Jump to content

bankarski zahtjevi-pomoć


kalex5

Preporučene objave

Moj slučaj je malo specifičan, ukratko otac i sestra su mi preminuli pod nerazjašnjenim okolnostima usljed eksplozije ručne bombe(sestra na licu mjesta, a otac u bolnici od rana).

Ostavina je završila i jedini sam nasljednik, od sestre nemam ništa, a od oca sam dobio u rješenju bilježnika u nasljedstvo

"NN iznos po tekučem računu, životno osiguranje i polica osiguranja od nesretnog slučaja i grobno mjesto.

Jedno osiguranje(nesretni slučaj) je virkuliran u korist jedne banke, stoga to i nije moje nasljedstvo, drugo osiguranje(životno) kao korisnika navodi sestru(istu koja je preminula), a od osiguranja će po mom mišljenju biti rješenje o neisplati premije(samoubojstvo ili slično), tekući račun je u minusu, još mi banka javi da mi otac ima par kredita.

Zakon o grobljima me navodi kao korisnika grobnog mjesta, ali me ukopno poduzeče koje se brine o groblju vodi kao "vlkasnika" uz obvezu plačanja godišnjeg najma(smatram da nisam vlasnik nego korisnik jer ga plačam te time ni grobno mjesto mi nije nasljedstvo), a za dogove po nenamjenskim kreditima i karticama planiram nepriznat dugovanja(usput 13 godina ne živim sa ocem i sestrom), da li možda na nešto nisam obratio pozornost molim smjernicu(oko životnog osiguranja ili nečeg).

p.s. otac i sestra nisu imali nekretnina u vlasništvu kao niti vozilo.

unaprijed hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

preminule osobe nisu imale imovine za nasljediti.

ako ništa nisi nasljedio zašto si prihvatio da budeš nasljednik?

nasljednik vrača dug ostavitelja u vrijednosti nasljeđene imovine. nasljedio si 0 kuna i obveza vračanja dugova ostavitelja je u vrijednosti 0 kuna.

grobno mjesto nisi nasljedio .

nasljedio si samo obvezu plaćanja grobne naknade.

 

pošto je ručna bomba u pitanju

možda se radi o terorističkom aktu.

naknada za duševne boli zbog smrti oca je 150.000,00 kn

sestra 75.000,00kn

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija