Jump to content

50g Marihuane (2godine zatvora)


Zexiel

Preporučene objave

prije 3 sati , G-man je napisao:

DO je, po stupanju na snagu aktualnog ZKP-a, u startu provodilo sva (odnosno ogromnu većinu) prvih ispitivanja okrivljenika. Onda su shvatili (pogotovo veća DO-a) da jednostavno nemaju ni prostorne (jedna jedina prostorija po DO-u) ni kadrovske kapacitete za to (a država ne da novac za takve stvari, za druge bezvezarije imaju novaca, ali za ovo ne), uz to gubili su dragocjeno vrijeme (neka ispitivanja znaju trajati satima), pa je i ZKP mijenjan, prvo na način da jedino kod kaznenih djela koja spadaju u županijsku nadležnost (a to je debela manjina), DO mora obaviti prvo ispitivanje okrivljenika, a nedavnom izmjenom postoji i tzv. prvo ispitivanje osumnjičenika, koje može provoditi policija uz superviziju DO-a.

Zašto ovdje nije obavljeno ispitivanje, ne znam, ali sasvim sigurno to nije prošlo bez "amenovanja"od strane DO-a. Određivanje pritvora od strane DO-a nije šala i za sobom povlači daljnje konzekvence i rokove, pa se s time DO ne "igra", ako nije apsolutno nužno.

Ne vidim razlog zašto bi policija i DO dopustili da okrivljenik ne bude ispitan pred kamerama s obzirom da se to može upotrijebiti kao dokaz na sudu, a pisano priznanje ne može, jer iskaz se može promjeniti na naknadnom ispitivanju na DO (ako se ne snimi) . Npr. prizna u stanici dilanje, potpiše, al pošto nije snimljen kamerom niti zadržan do izlaska na državno odvjetništvo, nego pušten, pisano priznanje se ne može koristit kao dokaz i dobit će poziv nekoliko tjedana nakon, gdje može doći na DO na ispitivanje i dati skroz drugačiji iskaz odnosno negirat da je prodavao. Dakle da su ga odmah snimili u stanici kako je priznao prodaju, bilo bi od koristi na sudu, ali kako nisu snimili, on je na naknadnom ispitivanju na DO samo negirao prodaju i dokaza o konkretnoj prodaji nema. Ako sam dobro skopčao, takvo postupanje se baš i ne isplati. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, arrater je napisao:

Dakle da su ga odmah snimili u stanici kako je priznao prodaju, bilo bi od koristi na sudu, ali kako nisu snimili, on je na naknadnom ispitivanju na DO samo negirao prodaju i dokaza o konkretnoj prodaji nema. Ako sam dobro skopčao, takvo postupanje se baš i ne isplati. 

Istina, no u tom slučaju postavilo bi se i pitanje prava na obveznu obranu odnosno privremenu pravnu pomoć branitelja, kojem bi gotovo sigurno bilo udovoljeno, a što mislite kako bi ga branitelj savjetovao da se brani?

prije 1 sat, arrater je napisao:

... jer iskaz se može promjeniti na naknadnom ispitivanju na DO (ako se ne snimi) .

Iskaz se može mijenjati sve do kraja rasprave, a sud će procijeniti kojoj verziji obrane će vjerovati (ako uopće bilo kojoj).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 18 sati , arrater je napisao:

Pa ako im DO nije dalo nalog da ga snime umjesto njih u tih 2,3 sata što je bio u stanici, šta ne bi onda bilo logično da su ga zadržali u pritvoru sve do izlaska pred državno odvjetništvo? 

Ne određuje policija vode li ga u DO.Ima slučajeva kad je kod pritvorskog "sve puno" a DO već ima "posla" i +- još nešto i dobijemo to što dobijemo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, G-man je napisao:

Istina, no u tom slučaju postavilo bi se i pitanje prava na obveznu obranu odnosno privremenu pravnu pomoć branitelja, kojem bi gotovo sigurno bilo udovoljeno, a što mislite kako bi ga branitelj savjetovao da se brani?

Iskaz se može mijenjati sve do kraja rasprave, a sud će procijeniti kojoj verziji obrane će vjerovati (ako uopće bilo kojoj).

Zašto se ne bih zapljenio mobitel za vještačenje kao provođenje dokazne radnje, jer sam gotovo siguran (pošto nije zapljenjen) da će se zbog toga izvući na stavak 1. članka 190. Kaznenog zakona. 

Hvala na brzim odgovorima! 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Poštovani, zanima me sljedeca situacija. Od 3. Mjeseca ove godine mislim da me prati policija preko mobitela i fizicki,nikada nisam uhvacen s nicim a inace sam bio konzument i kupac trave. Isto tako nisam prodavao i prestao sam pusit od 4. Mjeseca. Inace sam u takvom krugu osoba gdje se prodaje i kupuje te sam nekad izvadio joint prijatelju koji bi pusio samnom, ili dao nekome bez novaca tko bi me pitao imam li,nikoga nisu uhvatili jos uvijek s nicim ali mislim da ce nakon odredenog vremena doci po mene i da ce pokrenuti kazneni postupak. Zanima me sljedece:

Na osnovu samih izvida u poruke i pozive od telekomunikacijskih sluzbi, moze li DO pokrenuti postupak protiv mene?

Na osnovu tih poruka i poziva, mogu li zvati svjedoke protiv mene iako nikad nisu nista nasli niti je netko uhvacen s mojom travom ili jointom?

Recimo i da dodu u mene u kucu i ne nadu nista i isto tako zovu svjedoke koji recu da su nase poruke i pozivi bili cista zezancija, mogu li zadrzati kazneni progon i mogu li ih tuziti zbog narusavanja mog osobnog zdravlja i mira?

U slucaju da netko i prizna da mi je prodao trave, kakva je moja pozicija u svemu tome jer sam ja ipak samo konzument?

U slucaju da netko rece da sam mu ja prodao a zvali su ga kao svjedoka zbog poruka i poziva, a nisam mu prodao, kako bi se trebao braniti? 

Mislim da je suludo trositi proracunski novac na mene, ali ocito sam u krugu ljudi koji se time intenzivno bavi i mislim da prave optuznicu za udruzeni kriminal, dali je to moguce bez iti jednog opipljivog dokaza te samo na osnovu poziva,poruka i eventualno fotografija.

Moze li se postupak pokrenuti protiv mene ako recimo imaju u porukama tokom pracenja mene kao kupca odredene kolicine trave u vise navrata i davanja na uzivanje?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 16 sati , Perolegalis je napisao:

Poštovani, zanima me sljedeca situacija. Od 3. Mjeseca ove godine mislim da me prati policija preko mobitela i fizicki,nikada nisam uhvacen s nicim a inace sam bio konzument i kupac trave. Isto tako nisam prodavao i prestao sam pusit od 4. Mjeseca. Inace sam u takvom krugu osoba gdje se prodaje i kupuje te sam nekad izvadio joint prijatelju koji bi pusio samnom, ili dao nekome bez novaca tko bi me pitao imam li,nikoga nisu uhvatili jos uvijek s nicim ali mislim da ce nakon odredenog vremena doci po mene i da ce pokrenuti kazneni postupak. Zanima me sljedece:

Na osnovu samih izvida u poruke i pozive od telekomunikacijskih sluzbi, moze li DO pokrenuti postupak protiv mene?

Na osnovu tih poruka i poziva, mogu li zvati svjedoke protiv mene iako nikad nisu nista nasli niti je netko uhvacen s mojom travom ili jointom?

Recimo i da dodu u mene u kucu i ne nadu nista i isto tako zovu svjedoke koji recu da su nase poruke i pozivi bili cista zezancija, mogu li zadrzati kazneni progon i mogu li ih tuziti zbog narusavanja mog osobnog zdravlja i mira?

