Jump to content

Porodiljni dopust


anonimno

Preporučene objave

Poštovani !

 

Ispričavam se ako je već bilo slično pitanje, ali nigdje ne mogu naći pravu informaciju, pa stoga Vas molim za pomoć.

 

Naime, zanima me da li mi možete odgovoriti:

imam dvoje djece i sa zadnjim djetetom sam bila na bolovanju do veljače 2006 i počela sam raditi 15.veljače 2006. a muž i ja planiramo treće dijete pa me interesira konkretno sljedeća pitanja:

•Knjigovođa mog poslodavca tvrdi da bih trebala raditi 6 mjeseci. kako bih ostvarila tih 6 mjeseci rada u kontinuitetu i dobila maksimalnu porodiljnu naknadu, i prema Vašim saznanjima da lije to točno ili već kako:

•Naime počela sam raditi 15. veljače 2006. , koliko bih trebala raditi, i kolika bi mi trebala biti plaća da bih mogla ostvariti maximalnu porodiljnu naknadu ,

•Dali je ta porodiljna naknada uvjetovana plaćom ili mozda nečim drugim (državni prosjek, zakon ili već što),

•Kolika bi mi u tom slučaju bila naknada za bolovanje do poroda (ako bih išla na bolovanje prije poroda, komplikacije u trudnoći i sl.), i poslije poroda.

•Dali poslodavac i dalje plaća doprinose (kada poslodavac prestaje plaćati doprinose) ili država snosi taj trošak? Zatim, kolika bi mi prema mojim plaćama bila porodiljna naknada ukoliko bih išla na bolovanje prije 6 mjeseci kontinuiranog rada.

•Da li imam pravo na porodiljni dopust u trajanju tri godine i kolika je porodiljna naknada prvih šest mjeseci, odnosno kolika je tokom trajanja porodiljnog dopusta i koliko traje isti.

 

I moje zadnje pitanje, da li moj suprug može ići na porodiljni dopust i da li se i na njega odnosi isto pravo kao i za mene (visina porodiljne naknade i dužina trajanja porodiljnog dopusta).

 

S poštovanjem!

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1) 6 mjeseci je obračunsko razdoblje za rodiljnu naknadu (maksimalna je 4250,00 kn)

2) 6 mjeseci - 4250,00 kn

3) uvjetovana je obračunom isplaćenih plaća za obračunsko razdoblje od 6 mjeseci do maksimalnog iznosa od 4250 kn

4) nadoknada plaće u 100% iznosu

5) ne plaća, prosjek plaće do maksimalnog iznosa od 4250 kn

6) da, prvih 6 mjeseci, vidi sve gore navedeno, od 6 mjeseci do godine dana najviše 2500 kn, od godine dana do tri godine 1600

7) može od 43 dana do treće godine života djeteta pod uvjetom da vi radite

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija