Jump to content

Darovni ugovor i sud

flower
 Dijeli

Preporučene objave

Otac mi je darovao stan u travnju 2004. godine, a za isti stan je njegova sestra podignula tužbu (želi 1/2 stana) na općisnkom sudu dva mjeseca nakon darovanja. Da li darovanje ima prednost pred tužbom, jer je nastupilo ranije? Moj otac je bio uknjižen kao vlasnik već 3,5 godine prije podizanja optužbe, a to je navodno dovoljno da ga nitko ne može makniti iz zemljišnih knjiga kao vlasnika!? Hvala na odgovoru.

Dijeli na drugim stranicama

Pa, pravni osnov tužbe je ukratko ovakav:

- to je bio stan njihove majke, u kojem je ona imala status zaštićenog najmoprimca, i koji je status uzeo moj otac nakon majčine smrti (on je plaćao sve režije itd.), dok je teta bila samo član domaćinstva (tako je navedeno u ugovoru sa vlasnikom). Zatim je jednog dana vlasnik želio prodati stan i ponudio ga je mom ocu po pravu prvokupa, te ga je moj otac onda i kupio, dok sestra nije imala novaca i nije izražavala zanimanje da i ona sudjeluje u isplaćivanju kupoprodajne cijene. Ali se umiješala njenja kćer i pokrenula parnicu protiv mog oca, jer misli da je njena majka (tatina sestra) oštećena]

Jole je napisao:

Zavisi koji je pravni osnov tužbe vaše tetke.

Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

Dijeli

• Napravi novi...

Važna informacija