U slucaju da netko i prizna da mi je prodao trave, kakva je moja pozicija u svemu tome jer sam ja ipak samo konzument?

U slucaju da netko rece da sam mu ja prodao a zvali su ga kao svjedoka zbog poruka i poziva, a nisam mu prodao, kako bi se trebao braniti? 

Mislim da je suludo trositi proracunski novac na mene, ali ocito sam u krugu ljudi koji se time intenzivno bavi i mislim da prave optuznicu za udruzeni kriminal, dali je to moguce bez iti jednog opipljivog dokaza te samo na osnovu poziva,poruka i eventualno fotografija.

Moze li se postupak pokrenuti protiv mene ako recimo imaju u porukama tokom pracenja mene kao kupca odredene kolicine trave u vise navrata i davanja na uzivanje?

 

Moje mišljenje je da ako nisi prodavao, ne moraš se trest. Međutim ako te netko naveo kao prodavača ili postoje poruke koje mogu dokazati prodaju, kazneni postupak se može pokrenuti. A sad kakav će biti ishod, sve ovisi. Mora se prvo obaviti zapljena i vještačenje mobitela kako bi se vidio ispis poruka koje bi se potencijalno mogle koristiti u kaznenom postupku. Pratiti pozive mogu, ali to košta, tako da ako niste u tome, sumljam da bi trošili resurse na praćenje. Ovo je moje mišljenje, možda sam u krivu, stručnjaci portala će ti bolje pojasniti situaciju. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako ste nekome omogućili konzumaciju opojnih droga (stavljanjem na raspolaganje opreme ili prostora), tada možete odgovarati za kazneno djelo iz čl. 191. Kaznenog zakona.

Prisluškivanje se još uvijek mora dogoditi u okviru posebnih dokaznih radnji, koje treba dobro obrazložiti da bi se dobilo nalog za isto (a ne radi se o tako ozbiljnom djelu da bi prisluškivanje bilo određeno samo u odnosu na Vas). Ako su određene posebne dokazne radnje, tada je to zakonit dokaz. Sam popis poziva ili poruka ne govori ništa o Vašoj krivnji i trebao bi biti potreban i neki drugi dokaz koji bi Vas povezivao s činjenjem tog kaznenog djela (npr. priznanje onoga kome ste stavili na raspolaganje drogu). Bilo koja osoba se može pozvati na davanje obavijesti u vezi s činjenjem kaznenog djela, a koje su mu poznate.

Bez više dokaza, a samo na temelju Vaših neutemeljenih sumnji, zaista je teško nešto reći, postavit ćete se u odnosu na optužbu kad je uopće bude i bilo, zasad ste uskladili svoje ponašanje sa zakonom, a samo druženje s policiji poznatim ili sumnjivim osobama ne znači da ćete biti odgovorni za kaznena djela.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 16 sati , Perolegalis je napisao:

Inace sam u takvom krugu osoba gdje se prodaje i kupuje te sam nekad izvadio joint prijatelju koji bi pusio samnom, ili dao nekome bez novaca tko bi me pitao imam li.

Ovime ste počinili kazneno djelo omogućavanja trošenja droga iz čl. 191. KZ-a, kako je Ruby već navela.

prije 16 sati , Perolegalis je napisao:

Na osnovu samih izvida u poruke i pozive od telekomunikacijskih sluzbi, moze li DO pokrenuti postupak protiv mene?

Samo na osnovu toga ne, jer kako bi inače došli do vas? Netko bi morao uputiti na vas kao mogućeg počinitelja djela. Mora postojati još nešto.

prije 16 sati , Perolegalis je napisao:

Na osnovu tih poruka i poziva, mogu li zvati svjedoke protiv mene iako nikad nisu nista nasli niti je netko uhvacen s mojom travom ili jointom?

Mogu, iako nije vjerojatno da bi sa tako malim ili nikakvim dokazima (zapravo indicijama, koje nisu dokaz) DO ulazio u predmet, koji se smatra dosta ozbiljnim. Opet, mora postojati još nešto.

prije 16 sati , Perolegalis je napisao:

Recimo i da dodu u mene u kucu i ne nadu nista i isto tako zovu svjedoke koji recu da su nase poruke i pozivi bili cista zezancija, mogu li zadrzati kazneni progon i mogu li ih tuziti zbog narusavanja mog osobnog zdravlja i mira?

Ukoliko bi netko (ili više njih) bio/bili uhvaćen/i sa drogom u svom posjedu i kažu "To nam je Pero prodao", to bi već bilo malo gadno, ali onda bi isto tako bilo logično da i kod vas pronađu nešto droge ili opreme/sredstava za njezinu proizvodnju/distribuciju, kao i da bi u tim SMS/Face/Viber/kajgodveć porukama bilo jasnog sadržaja koji govori o prodaji. Samo riječ jedne osobe (ili više njih), bez apsolutno ničeg drugog - nije dovoljna. Jer na taj način, ako bi riječ bila dovoljna, možete smjestiti nekome. Ipak nismo takva država, hvalabogu.

prije 16 sati , Perolegalis je napisao:

U slucaju da netko i prizna da mi je prodao trave, kakva je moja pozicija u svemu tome jer sam ja ipak samo konzument?

Ukoliko ne biste bili uhvaćeni u posjedu droge, nema nikakvih posljedica po vas, osim što bi vas zvali za svjedoka u postupku prema ovom prodavaču.

Ako vas ulove u posjedu za osobnu uporabu, ide prekršajna odgovornost prema Zakonu o suzbijanju zlouporabe droga.

prije 17 sati , Perolegalis je napisao:

U slucaju da netko rece da sam mu ja prodao a zvali su ga kao svjedoka zbog poruka i poziva, a nisam mu prodao, kako bi se trebao braniti?

Ako taj netko nije uhvaćen s drogom, neće doći do postupka. Ukoliko jeste, a poruke sugeriraju prodaju, iz toga ćete se teško izvući (čak i ako kod vas ništa ne nađu).

prije 17 sati , Perolegalis je napisao:

Mislim da je suludo trositi proracunski novac na mene, ali ocito sam u krugu ljudi koji se time intenzivno bavi i mislim da prave optuznicu za udruzeni kriminal, dali je to moguce bez iti jednog opipljivog dokaza te samo na osnovu poziva,poruka i eventualno fotografija.

Moze li se postupak pokrenuti protiv mene ako recimo imaju u porukama tokom pracenja mene kao kupca odredene kolicine trave u vise navrata i davanja na uzivanje?

Posebne dokazne radnje iz čl. 332. ZKP-a vrlo su specifična vrsta dokaznih radnji, koja u obzir dolazi isključivo za kataloška kaznena djela (čl. 334. ZKP-a) i podliježu vrlo rigoroznoj i redovitoj kontroli suca istrage.

Da vaš predmet, kojim slučajem potpada pod to, vi biste u tome bili percipirani kao pijun (bez uvrede), koji bi u zamjenu za suradnju, dobio status krunskog svjedoka i nekih posebno teških posljedica ne bi bilo (najvjerojatnije uvjetna osuda).

Sve u svemu, slažem se s Arraterom, u ovoj fazi ne biste morali brinuti o nečem strašnom, ali preventive radi, ne bi bilo loše da promijenite društvo i definitivno prestanete sa davanjem droge drugima budući je to kazneno djelo za kojeg ćete odgovarati, ako vas uhvate u njemu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 mjeseci kasnije...

Pozdrav svima. Prvi put sam ovdje pa se unaprijed ispričavam ako sam pogriješio sobu. Rođak mi je prije par dana pao sa dvije prozirne pvc vrećice psilocibinskih gljiva. U prvoj je bilo cca. 7 grama , a u drugoj cca. 6. Osim gljiva  imao je i vagu sa sobom. U policiji je priznao od koga je to nabavio i da su gljive bile namijenjene prodaji. Osim toga dobrovoljno je predao jedan Ectasy koji je imao doma. Od papira je dobio jedan koji je vezan za privremeno oduzimanje stvari ,a na drugom je navedeno da će se za počinjeni prekršaj: članak 3 Zakon o suzbijanju zloupotrebe droge protiv njega podnijeti optužni prijedlog. Ima 21 godinu ,redovit je student ,živi sa roditeljima ,nije kažnjavan prije ima autoimunu bolest. Pa ga zanima kakvu kaznu može očekivati. Unaprijed hvala svima koji pomognu. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Javljam se opet u vezi slučaja od prije cca godinu dana. Došao mi je ponovo poziv, pojavio sam se s odvjetnicom, no međutim odgođeno je za mjesec dana, jer svjedok nije bio u mogućnosti dolaska.

Da ponovim, pao sam sa 40g i vagom, odvojeno u dvije vrećice, u obrani sam rekao da je za moje osobne potrebe i da san te dvije vrećice dobio tako od dilera, znači nisam ih odvajao sam. Iznio sam također da je vaga bila u slučaju da me diler ne zakine, i da sam stalni pušač i pušim po par jointa dnevno. 

Nikakvih drugih indicija prodaje nema osim navedenog, svjedok je na prvom saslušanju negirao da sam mu prodao. Popričao sam nešto s odvjetnicom, i ona je rekla, da ukoliko prođe priča da je za moje osobne potrebe, da se slučaj u potpunosti odbacuje, odnosno optužnica prestaje, i ne dobivam ništa.

Mene sad zanima, iz vašeg iskustva, kolike su šanse da se takvo što desi? Da ne dobijem nikakvu sankciju za ovakvo nešto? Meni to osobno zvuči apsurdno...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zavisi o tome što tužitelj ima od dokaza. Ako nema ništa osim činjenice da su vam pronađene 2 odvojene vrećice i vaga, postoji šansa za oslobađajućom presudom ukoliko sud povjeruje vašoj obrani. Problem je što sud baš i ne vjeruje u takve obrane.

No, kako ste mlađi punoljetnik, neke ozbiljne i teške sankcije ne bude.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , G-man je napisao:

Zavisi o tome što tužitelj ima od dokaza. Ako nema ništa osim činjenice da su vam pronađene 2 odvojene vrećice i vaga, postoji šansa za oslobađajućom presudom ukoliko sud povjeruje vašoj obrani. Problem je što sud baš i ne vjeruje u takve obrane.

No, kako ste mlađi punoljetnik, neke ozbiljne i teške sankcije ne bude.

Nema apsolutno ništa osim dvije vrećice i vage. Jedino prethodni iskaz mene i prijatelja na policiji gdje smo priznali, ali to nije snimljeno kamerom. 

Šanse postoje, a iz vašeg iskustva kolike su te šanse? 

I jeste li upoznati sa takvim slučajevima u praksi? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 6 mjeseci kasnije...

Pozdrav, 

Osoba A je prije mjesec dana dobila prekršajnu prijavu za posjedovanje marihuane 1.3 grama. Navedeno je dobrovoljno predala policijskim službenicima koji su bili u redovnoj kontroli te su legitimirali cijelo društvo.  Par tjedana nakon toga  osoba B, prijatelj/ica osobe A,  je pozvana na obavijesni razgovor u policijsku postaju jer ju je netko prijavio da puši marihuanu. Prilikom tog obavijesnog razgovora osoba B je rekla da je navedeno dobila od osobe A te da mu je za to dala 50kn bez da je to osoba A tražila. ( radi se  o 0.5 grama marihuane). 

Nakon toga je napravljena pretraga kuće osobe A zbog sumnje na prodaju droge tijekom koje nije pronađeno ništa. U nalogu, osim što se navodi referenca na ovo gore između osobe A i osobe B, navodi se i da je osoba A unatrag godinu dana kupovala marihuanu, cca 20 grama od osobe C te da je istu kod kuće prepakirala i prodavala dalje. Ne navodi se na temelju čega je ovo izvedeno ali osoba C je također uhićena i kod pretrage njezinog objekta je pronađena vaga i tragovi nekih tvari koji su poslani na analizu da se vidi radi li se o  marihuani/drogi. ( Uz osobu C je uhićena i još jedna osoba, nazovimo ju D koja je u vezi s osobom C) 

Osoba A je isti dan kada je bila i pretraga uhićena na temelju čl.190 st.2 i čl. 191. st 1 kaznenog zakona te se  ponovno navodi kao razlog ono što je osoba B rekla  na obavijesnom razgovoru u policiji. 

Sve osobe su mlađe životne dobi tj 17-18 godina. Osoba A je prije nepunih 2 mjeseca napunila 18 godina ( osoba B  je kazala da se je to dogodilo u mjesecu u kojem je osoba A navršila 18 godina ali  nije 100% sigurna. )

Osobi A je oduzet mobitel i poslan na vještačenje  i određen je istražni zatvor u trajanju od mjesec dana.  ( navedeno je napravljeno i za osobu C i D).  Istražni zatvor je izdan zbog mogućeg utjecaja na svjedoke, tj u slučaju osobe A, radi se o osobi B. 

Ne znam je li ovo dovoljno informacija ali zanima me koliko dugo bi osoba A mogla provesti u istražnom zatvoru? Rečeno mi je da bi trebala biti puštena čim se ispita osoba B i da se to mora obaviti žurno. Nažalost u zakonu nigdje nije definirano što znači žurno.  Osoba A još uvijek ide u školu te bi odugovlačenje u ovom slučaju rezultiralo time da osoba A ne može  krenuti regularno u razred na jesen. 

Kakve su obično kazne kod takvih stvari kada se radi o osobi koja nije prije kažnjavana ni  u kojem pogledu te je tek nedavno navršila 18 godina?  

p.s. 

Je li regularno da se osobe u istražnom zatvoru šišaju na ćelavo te da ne dobe nikakvu rezervnu odjeću  nego su cijelo vrijeme u onome u čemu su uhićene?  ( zatvor  trenutno ne prima stvari direktno nego se mora poslati poštom te kada zaprime stoji 5 dana u "karanteni".) 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...
Na 11. 08. 2021. at 13:06, Dragutin321 je napisao:

Pozdrav, 

Osoba A je prije mjesec dana dobila prekršajnu prijavu za posjedovanje marihuane 1.3 grama. Navedeno je dobrovoljno predala policijskim službenicima koji su bili u redovnoj kontroli te su legitimirali cijelo društvo.  Par tjedana nakon toga  osoba B, prijatelj/ica osobe A,  je pozvana na obavijesni razgovor u policijsku postaju jer ju je netko prijavio da puši marihuanu. Prilikom tog obavijesnog razgovora osoba B je rekla da je navedeno dobila od osobe A te da mu je za to dala 50kn bez da je to osoba A tražila. ( radi se  o 0.5 grama marihuane). 

Nakon toga je napravljena pretraga kuće osobe A zbog sumnje na prodaju droge tijekom koje nije pronađeno ništa. U nalogu, osim što se navodi referenca na ovo gore između osobe A i osobe B, navodi se i da je osoba A unatrag godinu dana kupovala marihuanu, cca 20 grama od osobe C te da je istu kod kuće prepakirala i prodavala dalje. Ne navodi se na temelju čega je ovo izvedeno ali osoba C je također uhićena i kod pretrage njezinog objekta je pronađena vaga i tragovi nekih tvari koji su poslani na analizu da se vidi radi li se o  marihuani/drogi. ( Uz osobu C je uhićena i još jedna osoba, nazovimo ju D koja je u vezi s osobom C) 

Osoba A je isti dan kada je bila i pretraga uhićena na temelju čl.190 st.2 i čl. 191. st 1 kaznenog zakona te se  ponovno navodi kao razlog ono što je osoba B rekla  na obavijesnom razgovoru u policiji. 

Sve osobe su mlađe životne dobi tj 17-18 godina. Osoba A je prije nepunih 2 mjeseca napunila 18 godina ( osoba B  je kazala da se je to dogodilo u mjesecu u kojem je osoba A navršila 18 godina ali  nije 100% sigurna. )

Osobi A je oduzet mobitel i poslan na vještačenje  i određen je istražni zatvor u trajanju od mjesec dana.  ( navedeno je napravljeno i za osobu C i D).  Istražni zatvor je izdan zbog mogućeg utjecaja na svjedoke, tj u slučaju osobe A, radi se o osobi B. 

Ne znam je li ovo dovoljno informacija ali zanima me koliko dugo bi osoba A mogla provesti u istražnom zatvoru? Rečeno mi je da bi trebala biti puštena čim se ispita osoba B i da se to mora obaviti žurno. Nažalost u zakonu nigdje nije definirano što znači žurno.  Osoba A još uvijek ide u školu te bi odugovlačenje u ovom slučaju rezultiralo time da osoba A ne može  krenuti regularno u razred na jesen. 

Kakve su obično kazne kod takvih stvari kada se radi o osobi koja nije prije kažnjavana ni  u kojem pogledu te je tek nedavno navršila 18 godina?  

p.s. 

Je li regularno da se osobe u istražnom zatvoru šišaju na ćelavo te da ne dobe nikakvu rezervnu odjeću  nego su cijelo vrijeme u onome u čemu su uhićene?  ( zatvor  trenutno ne prima stvari direktno nego se mora poslati poštom te kada zaprime stoji 5 dana u "karanteni".) 

Isto me čudi što je istražni sudac odredio zatvor osobi A, samo na temelju iskaza osobe B. 

Još uzimajući u obzir da je osoba A nekažnjavana i tek je navršila 18 godina, te droga nije pronađena, uvjeta za istražni zatvor gotovo pa nema. Ta priča baš i ne štima, istražni sudac određuje zatvor samo ako je apsolutno nužno i ako postoje čvrsti uvjeti. 

Ja sam imao marihuane i vagu pa su mi rekli da zbog tog što nije bilo prijašnjih indicija da se bavin distribucijom narkotika, te zbog  neosuđivanosti i nekažnjavanosti, male količine i mlađe životne dobi, neće biti određen istražni zatvor. (to često zna biti odluka istražnog sudca ako su navedene stavke ispunjene.) 

E sad možda sam imao sreće, možda je njima bilo jednostavnije tako provesti postupak nad menom, ali u svakom slučaju oću reći da ta tvoja priča mora biti dublja nego što je. Odnosno da osoba A ima više dokaza protiv sebe zbog kojih postupak ide u smjeru kojem ide. 

Ne znam, nisam stručnjak, slučajno sam se našao na forumu pa me zainteresiralo, pa me zanima je li dečko izašao iz zatvora i na čemu je postupak trenutno? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

POZDRAV 

Covjek koji je radio kod mene na građevinskim radovima pada sa cca 320gr marihuane, te navodi da sam mu ja prodao istu i to u dva puta. Prvi put 200g ,a drugi put 300gr .

Policija dolazi na pretres i naravno nenalazi nista ,odvode me na ispitivanje na kojem me nista ne pitaju i ostajem u celiji 24 sata .  Zapljenjuju mi jedino mobilni telefon.

Nemam nikakvih telefonskih poziva niti poruka sa doticnim ,a kamoli da sam se nasao negdje s njime .

Izricito rijec na rijec , koja ocito prolazi u ovom sistemu.

Da bi DORH pokrenio potupak protiv mene ,nakon razgovora samnom i mojim odvetnikom iz kojeg takodjer nemaju nikakvih dokaza o pocinjenju djela , koji je prosljeden dalje sudu .

Molio bih vas sta mogu ocekivati i sta uciniti dalje? 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija