Jump to content

Korištenje starog GO


japa007

Preporučene objave

Zaposlen sam u MUP-a i trenutno sam na bolovanju zbog privremene nesposobnosti koja nije uzrokovana ozljedom na radu... Postupak utvrđivanja nesposobnosti (eventualno trajne) je u tijeku. Kako imam još više od polovice "starog" godišnjeg odmora, u kadrovskoj službi mi nisu znali točno reći kako i na koji način te kada bih ga eventualno mogao iskoristiti jer ću vjerojatno biti na dugotrajnom bolovanju. Rekli su mi samo da nemam pravo na novčanu naknadu za neiskorišten stari GO, a koji se mora iskoristiti do kraja lipnja. Molio bih za savjet gdje da tražim rješenje za ovaj problem i da li imam možda neka prava koja su mi prešutjeli. Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani, ako ne radite zato što ste na bolovanju, tada vam godišnji odmor ni ne treba, jer ionako ne radite. Zakon o radu kaže da se godišnji iz prethodne godine može iskoristiti do kraja lipnja ove godine (ne započeti, nego iskoristiti), a ako ste privremeno nesposobni za rad, kako da ga koristite? Kad se udubimo u suštinu, po njoj je godišnji odmor period odmora od rada, a ne od bolovanja, pa zaista nemate za njim potrebe u svojoj situaciji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani, ako ne radite zato što ste na bolovanju, tada vam godišnji odmor ni ne treba, jer ionako ne radite. Zakon o radu kaže da se godišnji iz prethodne godine može iskoristiti do kraja lipnja ove godine (ne započeti, nego iskoristiti), a ako ste privremeno nesposobni za rad, kako da ga koristite? Kad se udubimo u suštinu, po njoj je godišnji odmor period odmora od rada, a ne od bolovanja, pa zaista nemate za njim potrebe u svojoj situaciji.

Slažem se s činjenicom da je godišnji odmor pravo koje se koristi radi odmora od posla, ali ja sam u situaciji da nemam 100 % plaćeno bolovanje te mi je plaća opterećena kreditom, a kako po zakonu imam pravo na korištenje starog GO, htio bih ga iskoristiti jer se iznos plaće uveliko razlikuje od plaće za vrijeme bolovanja. Znači razlog je isključivo financijska kriza u obitelji, a zakonsko pravo bi ostalo neiskorišteno i neplaćeno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija