Jump to content

trava...

anonimno
 Dijeli

Preporučene objave

Pozdrav svima!

Da ne duljim previse.. U sijecnju smo decko i ja uhiceni prilikom pokusaja konzumacije jointa, na putu u policijsku stanicu neuspjesno sam pokusala sakriti ostatak trave od 1,7 g koja je pronadjena i ja sam priznala da je moja. Prosli mjesec sam platila kaznu izrecenu od prekrsajnog suda a danas sam dobila i poziv sa kaznenog. Tuzilastvo predlaze kazne mom decku tri mjeseca zatvora ( pretpostavljam zato jer je otprije poznat policiji i osudjivan nekoliko puta), a meni novcanu kaznu u visini 20 dnevnih doplataka (nisam ranije osudjivana).. Ono sto me zanima je koja je mogucnost da sudac smanji ili uveca predlozene kazne i kako to da se oboje vodimo u jednom postupku, nekako sam mislila da to ide individualno?

Na raspravu su pozvani i djelatnici MUPa koji su nas priveli i inspektor koji nas je ispitao, je li to uobicajeno ili samo pogorsava stvari?

Molim da mi razjasnite ovo jer nemam apsolutno nikakvih iskustava s kaznenim parnicama i slicnim, pa se bojim da nesto ne zeznem dodatno.

Mogu li se mozda javiti sucu prije rasprave i pokusati razjasniti situaciju ili je to bedasto?

Hvala

Dijeli na drugim stranicama

• 2 tjedna kasnije...
Mogu li se mozda javiti sucu prije rasprave i pokusati razjasniti situaciju

naravno da ne mozes, tijekom rasprave ili tocnije na pocetku dokaznog postupka ces dobiti priliku da razjasnjavas situacije u vidu iznosenja svoje obrane.

bez obzira sto ste oboje obuhvaceni istim optuznim aktom, kako o krivnji tako i o vrsti&visini kaznene sankcije ce se odlucivati individualno.

sud nije vezan za prijedlog do-a po pitanju kaznene sankcije (ali i do ima pravo zalbe, a i zali se ako ne bude po njegovom) izuzev ako se izjasnis krivom i prihvatis predlozenu sankciju - u tom slucaju ces u praksi dobiti bas predlozenu sankciju, a u teoriji neku koja nije stroza od predlozene.

ako priznate i pristanete na sankciju koju je u optužnom prijedlogu predložio drž. odvjetnik sud vam ne može izreći veću kaznu,ali ako se ne složite sa sankcijom tada sud nije vezan za prijedlog drž. odvjetnika i ovisno o dokaznom postupku sudac vam može izreći veću ili manju od predložene u optužnom aktu

• 2 mjeseci kasnije...

dakle krenimo redom:

1) sve varijacije u pogledu izbora vrste i mjere kazne su sucu omogućene; vezan je samo kaznenim okvirom: novčana kazne ili kazna zatvora do 1 godine, iako je moguće da ti i izrekne sudsku opomenu. (ovisi i o tome koliko si stara), premda u sudskoj praksi sud najčešće ove slučajeve rješava u skraćenom postupku putem sudskog naloga i tada najčešće izriće kazne koje je predložio državni odvjetnik koji se btw. najčešće ni ne pojavljuje na tom ročištu.

2) normalno je da se objedini postupak radi njegove ekonomičnosti, ali postoji i mogućnost razjedinjavanja ako si ti maloljetna.

3) normalno je da se pozivaju djelatnici Mup-a koji su podnijeli kaznenu prijavu, premda se oni u praksi rijetko pojavljuju i onda ako i dođu se često ničega ne sjećaju.

Moj ti je savjet da ako nisi zaposlena tražiš da ti uz ovu novčanu kaznu od 20 PDD izrekne i uvjetnu osudu (najčešće ti to bude do 1 god. i ako se u tom periodu budeš "uzorno" ponašala neće ti se izreći novčana kazna. To je moguće. Ili da i tebi izrekne kaznu zatvora najvjerojatnije od 1-3 mjeseca odnosno 1 godinu uvjetno. Uvjetna kazna ti je/vama jedini put da izbjegnete plačanje novčane kazne i troškova sudskog postupka.

4) javljanje sucu prije rasprave je out of the question.

5) ako imate para najbolje je i angažirati odvjetnika pa ti se on možda i izbori samo za sudsku opomenu što je najbolji rasplet događaja.

SRETNO

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

Dijeli

• Napravi novi...

Važna informacija