odnosa. Na burzi su mu rekli da je sada ostao i bez naknade na koju je imao pravo još do kolovoza. Mene, kao i njega zanima može li se što poduzeti po tom pitanju i može li on ipak ostvariti kakvo pravo preko burze u vidu naknade jer sada je ostao bez ikakvih sredstava za život ili (možda će smiješno zvučati, ali očajna sam)može li se taj jedan dan nekako brisati. Ako nema više nikakva prava preko burze, može li se prijaviti na CZSS i tražiti socijalnu pomoć;živimo u zajedničkom kućanstvu, ali on ne posjeduje nikakve nekretnine, a ja sam ostala samohrana majka i nemam načina uzdržavati i njega. Molim vas da mi netko pomogne savjetom ili me uputi kome bih se mogla obratiti za pomoć. Unaprijed hvala na odgovorima........ :place:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija