Jump to content

Redovni student i legalno poslovanje


Student0

Preporučene objave

Redovan sam student i imam ideju za jedan možebitno dobar posao.

Radilo bi se o prodaji računalnog programa određenim pravnim subjektima (na primjer zubarima). Kako sam redovan student nemam mogućnosti otvoriti obrt preko kojeg bi poslovao, a i za početak bi mi vjerojatno bilo neisplativo imati obrt jer bi mi davanja pojela većinu zarade.

Da bi se posao razvijao planirao sam letke s ponudom stavljati u sandučiće potencijalnih klijenata čime reklamiram djelatnost za koju nemam obrt.

Postoji li nekakav način za legalno to prodavati? Mislim ja njima mogu izdati račun za obavljeni rad preko student servisa ali neznam koliko to drži vodu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako radiš preko student servisa, ne izdaješ račun, već sklapaš ugovor posredovanjem studenskog servisa.

Drugim riječima, svoju kreaciju tog programa možeš legalno naplatiti jedino putem plaćanja autorskog djela.

U tom slučaju, sa svojim kupcem bi trebao sklopiti ugovor o djelu i on bi te platio - skupa sa porezom.

Dakle, reklamirati se možeš samo u tom smislu.

Ili vrši prodaju direktnim kontaktom, a ne sa letcima - jer radi se o ozbiljnoj stvari.

 

Ili, nađi nekoga sa firmom tko ćete pratiti = uložiti s tobom u taj posao.

 

Sretno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija