Jump to content

strane udruge


gp333

Preporučene objave

Povezan sam s stranom ekološkom udrugom. Razmisljam o osnivanje Hrvatske udruge gdje bi jedan od tri člana bila ta strana udruga.

 

Imam set pitanja za stručnu osobu. Gledao sam okolo po webu i forumu, ali ovo nije baš sasvim uobičajeno.

 

1. Udruga promiče korištenje prirodnih materijala na sve načine uključujući prirodne materijale kod brodogradnje. Udruga bi mogla bit sponzorirana iz inozemstva i iz Hrvatske od par poduzeća. Koliko razumijem ne plaća se porez na novce primljene od sponzorstva?

 

2. Jedan od glavnih projekata je izrada broda (trup) s takvim 'green' materijalom. Te zatim korištenje istog za promociju prirodnih materijala i za ukološka 'marine' istrazivanja. Kako mi imamo more to je moguce. Ali pitanje je sljedece:

 

- Da li udruga moze biti vlasnik broda?

 

- Ako je narucila brod od Hrvatskog brodogradilista kako ide plaćanje poreza i ostalog u tom slučaju?

 

- Ako se udruga ikad zatvori, da li matična strana udruga ima pravo vratiti brod u svoj posjed (nazad u inozemstvo)?

 

 

3. Pretpostavljam da kao voditelj udruge ne moramo plaćati socijalno i sl. i ne moram imati plaću ako radim sasvim volonterski?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija