Jump to content

Radna dozvola za strance


anonimno

Preporučene objave

Dosao sam zivjeti u Hrvatsku prije par tjedna.

 

Htio bih pitati zna li itko koliko dugo traje postupak za dobivanje radne vize ( i na temelju toga dozvolu privremenog boravka). Rečeno mi je u jednoj firmi koja me (konačno) htjela zaposliti da to traje od 3 do 4 mjeseca. I zbog toga ništa od posla. Pa tko će me čekati toliko dugo!

U zakonu o strancima piše da je rok za dobivanje radne vize 15 dana od predaja zahtjeva, no, na temelju te radne vize još bi morao dobiti privremeni boravak. Al koliko to traje. Ovaj rok od 3 do 4 mjeseca mi se cini malo pretjerano...

Neki mi kazu da bi trebao otvoriti obrt ovdje i na temelju toga dobiti sve papire. No ne znam jel to moguce, i ako jest, koliko sve to kosta.

 

Ima li neko iskustvo s tim stvarima?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Rok za rd je 15 dana , a za pb 30 i MUP ga poštuje. Problem je što vi čini se nemate uvjete za dobivanje radne dozvile:

da vas je strano društvo uputilo na rad u RH u našu firmu s kojom je na neki način povezano(bilo da je osnivač ili iz iste grupacije) ili

da ste član uprave tog društva koje vas želi zaposliti i zato vm jejeduina opcija otvaranje obrta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

obzirom da je u Zg gužva, često se ti rokovi premaše. Međutim, ako imate urednu i potpunu dokumentaciju ne biste trebali čekati dulje od 2 mjeseca.

No, za firmu vam je dovoljno da imate radnu dozvolu ukoliko im dođe inspekcija rada. Privremeni boravak stvar je MUP-a i reguliranja boravka u RH, tako da poslodavac neće imati problema ako mu dođe inspekcija rada.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam se bavila radnim dozvolama. Vrijeme unutar kojeg se zahtjev riješi je 2 mjeseca ukoliko je dokumentacija nepotpuna.

Zakonsaka je obveza podnijeti zahtjev za pr.boravak u svrhu rada.

je napisao:

obzirom da je u Zg gužva, često se ti rokovi premaše. Međutim, ako imate urednu i potpunu dokumentaciju ne biste trebali čekati dulje od 2 mjeseca.

No, za firmu vam je dovoljno da imate radnu dozvolu ukoliko im dođe inspekcija rada. Privremeni boravak stvar je MUP-a i reguliranja boravka u RH, tako da poslodavac neće imati problema ako mu dođe inspekcija rada.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

:-?

Stanujem u BiH, tu imam i stalno prebivalište..Ali imam hrvatsku domovnicu i putovnicu.Sada imam ponudu za rad na jadranskoj obali u jednoj turističkoj agenciji. Traže mi radnu knjižicu. Kako je dobiti?

Može li agencija nešto uraditi po tom pitanju(možda ubrzati proces) ili ja sve to moram sama?

Molim sve one koji mi mogu pomoći da se jave.Hvala unaprijed...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Svoj prvi privremeni boravak sam cekala 1,5 mjesec.Znam da po zakonu o strancima clan 95 mislim 12 ili 22 ako ste u braku sa HR drzavljaninom ne trebate radnu dozvolu!

Radna dozvola se zna dosta dugo cekati ovisi o Županiji.Mislim da morate regulirati status,dobiti osobnu stranca (sto se isto ceka mjesec dana) jedino je moguce sve to pokusati odjednom.

PUNO SREĆE.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

Svoj prvi privremeni boravak sam cekala 1,5 mjesec.Znam da po zakonu o strancima clan 95 mislim 12 ili 22 ako ste u braku sa HR drzavljaninom ne trebate radnu dozvolu!

Radna dozvola se zna dosta dugo cekati ovisi o Županiji.Mislim da morate regulirati status,dobiti osobnu stranca (sto se isto ceka mjesec dana) jedino je moguce sve to pokusati odjednom.

PUNO SREĆE.

 

 

Bez obzira na privremeni boravak temeljem braka sa hrv. državljaninom, poslodavac mora zatražiti od MUP-a da se stranac zaposli, a MUP će temeljem čl. 95 / 12 riješiti da radna dozvola ne treba te odobriti zaposlenje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija