Jump to content

Gradnja nadstresnice


koi

Preporučene objave

Krenuo sam u gradnju nadstresnice u straznjem dijelu kuce,koja svojom povrsinom ne prelazi 15m2,jednom stranom je naslonjena na kucu koja je sagradena prije 1968 god.Nadstresnicu drze 4 betonska stupa i odmaknuta je od mede 2m.Susjeda mi je pozvala gradevinsku inspekciju i koja mi je rekla da cu vjerojatno trebat trazit dozvolu za gradnju.Sad mene zanima dali ja trebam trazit dozvolu za gradnju ili sta drugo.Molio bih za pomoc sto trebam konkretno napravit?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani!

 

Vi po novim propisima imate pravo sagraditi pomoćni objekt koji služi osnovnom objektu veličine od 50 m2 .

 

Rekli ste da je osnovni objekt sagrađen prije 68. Za taj objekt trebate imati potvrdu da je sagrađen prije 68. ili najkasnije do

15.veljače 1968. tu potvrdu ćete dobiti u urbanističkom uredu mjesta kojemu pripadate .Ako tu potvrdu već imate tada podnesite zahtjev za izgradnju pomoćnog objekta ,koji se može sagraditi bez otvora prema susjedu do međe ,time da trebate sagraditi vatrozaštitni zid prema susjedu,ili trebate biti udaljeni 3 metra.Za precizan odgovor nema dovoljno podataka .

 

Pozdrav !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pozdrav, samo da ispravim vezano uz izdavanje "uvjerenja" da je objekat evidentiran prije 15. veljače 1968. godine.

ta uvjerenja izdaju područni uredi za katastar, tj. područne ispostave državne geodetske uprave, a ne uredi za urbanizam. u biti ta uvjerenja dokazuju da je određeni objekat evidentiran u katastarskom operatu određene katastarske općine prije navedenog datuma. za izdavanje te potvrde treba podnijeti pisani zahtjev sa preslikom kat. plana, te priložiti državne biljege, i u mom slučaju pričekati na izdavanje te potvrde cca. 2 mjeseca.

poz...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani!

 

U uredu za urbanizam dobiti ćete obrazac zahtjeva za izgradnju pomoćnog objekta .

Trebate imati tu potvrdu odnovnog objekta , vlasnički list .Podnosite ispunjeni obrazac sa prilozima.

Otiđite sa tom dokumentacijom kod ovlaštenog arhitekte koji će ucrtati budući objekt na Vašoj čestici.Otiđite u Ured za urbanizam sa izvatkom iz zemljišnih knjiga , i kopijom katastarskog plana ne stariji od 6 mj. Svi troškovi za već izgrađeni objekt cca 1ooo,kuna Tu nije ubrojeno trošak arhitekte .

 

Pozdrav !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija