Jump to content

Registar branitelja bit će objavljen do 1.srpnja 2013.


Mrljavac

Preporučene objave

Dečki, registar branitelja trea objaviti.

 

Korisnik "Vinkovci" piše da registar branitelja (koliko sam shvatio) ne bi bilo dobro da se objavi.

 

Mrljo nisi dobro shvatio, čak naprotiv, ja jesam za objavu registra, ali ne u ovakvom obliku, sadržajniji je bio onaj divlji registar, tamo se jasno moglo vidjeti kojoj je postrojbi tko pripadao i od kada do kada, a šta će se ovdje vidjeti??? broj dana od kada do kada, i borbeni ili neborbeni sektor, a ne naziv postrojbe, bitni podaci ostaju i dalje skriveni (jedino uz pisanu privolu se mogu objaviti).

 

jasno mi je da se u drugačijem, detaljnijem obliku ne smije ni objaviti zbog zakona koji štiti privatnost građana.

zato smatram da je ovo samo mazanje očiju, da se objavljuje nešto samo zato što se obećalo objaviti, a neće imati nikakvu svrhu, recimo smanjenja broja branitelja za cca 150 000, što u početku i je bila glavna svrha objave registra, i zbog čega su javnost, a i sami branitelji tražili objavu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • Odgovora 219
  • Tema pokrenuta
  • Zadnji odgovor

najviše su sudjelovali

Hebg,a vidjet ćemo,

 

Netko (kao što sam napisao) ne želi da se njegovo ime objavi u registru, i vjerojatno ima opravdane razloge, netko ne želi jer se hvalisao i nezakonito stekao svoja prava, a mislim da velika većina nema ništa protiv objave.

 

Bio ja u pravu ili ne, eto registar će se objaviti, a poslije će vrijeme pokazati da li je to bio pametan potez vlade (a ja mislim da bi trebalo objaviti registar), pa kako bude, bit će.

 

Opet, ja nemam ništa protiv da se moje ime ovjavi u registru... ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Buda, tvoje pitanje je odlično.

 

Evo mog mišljenja:

 

U to vrijeme (koje si spomenuo) su naše oružane snage bile znatno borbeno ojačane, naoružanjem, ljudstvom, moralom, a "bratija" je oslabila, ispucali su se, umorili, njihove babuskare ispalile municiju iz kalašnjikova u svatovima i osjetno su oslabili, ali imali su ostatke ostataka onih seronja koji su okupirali dijelove RH, a i međunarodna zajednica nije bila na njihovoj strani.

 

Dok je Martić gađao u onom svom očajničkom potezu Zagreb i sve što je mogao gađati (konjina) gađao je iz svih oružja što je imao na raspolaganju.

 

Poslije toga ( u vrijeme oslobađanja teritorija RH) - redarstvene akcije, a i prije, naša vojska je krenula (imali smo naoružanje, na žalost, mnogi bojovnici su i smrtno stradali) i oslobodili smo dio naše države koji je bio okupiran - zauzet.

 

Ali to ratno razdoblje (po mom skromnom mišljenju) se nikako ne može uspoređivati sa onim vremenom 1991- i dio 1992. dok smo se branili "praćkama" i kalašnjikovima protiv JNA tenkova (možda se našla i poneka zolja ili kumulativni ili trenutni tromblon).

 

A, tko je imao "OSU" , taj je bio sretnik.

 

Ono vrijeme koje spominješ, Oluja i Bljesak - tada smo imali pravo oružje (topove, minobacače, tenkove, prave puške) i bilo je svima jasno "čija majka crnu vunu prede" (a četnici su najebali i njihovi sateliti).

 

Oni naši nesretnici - branitelji koji su smrtno stradali u to vrijeme, treba im biti zahvalan, kao i njihovim obiteljima jer su ostali bez člana obitelji koji ih je možda i hranio, ali nastradao je, a smrt je smrt i to ne možemo zaboraviti - i ne smijemo to zaboraviti niti njihovu žrtvu kao i gubitak člana njihove obitelji i to se ne može nadoknaditi nijednom zahvalom, ali to je najmnanje što možemo učiniti i zapaliti svijeću na njihovom grobu.

 

I HVALA IM !!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U pravu si Mrljo to što si napisao, bratja su pila rakiju i dok su imali municije pucali po nama bez obzira na UNPROFOR koji je 92 u proljeće stigao.Tada nismo smjeli metak opalit prema njima ako se sjećaš išlo se odma u zapovjedništvo po kritiku a neki koji su malo više bili veseli i nogirani, e pa sad naravno kad smo se dokopali oružja oni su preko svi prešli u kuvare, intersantno , poslje Oluje su se vraćali i kad sam pitao di ste bili naravno one koje sam poznavao iz svog kraja vele kuvar, pa dobro prijatelju a ko je pucao onda po nama nije vrag da ste svaki dan jeli grah, veli to su bili naši iz Bosne i Srbije , kad su pobrali i popljčkali sve šta se dalo nestalo ih u vidu magle osim onih koji su bili pošteni pa se predali u Oluji sa Mrkšićem na čelu.Pametan bio taj Mrkšić.Eto nažalost povjerovao narod Krajine da će ih braća čuvat i da će imat veliku Srbiju a ispalo da će bit Beogradski pašaluk.Ja skrenuo s teme al nisam mogao izdurat.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Samo neka vlada troši novac na gluposti. Objava registra je mazanje očiju i skretanje pozornosti sa problema koje ova vlada ne zna i ne može riješiti !

 

Kome trebaju branitelji ? U ratu smo bili topovsko meso u miru smo im sramota i najrađe bi nas se odrekli da mogu.

Evo jedan primjer jada i tuge braniteljske, a siguran sam da takvih primjera ima jako puno.

 

http://www.vecernji.hr/vijesti/ratni-vojni-invalid-zivi-bez-struje-vode-sa-150-kuna-mjesecno-clanak-488881

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Svečano objavljen Registar branitelja

 

ZAGREB, 19. prosinca 2012.(Hina) - Registar hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata od danas je dostupan javnosti na internetskoj adresi www.registar-branitelji.hr, a ministar branitelja Predrag Matić je na prigodnoj svečanosti u Muzeju suvremene umjetnosti istaknuo da je riječ o najčasnijem popisu u hrvatskoj povijesti te da su imena koja čine Registar u samom temelju Hrvatske. U nazočnosti predsjednika Republike Ive Josipovića i predsjednika Hrvatskog sabora Josipa Leke, načelnika Glavnog stožera Oružanih snaga RH general pukovnika Drage Lovrića, prve potpredsjednice Vlade Vesne Pusić, ministara rada i mirovinskog sustava te obrazovanja, Miranda Mrsića i Željka Jovanovića, te predstavnika braniteljskih udruga, vlastite ratne puteve predstavili su ministri Matić, ministar obrane Ante Kotromanović i ministar unutarnjih poslova Ranko Ostojić.

Objavom registra, javnosti su u elektroničkom obliku postali dostupni ime i prezime branitelja, ime jednog roditelja, godina i mjesto rođenja, ukupan broj dana sudjelovanja u Domovinskom ratu, pripadnost borbenom ili neborbenom sektoru prikazana po broju dana i pripadnost MUP-u, odnosno MORH-u.

U posebnom dijelu Registra, koji se objavljuje samo uz pisani pristanak branitelja, bit će naziv postrojbe kojoj je branitelj pripadao i razdoblje sudjelovanja u Domovinskom ratu, a pomoćni podaci iz Registra služit će za tehničku podršku i razmjenu podataka s drugim tijelima i pravim osobama.

Objavu Registra Omogućio je Sabor, koji je nedavno većinom glasova izmijenio Zakon o hrvatskim braniteljima i članovima njihovih obitelji.

 

(Hina)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ljudi moji šta je ovo,onaj "ilegalni"registar je bio pravi prema ovome, bar se vidilo gdje je tko bio otkad-dokad a ovdje ništa ama baš ništa. Ovdje smo isti i mi iz 91 i oni iz 93,94

Nije li to zamučivanje vode nekome u interesu!

 

Ipak nije baš sve tako.Evo saznao sam da je jedan moj poznanik bio preko 5 godina dana u borbenom sektoru 12 sati na poslu 24 sata doma.Udjela u branitaljskom fondu ima maksimalan broj bodova.Čitav radni vijek u vatrogasnoj postrojbi Zagreb.Sad treba vidjeti koliko je takvih branitelja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zašto se taj "neborbeni sektor" ne odstrani iz registra branitelja, zbog njih i je napumpan registar, nek ih se nazove nekim drugim imenom, a ne hrvatskim braniteljima, i riješen problem prenapumpanog broja hrvatskih branitelja

 

potuno se slazem sa objavom registra ali ne u ovom obliku nego u onom kako je izašao onaj "ilegalini". nije upitno samo tko je bio a tko nije nego je bitno da su neki "spavali" do cetnika i to danima i nocima po svakakvim uvijetima a neki su svirali u orkestru na aerodromu Pleso i docekivali razne delegacije pa su dobili status branitelja. a da ne govorim o onima koji su šetali po kvartovima naoružani do zuba i maltretirali gradane glupostima a prve crte nisu nikad vidjeli. Možda i jesu na dnevniku u sigurnosti svojih kvartovskih birtija na 30 km od prve crte. ;)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

braavo grozni, ovo nema ni u zanzibaru, mislili neki da će objavom registra tamo pisat bio vatrogasac 5 god. u ZGB, ili Varaždinu ili Rijeci, bio frulaš u orkestru koji je dočekivao Tuđmana, bio neznam već šta. Ma ništa nema od toga, nema da se objave ime onih lažnih koje smo čekali.Ma ništa pojeo vuk magare i to najveće do sad.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovo vam je sramota a ne registar.Mogli su bar staviti i DRAGOVOLJAC PA BI BAR NEŠTO ZNALI. Ovako smo izjednačeni sa lažnima to im je i bio cilj.nemojte se iznenaditi da nam stavei vojsku sao kraine u registar. jedino je riješenje ratni put a to neće TADA BI SE ZNALO KO ŠTA GDJE I KAKO A SVE OVO JE VELIKO NIŠTA SRAMOTA.SAD MI JE ŽAO I KRIVO ŠTO SAM SA 18 GODINA DOŠO BRANITI TZ DOMOVINU 91 I 92 RANJAVAN A ONI ME STAVILI U ISTI KOŠ SA PODRUMSKIM ŠTAKORIMA LJIGAVCI. ZNAM DA REGISTAR ŠTIMA SADA ZA DOSTA ONI KOJI SE NALAZE NA NJEMU I SAD SE DIČE,,,,IZAŠLI IZ PODRUMA,,,,,,,,,,,,,,,, POZDRAV DRAGOVOLJCIMA

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovo vam je sramota a ne registar.Mogli su bar staviti i DRAGOVOLJAC PA BI BAR NEŠTO ZNALI. Ovako smo izjednačeni sa lažnima to im je i bio cilj.nemojte se iznenaditi da nam stavei vojsku sao kraine u registar. jedino je riješenje ratni put a to neće TADA BI SE ZNALO KO ŠTA GDJE I KAKO A SVE OVO JE VELIKO NIŠTA SRAMOTA.SAD MI JE ŽAO I KRIVO ŠTO SAM SA 18 GODINA DOŠO BRANITI TZ DOMOVINU 91 I 92 RANJAVAN A ONI ME STAVILI U ISTI KOŠ SA PODRUMSKIM ŠTAKORIMA LJIGAVCI. ZNAM DA REGISTAR ŠTIMA SADA ZA DOSTA ONI KOJI SE NALAZE NA NJEMU I SAD SE DIČE,,,,IZAŠLI IZ PODRUMA,,,,,,,,,,,,,,,, POZDRAV DRAGOVOLJCIMA

DA?! ProcitaH danas da je nekom"kaze ministar# falilo par dana da bude dragovoljac i upisali covjeku i ni kriv ni duzan dobio status dragovoljca jer su mu priznali jos ta 2-3 dana!? AMA KOJA 2-3 -5-6 ili 783 ili neznam koliko!!??------ PITANJE;jesi dragovoljac..jesi(znaci dragovoljno si dosao braniti domovinu) ma koji kuurnjikovi dani fale!?... koje je to vrijeme, koliko fali, alllo !!!?????

pametni znaju cemu sluzi pojas- tj. o cemu pricam. Ziv ti meni i zdrav,ma gdje bio.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Očito ministar nije uvažio pametne prijedloge prilikom izrade registra. Eto, objavio ga je i što se mene tiče može ići nazad na Pantovčak ili kuda god hoće. Zanimljivo je to borbeni i neborbeni sektor. Neka se neki moji kolege ne uvrijede ali po registru vidim da su u borbeni sektor uvršteni razni rodovi vojske. Neki imaju na razini satnije i po 30 poginulih dok drugi nemaju niti jednog ranjenog. Što se tiče godini pristupanja u ZNG ili HV mogu vam reći da je dosta mojih kolega ranjeno ili poginulo u ratu protiv muslimana, a došli su iz ročnog sastava "93, pa čak i "94-te. Nije svakom rat bio isti . Nekome je 5 sati rata bilo više nego nekome 5 godina. Mislim da će me neki razumjeti što sam htio reći.

 

Ažurirano

 

Očito ministar nije uvažio pametne prijedloge prilikom izrade registra. Eto, objavio ga je i što se mene tiče može ići nazad na Pantovčak ili kuda god hoće. Zanimljivo je to borbeni i neborbeni sektor. Neka se neki moji kolege ne uvrijede ali po registru vidim da su u borbeni sektor uvršteni razni rodovi vojske. Neki imaju na razini satnije i po 30 poginulih dok drugi nemaju niti jednog ranjenog. Što se tiče godini pristupanja u ZNG ili HV mogu vam reći da je dosta mojih kolega ranjeno ili poginulo u ratu protiv muslimana, a došli su iz ročnog sastava "93, pa čak i "94-te. Nije svakom rat bio isti . Nekome je 5 sati rata bilo više nego nekome 5 godina. Mislim da će me neki razumjeti što sam htio reći.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav svima sa prve crte.Htio bi da mi netko odgovori da li su svi vatrogasci i policajci bili na bojištu a da nitko nije čuvao red na području Hrvatske koja direktno nije bila ugrožena.Tko je gasio vatru npr.,u Krapini i tko je na primjer naplačivao kazne za prebrzu vožnju.Po ovom registru svi vatrogasci i policajci imaju maksimum dana ratišta zajedno sa svojom administracijom te su automatski postali dragovoljci.

 

Ni med cvetjem ni pravice:neznam:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da se razumijemo postoji razlika jedni su pristupili dragovoljno a to je bilo dosta prije priznanja NAM HRVATSKE dok je dosta njih imalo titinu sliku i petokraku.tad još nije ni postojala HR GARDA BIO JE ZNG.O TOM GOVORIM . DRAGOVOLJAC NE MOŽE BITI ONAJ KOJI JE DOŠAO POSLIJE USTROJA GARDIJSKI BRIGADA HR. VOJSKE. ATO SE ZNA KAD JE BILO 92. BIO SAM INSTRUKTOR NA OBUCI ROČNICIMA 93 U VOJARNI ,CROATIJA, SA KOIM SMO POPUNJAVALI BRIGADU.NAŽALOST I NJIH JE DOSTA POGINULO ČASNO. DRAGOVOLLJCI SU STVARALI UVJETE ZA BUDUĆU VOJSKU.TAD SMO SE MI ODREKLI SVEGA SADA SE SVI ODRIČU NAS .... PA VALJD SMO ZASLUŽILI NEKO POŠTOVANJE A NE DA SAM U ISTOM KOŠU KO ČISTAČICA KOJA JE RADILA U MUPU I TAKVI SL KOJI SU DOBILI SPOMENICE ŠTO SU LIJEPO SPAVALI U TOPLOM KREVETU . A MI U ZEMUNICAMA .PO 5-6 MJESECI NISMO VIDJALI SVOJE OVO IZJEDNAČAVANJE NAM JE NAGRADA ZA TO . MENE TO BOLIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII JAKO....................

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nemaš potrebe galamiti na ovom forumu. Tebe boli duša, a nekog qurac za tebe. Fred je napravio tešku pušionu s ovom objavom. Možeš se ti bracika "naslađivati" sa svojim ratnim putem koliko hoćeš kada ti je komšija pokupio sve što si trebao dobiti, a ti mu nisi ni mamicu kresnio, onako momački. Smiri živce jer je to za tvoje dobro i tvoju obitelj. Prošlo je već 20-tak godina, više nismo čak u istom mileniju, udovice poginulih branitelja žive nevjenčano sa četnicima i beru mirovinu ,itd... I zapamti : " Kome Bog-njemu i sveci"

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hasko pa, zar je to rječnik za pravni portal?

 

Nećemo ti slati opomenu, ali tava za palačinke će valjda preventivno djelovati.

 

Evo ti sad !

s030.gif

 

Mrvice, nema potrebe pisati velikim slovima. Shvaćam tvoju ogorčenost, a nije niti meni drago (kao i mnogima) jer se nije objavilo više preciznijih podataka, međutim javit ću vam ukoliko se nešto može promijeniti čim dobijem odgovor ministarstva, a vezano za precizniju objavu podataka za one branitelje koji to žele.

 

Možete im i sami postaviti upit, a evo i kako ih možete kontaktirati:

 

Otvorite ovaj link, zatim dolje na pretragu, a potom nakon što se stranica otvori kliknite dolje na "Pišite nam":

https://registar.branitelji.hr/app/index.html

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kao što sam napisao u prišlom postu, sada je vrijeme da Fred odradi reg do kraja.Može vidjeti tko se dragovoljno javio recimo do 8.mjeseca 1991.g. pa po tome zaključiti tko je dragovoljac, zatim tko je bio u civilnoj mirovini(prof.vozač op.kralježnjice)prije D. R. pa je mobiliziran u 11.mj.95. Da bi bio na skrbi do 6.nj.1996.g.I molim lijepo zašto oni koji nisu ni čuli pucanj su u ovom registru.Frede imaš posla sa svojom ekipom i zato prionite češljanju registra.Prva faza je gotova, sad slijedi čišćenje registra.Gospodo u M.B. prionite na posao. Ponavljam,u registru nema mjesta onima koji nisu čuli ni pucanj a ima ih mnogo desetaka tisuća a možda i više.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Može li mi netko objasniti sljedeću stvar: netko je ranjen na početku rat i ne na ratištu nego kod kuće i ima nevjerojatan broj dan, sve do kraja rata, dok je drugi branitelj ranjen na ratištu i ima puno manji broj dana (također na početku rata). Taj dio ne razumijem i pitam se tko može tu napraviti red kad je gore prvom navedenom sigurno sve ispotpisivano od doktor pa do kojekakvih zapovjednika. Ja sam supruga dragovoljca i on se ne želi uopće zamarati s tim, ali mene zanima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

znam ljutnja ne rješava ništa. samo da ti skaču živci -ali čovjek ima 51 dan branitelj dobio stan i mirovinu od 7000 tis-. kak da ne popi....... ratniput mu ko biblija ko da je bio 51 godinu. radi taki stvari sam se nado da će ova objava nešto promjeniti a onda veliko ništa ,,kao i do sada,,čemer jad i tuga jebga

s030.gif

 

Mrvice, nema potrebe pisati velikim slovima. Shvaćam tvoju ogorčenost, a nije niti meni drago (kao i mnogima) jer se nije objavilo više preciznijih podataka, međutim javit ću vam ukoliko se nešto može promijeniti čim dobijem odgovor ministarstva, a vezano za precizniju objavu podataka za one branitelje koji to žele.

 

Možete im i sami postaviti upit, a evo i kako ih možete kontaktirati:

 

Otvorite ovaj link, zatim dolje na pretragu, a potom nakon što se stranica otvori kliknite dolje na "Pišite nam":

https://registar.branitelji.hr/app/index.html

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Može li mi netko objasniti sljedeću stvar: netko je ranjen na početku rat i ne na ratištu nego kod kuće i ima nevjerojatan broj dan, sve do kraja rata, dok je drugi branitelj ranjen na ratištu i ima puno manji broj dana (također na početku rata). Taj dio ne razumijem i pitam se tko može tu napraviti red kad je gore prvom navedenom sigurno sve ispotpisivano od doktor pa do kojekakvih zapovjednika. Ja sam supruga dragovoljca i on se ne želi uopće zamarati s tim, ali mene zanima.

 

Da gip ima takvih nmogo ali kako dokazati.Šteta što nemogu zapamtiti 1500 imena iz svoje postrojbe ali znam da su nazovimo to tako igrajući se sa pištoljima prostrijelili stopalo, potkoljenicu te ostali na skrbi od studenog 1991.g.do zanimljivo 30.06.1996.

 

 

P.S.:mrvica tu smo negdje blizu kaj se toga tiće da pop...im i odem u sto p..ki ..........

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Očito ministar nije uvažio pametne prijedloge prilikom izrade registra. Eto, objavio ga je i što se mene tiče može ići nazad na Pantovčak ili kuda god hoće. Zanimljivo je to borbeni i neborbeni sektor. Neka se neki moji kolege ne uvrijede ali rat bio isti . Nekome je 5 sati rata bilo više nego nekome 5 godina. Mislim da će me neki razumjeti što sam htio reći.

 

Ažurirano

 

Očito ministar nije uvažio pametne prijedloge prilikom izrade registra. Eto, objavio ga je i u ratu protiv muslimana, a došli su iz ročnog sastava "93, pa čak i "94-te. Nije svakom rat bio isti ..

... Nego reci ti meni-NAMA, kad su ti tvoji "Muslimani" napali Hrvatsku pa da SISE se od "njih" morao netko braniti??! jbt Ja koliko me pamcenje sluzi znam da sam ratovao tj, branio RH od Srbocetnickog okupatora ... i domacih izdajnika JNA i ostalih para- para formacija, koje su predvodile vojvode i slicni ... DE bona reci ti nama jel pao snijeg u Ljubuskom-sŠirokom brijegu a o grudama ne-BiH.. i, moze li se do Kupresa ove godine na skijanje?! Ja bi malo u inozemstvo ;) k'o i nas p-vlade
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne znam čemu se sad ovdje neki išćuđavaju, pa na to sam upravo i upozoravao još prije objave registra, i zalijepio vam ZAKON O IZMJENAMA I DOPUNAMA ZAKONA O PRAVIMA HRVATSKIH BRANITELJA, imate ga na 1. stranici ove teme, gdje se jasno precizira koji podaci iz registra će biti dostupni javno u elektroničkom obliku, znači znalo se unaprijed što će biti objavljeno, evo ponovo taj dio:

 

Članak 109.c

(1) U svrhu jačanja digniteta hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i promicanja

vrijednosti Domovinskog rata, kao i jačanja časti i ugleda hrvatskih branitelja iz

Domovinskog rata, Ministarstvo će učiniti javno dostupnim u elektroničkom obliku popis

hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata iz Registra branitelja, sa slijedećim podacima:

- ime, ime jednog roditelja, prezime, godina rođenja i mjesto rođenja

- ukupan broj dana sudjelovanja u Domovinskom ratu

- pripadnost borbenom ili neborbenom sektoru prikazanu po broju dana i pripadnosti

Ministarstvu unutarnjih poslova ili Ministarstvu obrane.

 

-ovdje barem nema ništa zamršeno da je nejasno, treba samo čitat, znači kakav su zakon donijeli tako su i objavili registar, drugačije nisu mogli jer bi bilo protuzakonito

 

-i ja sam bio za objavu, ali ne ovakvu, da su barem dodali još koja postrojba, ili vrijeme "od kad do kad"

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Može li mi netko objasniti sljedeću stvar: netko je ranjen na početku rat i ne na ratištu nego kod kuće i ima nevjerojatan broj dan, sve do kraja rata, dok je drugi branitelj ranjen na ratištu i ima puno manji broj dana (također na početku rata). Taj dio ne razumijem i pitam se tko može tu napraviti red kad je gore prvom navedenom sigurno sve ispotpisivano od doktor pa do kojekakvih zapovjednika. Ja sam supruga dragovoljca i on se ne želi uopće zamarati s tim, ali mene zanima.
Gospodjo et' i Ja sam ponosan sto imate - tako pametnog' supruga i budi ponosna na njega jer "pametni " znaju cemu sluzi pojas;) pozdrav Tvom suprugu i kazi mnjemu,neka se on ukljuci,odnosn aktivira... pa nemora-te VI "nase " zerne i ovdje vodit glavnu rijec.. sad me slobodno Tuti kod Oplicicicke ilit kak ti se ono ona zvase?! Pozz Tvom suprugu ;) naravno ma gdje bio ;)
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav svima sa prve crte.Htio bi da mi netko odgovori da li su svi vatrogasci i policajci bili na bojištu a da nitko nije čuvao red na području Hrvatske koja direktno nije bila ugrožena.Tko je gasio vatru npr.,u Krapini i tko je na primjer naplačivao kazne za prebrzu vožnju.Po ovom registru svi vatrogasci i policajci imaju maksimum dana ratišta zajedno sa svojom administracijom te su automatski postali dragovoljci.

 

Ni med cvetjem ni pravice:neznam:

Evo .pajdo Ja cu Ti dat odgovor: kao prvo da se ne osjetis zapostavljenim sa ovim tvojim upitnikom-???

NEZNAM jert sam bio na prvoj linili ili crti ili kako god hoces A ima netko ko je bio "tu" i sve zna!? al' nemze ti reci jer se boji da ga nes potraziti u registru MA znas i ti cemu sluze pojasi kad brod tone.. i neka..., samo VUDRI GA BLAZ !! ;)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bilo bi zanimljivo "prorešetati" one branitelje koji su misteriozno oboljeli od PTSP-a nakon 2005. godine.

Mnogi su stekli pravo na mirovinu i ostala prava nakon tog datuma. tj. onog zakona koji je omogućio nekima koji nemaju status HRVI da ostvare invalidsku mirovinu prema ZOPBHB.

 

Ali, samo, polako, .......

 

Mnogi su bili protiv objave registra branitelja....svako ima svoj razlog.

 

Neka je objavljen, i neka je bačena kost.....zašto bi pravi branitelji (HRVI) plaćali tj. snosili posljedice zbog onih koji nisu ratovali i poplavili po prsima od "busanja" (ako ih uopće imaju ratni put - pazi bisera, kaže da je ratovao i ugledao mrtvog ilti upucanog----).

 

Pa, ne vidim razlog, zašto ne objaviti registar.

 

Neka se vidi tko je gdje bio, tko je u Harkanju prodavao kobasice ili u Beču radio na crno.

 

Hajmo junačine:

 

Vi koji ste najglasniji, i koji ste protiv objave registra-popisa, napišite svoje ime i prezime, gdje ste bili i što ste radili tijekom DR-a.

 

Ja se svog ratnog puta ne stidim.

 

Dok smo mi "neki" višestruko nastradali i ranjavani, vijali i "rasturali tenkove i jurili bratiju" neki su samo gledali i razmišljali o tome kako i na koji način zbrisati kroz kukuruze i spasiti svoju gujicu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bilo bi zanimljivo "prorešetati" one branitelje koji su misteriozno oboljeli od PTSP-a nakon 2005. godine.

Mnogi su stekli pravo na mirovinu i ostala prava nakon tog datuma. tj. onog zakona koji je omogućio nekima koji nemaju status HRVI da ostvare invalidsku mirovinu prema ZOPBHB.

 

Ali, samo, polako, .......

 

Mnogi su bili protiv objave registra branitelja....svako ima svoj razlog.

 

Neka je objavljen, i neka je bačena kost.....zašto bi pravi branitelji (HRVI) plaćali tj. snosili posljedice zbog onih koji nisu ratovali i poplavili po prsima od "busanja" (ako ih uopće imaju ratni put - pazi bisera, kaže da je ratovao i ugledao mrtvog ilti upucanog----).

 

Pa, ne vidim razlog, zašto ne objaviti registar.

 

Neka se vidi tko je gdje bio, tko je u Harkanju prodavao kobasice ili u Beču radio na crno.

 

Hajmo junačine:

 

Vi koji ste najglasniji, i koji ste protiv objave registra-popisa, napišite svoje ime i prezime, gdje ste bili i što ste radili tijekom DR-a.

 

Ja se svog ratnog puta ne stidim.

 

Dok smo mi "neki" višestruko nastradali i ranjavani, vijali i "rasturali tenkove i jurili bratiju" neki su samo gledali i razmišljali o tome kako i na koji način zbrisati kroz kukuruze i spasiti svoju gujicu.[/quote

Ama "mrljo" podrzavam tvoj prijedlog,, saamo neznam dal smijemo i o imenima i o prezimenima?! Javno!* Ja se ogradjujem!!* ALI- aha "ono moje ALI"--- koga god zanima moje ime i prezime i godina rodjenja -- neka me pita na PVT / tj. svakomu cu rado dati moje podatkeonomu 'ko mi posalje iste--- ma DA NAM Zini zivi RAD....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Drug Savo kao da nije bio svjestan da smo se mi branili od njegovih "zemljaka" tj. on jako dobro zna protiv koga smo se mi Hrvati branili.

 

Nismo ili nijesmo mi napadali Srbiju i ostatke bivše SFRJ ,nego smo branili svoje domove i obitelji od velikosrpske ideje protiv njihovih istomšljenipicka kao što je Slobodan Milošević, četnici, Vovislav Svesevlj (znamo i porijeklo, a kaže da je srbin) i domaći obični četnici (skraćeno "DOČ), kao i uveženi bradonje koji su dobili po šajbi.

 

Prema tome, dabome, druže Savo, samo ti kukaj i arlauči. registar je objavljen, a ti njuškaj po registru.

 

Tko zna, možda nešto i pronađeš.

 

Evo, mene provjeri prvog.

 

Provjeri i sebe "junačino" bradata.

 

a037.gif

 

Stara narodna kaže: " Svaki luđak ima svoje veselje".

 

Evo ti i jedan zanimljiv link bradonjo:

 

 

 

Sad vas je tačno šest.

 

 

 

 

 

 

 

 

"DOČ", a u prijevodu domaći obični četnici

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bilo bi zanimljivo "prorešetati" one branitelje koji su misteriozno oboljeli od PTSP-a nakon 2005. godine.

Mnogi su stekli pravo na mirovinu i ostala prava nakon tog datuma. tj. onog zakona koji je omogućio nekima koji nemaju status HRVI da ostvare invalidsku mirovinu prema ZOPBHB.

 

Ali, samo, polako, .......

 

Mnogi su bili protiv objave registra branitelja....svako ima svoj razlog.

 

Neka je objavljen, i neka je bačena kost.....zašto bi pravi branitelji (HRVI) plaćali tj. snosili posljedice zbog onih koji nisu ratovali i poplavili po prsima od "busanja" (ako ih uopće imaju ratni put - pazi bisera, kaže da je ratovao i ugledao mrtvog ilti upucanog----).

 

Pa, ne vidim razlog, zašto ne objaviti registar.

 

Neka se vidi tko je gdje bio, tko je u Harkanju prodavao kobasice ili u Beču radio na crno.

 

Hajmo junačine:

 

Vi koji ste najglasniji, i koji ste protiv objave registra-popisa, napišite svoje ime i prezime, gdje ste bili i što ste radili tijekom DR-a.

 

Ja se svog ratnog puta ne stidim.

 

Dok smo mi "neki" višestruko nastradali i ranjavani, vijali i "rasturali tenkove i jurili bratiju" neki su samo gledali i razmišljali o tome kako i na koji način zbrisati kroz kukuruze i spasiti svoju gujicu.

 

Ma potpuno se slažem sa tobom.Ni jedan branitelj dragovoljac se ne stidi svog ratnog puta.Slažem se da se objave svi ratni putevu svakog od nas koji smo u registru i to čim prije.Neka se vidi tko je gdje bio.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Neka se samo drug Švrbac, ovaj Štrbac prisjeti Vukovara (i ne samo Vukovara, Osijeka........ ne bih htio zanemariti ostale gradove, žrtve i materijalnu štetu, te KU 20000) pa vidi tko je počinio ratni zločin.

 

Mi nismo išli u Srbiju klati, ubijati i rušiti kuće i okupirati njihov teritorij, ali vidi sada, bradonja počeo istraživati nekakve zločine koje su oni započeli, a kao mi počinili (ne mogu reći da nije bilo ratnih zločina i od naše strane, ali mislim da se bradonja treba prvo pozabaviti zločinima koje je počinila "bratija-bradonje" koji nisu imali na teritoriju RH što tražiti, a počinili su daleko veće zlo).

 

Uostalom, hrvati su svoja ognjšta i obitelji branili i zubima, lukovima i strijelama, lovačkm puškama - tko ih je imao, neki i kamenjem, a mnogi se nisu niti mogli braniti i poubijani sui poklani bez ikakve šanse da se obrane).

 

Ali, Savo istražuje.....

 

Mislim da bi mu bilo pametnije da se pozabavi ratnim zločinima koje su počinili četnici, a koji su počinili ratne zločine u RH tijekom DR-a, kao i ostala bratija i njihovi sateliti.

 

Moš, si misliti reakciju iz Beograda.

 

A kakve su zločine počinili u BiH (npr. Srebrenica...)..To bi možda moglo zanimati i "našeg" Savu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sve u svemu, bolje išta nego ništa, bitno da se nešto pokrenulo sa mrtve točke, sad se barem ima temelj za otkrivanje onih kojima tu nije mjesto, i ja sam sinoć poslao mail tj. prijavio dvojicu "branitelja" za koje pouzdano znam da nisu bili ni dana u ratu, ni u neborbenom sektoru, a u registru su, i to se još vode u borbenom sektoru, pa ćemo vidjeti hoće li šta biti od toga

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vidiš , Vinkovci, toga sam se i bojao. Zato sam bio protiv objave sve dok se ne utvrdi da li će i kako odgovarati oni koji se vode kao branitelji, oni koji su im to omogućili, potpisali i pečatirali. Neka taj isti ministar kaže šta će se dogoditi s onim osobama koji su na spisku, a nisu bili branitelji i šta sa onima koji nisu na spisku (opravdani) a primaju 5-6000 kuna mirovine. Ništa se neće dogoditi. Ama baš ništa. A da ne govorim o onima koji su bliska rodbina visokopozicioniranim časnicima MORH-a i vode se od 1991., a došli 1996 ravno iz Njemačke. Govorim ono što pouzdano znam samo što Matić nema hrabrosti ( i ne zamjeram mu ) takve slučajeve istražiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovo je za mene čisto politikanstvo,budite uvjereni da oni lažni branitelji a pogotovo lažni HRV-i imaju bolje papire-znači ratni put i liječničku dokumentaciju bolju od nas pravih branitelja koji se mučimo 10-tak godina da bi nas proglasili luđacima tj. da bi nam dali 500 kuna veću mirovinu-naravno opet ako budemo imali sreće da nam dadu braniteljsku mirovinu,kada jedan ministar branitelja kaže javno na televitiji da će on osobno ići u zatvor umjesto nekog branitelja a po zakonu na to nema pravo jer niko ne može nikoga zamjeniti za zatvor pametnom dosta,država je totalno u banani pad proizvodnje,masa nezaposlenih svaki dan ljudi dobijaju otkaze,vlada opća depresija,doslovno je borba za opstanak,bace ovako kost pa neka se narod zabavlja da ne misli na ono što je najbitnije a to je kako preživjeti danas,kako sutra,ja imam u džepu još 100 kuna a mirovina je desetog to mi je važnije od tog za pojedince fantastičnog registra branitelja,zaboli me ona stvar za njega zanima me kako preživjeti a da im je stvarno stalo do prava branitelja i oduzimanja prava lažnjacima davno bi se to riješilo

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bilo politikanstvo ili ne, registar je trebalo objaviti, istina je da je "malo" uštrojen (trebao je biti detaljniji), al možda se nešto ipak pokrene

 

ali nije mi jasan ovaj neborbeni sektor, zašto je uguran u registar branitelja, to su ljudi koji nisu nikad zadužili oružje, svi to znamo, razni činovnici MUP-a i MORH-a, udaljeni stotinama km od prve crte, i oni su registrirani kao hrvatski branitelji, pa veći je branitelj bila moja mama koja je pekla kiflice pod granatama, u stanu na trećem katu u vinkovcima, i nosila ljudima dole u podrum, nego teta iz MUP-a koja je izdavala nove osobne iskaznice u Puli

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

ali nije mi jasan ovaj neborbeni sektor, zašto je uguran u registar branitelja, to su ljudi koji nisu nikad zadužili oružje, svi to znamo, razni činovnici MUP-a i MORH-a, udaljeni stotinama km od prve crte, i oni su registrirani kao hrvatski branitelji

Što se tiće MUP-a, tko kot je imao službenu iskaznicu i značku, bez obzira radilo se o policajcu koji je bio u ZG-u i tamo čuvao neku portu ili je radio kao mehaničar u MUP-u i tijekom cijelog rada se iako su dužili osobno naoružanje nisu makli dalje od ZG-a ili Pule a danas se u registru vode isto kao i policajac specijalac koji je prošao ratišta od Slavonije, Siska preko Velebita do Dubrovnika. Imaju isti broj dana i to borbenog sektora. E to isto nije u redu zašto se uopće takvi koji nisu vidjeli ratište osim na TV-u vode kao borbeni sektor samo zato jer su dužili osobno naoružanje.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

LAŽNI BRANITELJI Zapovjednik Tigrova: 'U postrojbi nas je bilo 700, u Registru još 50!'

 

http://www.jutarnji.hr/zapovjednik-tigrova--u-postrojbi-nas-je-bilo-700--u-registru-jos-50-/1073784/

 

Između ostalog i stoji citiram:Jedan branitelj iz mjesta u okolici Vinkovaca još je konkretniji.

 

- Dvojica koja su radila u Crvenom križu imaju čak 1200 dana borbenog sektora. A vlasnik lokalnog kafića koji pušku nikada nije imao u rukama također je u Registru. U njegovu su se kafiću za vrijeme rata stalno okupljali branitelji pa mu je vjerojatno neki od zapovjednika potpisao potvrdu. Znam i kuharicu koja je radila 20 godina u MORH-u i bila je 100 kilometara od linije pa ima 1474 dana u borbenom sektoru i danas je u vojnoj mirovini - otkrio je

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Što se tiće MUP-a, tko kot je imao službenu iskaznicu i značku, bez obzira radilo se o policajcu koji je bio u ZG-u i tamo čuvao neku portu ili je radio kao mehaničar u MUP-u i tijekom cijelog rada se iako su dužili osobno naoružanje nisu makli dalje od ZG-a ili Pule a danas se u registru vode isto kao i policajac specijalac koji je prošao ratišta od Slavonije, Siska preko Velebita do Dubrovnika. Imaju isti broj dana i to borbenog sektora. E to isto nije u redu zašto se uopće takvi koji nisu vidjeli ratište osim na TV-u vode kao borbeni sektor samo zato jer su dužili osobno naoružanje.

 

Nitko ne prića o vatrogascima koji su normalno radili u svojim postrojbama i kod kuće gledali na TV izvješća ratnih reportera sa ratišta radili svoje smjene spavali sa svojim ženama a sada koliko vidim iz registra imaju po 427dana borbeni i 1433 neborbeni sektor,ali nisu otišli ni jedan dan van Zagreb. Tu se računaju i spremačice po uredima uredsko osoblje, pa kad se tome dodaju i ostale vart. brig.iz gradova koji nisu bili ugroženi nakupi se, pa kad se tome doda i policija(ne oni koji su bili na terenu u ratnim djelovanjima)prikupi se bogme dosta tog i imaju veće privilegije od nas koji smo nosili glavu u torbi 91.,92.,....95.godine.Evo posla za institucije koje trebaju odraditi svoj posao za koji su uredno plaćeni.Pogledajte samo kolike su im mirovine, i prvi su na svakoj proslavi.Dođe mi da uzmem trosruku dozu terapije ili da napravim kakvu glupost.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Objavite registar ovih drugova.

Od završetka 2.sv. rata prošlo 67 god. pitam se oče li itko od nas HB biti živ 67 god. nakon završetka DR. a vidi koliko ovih besmrtnika ima...

 

http://www.jutarnji.hr/pola-stoljeca-nakon-2--svjetskog-rata-za-partizane-i-domobrane-placamo-782-milijuna-kuna-svake-godine-/1074973/

 

Hehehe,pa ovi ustaju iz grobova po penzije i onda se nasmješeni lijepo vrate na spavanje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

a zašto mi ne bi bili živi (prvo), drugo, zapamtite, ako njima ukinu dio prava, s punim pravom imaju onda i nama pravo ukinuti, treće, a ustaške mirovine, domobranske, političkih zatvorenika itd, itd podugačak je popis, i zato peace! (i bez politikanstva molim)

 

Lako je tebi govoriti,kad je još po Londonu pisalo" E.C is God",a mi smrtnici smo kratkoga vijeka :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Lako je tebi govoriti,kad je još po Londonu pisalo" E.C is God",a mi smrtnici smo kratkoga vijeka :)

_____________________________________

Pustimo ono što je bilo ptije našeg D.R. Treba se riješiti ratnih profitera(to su oni koji ubiru lovu a dato nisu zaslužili,kao i oni koji su im pomogli da nečasno dođu do nezarađenog-lažnjaci) i u tome trebamo svi sudjelovati i to konkretno.Pustimo nek E.C. pjeva to mu je posao.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

_____________________________________

Pustimo ono što je bilo ptije našeg D.R. Treba se riješiti ratnih profitera(to su oni koji ubiru lovu a dato nisu zaslužili,kao i oni koji su im pomogli da nečasno dođu do nezarađenog-lažnjaci) i u tome trebamo svi sudjelovati i to konkretno.Pustimo nek E.C. pjeva to mu je posao.

 

E.C neka pjeva i svirucka,a za ovo drugo ja ne vidim nikoga podobnijeg od Prljavog

Harija.Jest da i Mrljo ima Smith&Wesson ali ovaj je ipak 44 Magnum.Samo kako ga

usmjeriti i uputiti na pravu adresu,pitanje je......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

E.C neka pjeva i svirucka,a za ovo drugo ja ne vidim nikoga podobnijeg od Prljavog

Harija.Jest da i Mrljo ima Smith&Wesson ali ovaj je ipak 44 Magnum.Samo kako ga

usmjeriti i uputiti na pravu adresu,pitanje je......

_________________________________Nije problem ni COLT ANACONDA 45-6inch.,samo treba gađati u pravu metu.Polako se mete otkrivaju samo treba koristiti pravne pucaljke i treba pogoditi prave mete.Ipak se kreće rekao je stari Talijanski fizičar.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

_____________________________________

Pustimo ono što je bilo ptije našeg D.R. Treba se riješiti ratnih profitera(to su oni koji ubiru lovu a dato nisu zaslužili,kao i oni koji su im pomogli da nečasno dođu do nezarađenog-lažnjaci) i u tome trebamo svi sudjelovati i to konkretno.Pustimo nek E.C. pjeva to mu je posao.

 

Zašto bi pustili "ono što je bilo prije".Pa nije vrag da zatebe važi ona "tko je jamio jamio je". Zar i oni neprimaju mirovine iz istog proračuna,zar su ONI sveci samo su među HB lažnjaci,profiteri, zločinci i neznam kakvih sve pridjeva nema.Ako smo pred zakonom svi isti zašto ne "pročešljat" i tu skupinu svetaca,tek tamo bi se našlo svašta.

 

Ma krivo mi je kad se samo među braniteljima traže krivci za sve nedače u ovoj državi,a tko je zaslužniji za stvaranje iste od HB?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

[quote name=grozni;606973

 

Ma krivo mi je kad se samo među braniteljima traže krivci za sve nedače u ovoj državi' date='a tko je zaslužniji za stvaranje iste od HB?[/quote]

 

Ma prika grozni,ovo je bila samo jedna dodatna šala u svezi potpisa drugog

prike" ecwashere".Naime radi se o inicijalima poznatog gitarista Eric Claptona.Toliko

o tome,i još da se ecwashere ne bi ljutio,nisam ga mislio spomenuti u nekom negativnom kontekstu.

 

A ovo tvoje stoji i po potrebi se izvlači iz konteksta,kao ono što po kojekakvim

forumima čitamo"500000 branitelja prima mirovine,koja država to može" i takve

nebuloze.Znamo dobro što ih s(v)rbi.Prvo nisu ni htjeli RH kao državu,drugo,treće

ma sve u stvari spada pod prvo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zašto bi pustili "ono što je bilo prije".Pa nije vrag da zatebe važi ona "tko je jamio jamio je". Zar i oni neprimaju mirovine iz istog proračuna,zar su ONI sveci samo su među HB lažnjaci,profiteri, zločinci i neznam kakvih sve pridjeva nema.Ako smo pred zakonom svi isti zašto ne "pročešljat" i tu skupinu svetaca,tek tamo bi se našlo svašta.

__________________________-

Ma prijatelju nakon našeg D.R. ja kao dragovoljac 91.g. grozim se zbog mnogih nazovi H.B. koji su uzeli ono što pripada stvarno potrebitim braniteljima koji su nesebično dali svoj život i zdravlje za Hrvatsku.Riješimo li to dali smo dignitet Domovinskom obrambenom ratu.Mnogi su sa nekoliko svjedoka ostvarili prava koja im ne pripadaju isto kao i oni iz 2.svj. rata.Nažalost vrijeme je učinilo svoje i teško je dokazati poštenost tih iz 2.sv.rata,isto kao i poštenost nekih nazovimo ih H.B. Drago mi je što se ipak nekome tresu gaće.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ponavljam. Ništa se ne događa niti će se šta dogoditi.Imao sam seljana koji je primao "boračku" mirovinu iako su ljudi koji su bili partizani od 1941 rekli da se taj borio pod "Jorgan planinom". Jedino smo njega zvali "borac". Umro čovjek u miru i blagostanju, i onako usput se šest puta ženio, od toga dvije sahranio (svaka čast, ovo rijetkima uspijeva) iako su oni jadnici pjenili zbog njega. Svi su prije njega otišli u "horizontalu". Priča je danas ista.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dečki ne znam kako vi ali ja imam osijećaj da se po ovoj a i po slićnim temama vrtimo u krug. Nema kvlatitetnih pravnih mišljenja ni savjeta, "udara" se samo po jednom te istom a bez ikakvog pomaka.

Nije to od jučer i od ovog zadnjeg rata. To je tako već stolječima.

Ovdje se samo lupa i lupa o lažnim braniteljima, o partizanima, ustašama i domobranima. Imam osječaj ko da se priča o duhovima.

 

Pustimo to, to je povijest okrenimo se mi budučnosti, ujedinimo se i pokušajmo se sa nekom ideom probiti na tržište kapitala i tako preživjeti ovjaj današnji rat iz mjeseca u mjesec platiti režije i otškolovati djecu.

Povijes ionako ne možemo promjeniti ali budučnost može biti onakva kakvu je izgradimo.

 

Sretna vam svima Nova 13.:-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Svaka čast. Dobar dio pravih branitelj dijeli tvoje mišljenje. Najviše "buke" i pometnje stvaraju uredski brnitelji ili maloljetnici koji ne razumiju što je rat.

Sve najbolje i sretno

 

Najprije da Vam svima zaželim Sretnu Novu 2013. god.Da Vam se ispune sve Vaše želje, a najviše Vam želim zdravlje kako Vama tako i Vašim najmilijima.

A sad o temi @kompa, i ostali, pa nemožemo mi baš zaboraviti sve što se događalo i u ratu i poslje rata, što nas je dovelo do ovoga stanja u kojem se nalazi naša ekonomija i naša cjelokupna društvena zajednica.Prije rata su bili krivi komunisti jer su pare od turizma išle u Beograd, sad pare od turizma idu u Zagreb i to godinama a naša blagajna sve praznija i sve zaduženija.Problem nemožemo samo podvući pod tepih, on traje i dalje i u 2013. koja će biti nažalost još i gora od prošle.Istina nemožemo mi tu promjeniti ništa upravo i da hoćemo, nema tko, nitko nije zainteresiran, svima je izgleda dobro a kad okreneš forum problem do problema uvijek netko traži pomoć da ostvari svoje neko pravo.I mislim da probleme treba iznositi a ne ih gurati pod tepih, lako je nama koji smo riješili donekle svoje probleme , priznajmo to, teško je onima koji nisu i njima treba pomoći.A nadam se da neće ostati sami na ovom portalu već će naći nekoga da im pokaže put kako da ostvare svoje pravo kao branitelj.Malo sam bio patetičan ali što mogu, tako je to , ovih dana sam u depresiji pa mi svašta dolazi napamet. Pozdrav svim braniteljima ma gdje bili!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ija sam već duže u depri aaaaa FALI mi rata jer neznam kako ovo sranje od drzave prebrodit.Čitam duze ove komentare i čekam....ali nista.Neznaju me susjedi vise kao da sam odselio.Neda mi se vise pisat a tako bi htio napisat svasta ka d nemogu nista napravit.Ja sam ka i biljka koju stavis i ona raste,...... nemogu vise čujemo se ako me prođe ovo.....pozzz------semper fi

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ija sam već duže u depri aaaaa FALI mi rata jer neznam kako ovo sranje od drzave prebrodit.Čitam duze ove komentare i čekam....ali nista.Neznaju me susjedi vise kao da sam odselio.Neda mi se vise pisat a tako bi htio napisat svasta ka d nemogu nista napravit.Ja sam ka i biljka koju stavis i ona raste,...... nemogu vise čujemo se ako me prođe ovo.....pozzz------semper fi

 

a šta pisati, zašto, kome, mi smo "forumski ratnici" kako naš ministar kaže :(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ZATO JA RIJETKO PISEM JER ...........neznam vise nevjerujem nikom a i nemam u kvartu bracu po oruzju i neidem nikud a neugodno mi je kad zena pozove rodbinu a ja izmisljam moram ovo ono i šećem i šećem ....... koga prci otićemo i mi jednoooom

Upravo tako,Siralex,i ja nemam braču po oružju blizu,ratovao sam u drugim gradovima i sa drugim ljudima,kada dolazi rodbina ili nazovi prijatelji zbrišem u šumu samo da ne moram odgovarati na pitanja tipa-kako si,je si li što sredio,gdje si,što te nema itd,ma jeb.. im mat.. dvoličnu,a znam da bi me najradije u grob otjerali.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Najprije da Vam svima zaželim Sretnu Novu 2013. god.Da Vam se ispune sve Vaše želje, a najviše Vam želim zdravlje kako Vama tako i Vašim najmilijima.

A sad o temi @kompa, i ostali, pa nemožemo mi baš zaboraviti sve što se događalo i u ratu i poslje rata, što nas je dovelo do ovoga stanja u kojem se nalazi naša ekonomija i naša cjelokupna društvena zajednica.Prije rata su bili krivi komunisti jer su pare od turizma išle u Beograd, sad pare od turizma idu u Zagreb i to godinama a naša blagajna sve praznija i sve zaduženija.Problem nemožemo samo podvući pod tepih, on traje i dalje i u 2013. koja će biti nažalost još i gora od prošle.Istina nemožemo mi tu promjeniti ništa upravo i da hoćemo, nema tko, nitko nije zainteresiran, svima je izgleda dobro a kad okreneš forum problem do problema uvijek netko traži pomoć da ostvari svoje neko pravo.I mislim da probleme treba iznositi a ne ih gurati pod tepih, lako je nama koji smo riješili donekle svoje probleme , priznajmo to, teško je onima koji nisu i njima treba pomoći.A nadam se da neće ostati sami na ovom portalu već će naći nekoga da im pokaže put kako da ostvare svoje pravo kao branitelj.Malo sam bio patetičan ali što mogu, tako je to , ovih dana sam u depresiji pa mi svašta dolazi napamet. Pozdrav svim braniteljima ma gdje bili!!

Chekirac bar dobar pokusaj i to je dobro sititi se i upitati kako je suborcima koji nemaju domovinu u nikakvom obliku, kako je njihovim obiteljima tj čime su to zaslužili, iskreno umoran/ ni smo više i neda mi se niti pisat, glava mi puca, u stomaku mi je žgaravica koja me naprosto rastura, depresija, razdražljivost,,, da mi je zatuć nekoga odgovornog za ovo moje stanje , zaspati i neprobuditi se više ....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ZATO JA RIJETKO PISEM JER ...........neznam vise nevjerujem nikom a i nemam u kvartu bracu po oruzju i neidem nikud a neugodno mi je kad zena pozove rodbinu a ja izmisljam moram ovo ono i šećem i šećem ....... koga prci otićemo i mi jednoooom

 

siralex,dewill ovi vaši postovi izgledaju mi kao da sam ih sam pisao.Isto tako se ija ponašam i osjećam kad mi netko od mojih dođe u posjetu.

Dečki držite se!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa kada je već objavljen Registar zašto nije onda objavljeno i pripadnost postrojbi do razine desetine i vrijeme( od kad do kad ), ev. ranjavanje ili ozljeda (također okolnosti i vrijeme) pa bi svatko mogao vidjeti tko je sve bio ili "bio" s njim u formaciji i kada. Kako ja sada mogu znati koji je čovjek gdje bio i što je najgore mogu nekome nanijeti nepravdu prijavom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa kada je već objavljen Registar zašto nije onda objavljeno i pripadnost postrojbi do razine desetine i vrijeme( od kad do kad ), ev. ranjavanje ili ozljeda (također okolnosti i vrijeme) pa bi svatko mogao vidjeti tko je sve bio ili "bio" s njim u formaciji i kada. Kako ja sada mogu znati koji je čovjek gdje bio i što je najgore mogu nekome nanijeti nepravdu prijavom.

 

A uz to sve trebalo je navesti i broj obuće, odjeće, visinu i težinu istog branitelja. Ima li ljubavnicu ili je gay populacije, je li vjernik i koje vjere ili je ateist, je li operirao slijepo crijevo ili ne...itd...

Ma to su gluposti. Glupost je to što su imena branitelja stavljena na javnu ploču da ih svi vide. Čemu ? Interni registar bi bio ok, tj. da služi samim braniteljima kako bi im skratio vrijeme prikupljanja razne papirologije i dokazivanja statusa branitelja prilikom ostvarivanja nekih prava.

 

Bilo je rečeno da če se objavom registra branitelja otkriti i sankcionirati oni tzv. lažni branitelji oni koji primaju mirovine a to nisu zaslužili , koji su dobili stanove a nisu ih zaslužili itd.....

I što se desilo ??? Ništa se nije desilo, zna se, zna se za 5100 baš tih tzv. lažnih koji već 14 godina primaju mirovinu i kaj, ništa se nije pomaklo. Koliko je do sada tih a zna se koji su imenom i prezimenom, OIB-om , JMBG-om tko su oni, to zna i HZMO i DORH i kaj se napravilo ????

Bitno da su oni objavili registar a kaj se dobilo s time ?

 

I ovakav kakav je registar je neustavan a što če se ubrzo i dokazati.

Istom objavom se krši pravo na privatnost i tajnost privatnih podatatka što je Ustavom zajamčeno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A uz to sve trebalo je navesti i broj obuće, odjeće, visinu i težinu istog branitelja. Ima li ljubavnicu ili je gay populacije, je li vjernik i koje vjere ili je ateist, je li operirao slijepo crijevo ili ne...itd...

Ma to su gluposti. Glupost je to što su imena branitelja stavljena na javnu ploču da ih svi vide. Čemu ? Interni registar bi bio ok, tj. da služi samim braniteljima kako bi im skratio vrijeme prikupljanja razne papirologije i dokazivanja statusa branitelja prilikom ostvarivanja nekih prava.

 

Bilo je rečeno da če se objavom registra branitelja otkriti i sankcionirati oni tzv. lažni branitelji oni koji primaju mirovine a to nisu zaslužili , koji su dobili stanove a nisu ih zaslužili itd.....

I što se desilo ??? Ništa se nije desilo, zna se, zna se za 5100 baš tih tzv. lažnih koji već 14 godina primaju mirovinu i kaj, ništa se nije pomaklo. Koliko je do sada tih a zna se koji su imenom i prezimenom, OIB-om , JMBG-om tko su oni, to zna i HZMO i DORH i kaj se napravilo ????

Bitno da su oni objavili registar a kaj se dobilo s time ?

 

I ovakav kakav je registar je neustavan a što če se ubrzo i dokazati.

Istom objavom se krši pravo na privatnost i tajnost privatnih podatatka što je Ustavom zajamčeno.

 

Ostvarivanjem KOJIH prava Kompa, ti si očito davno riješija svoj status pa nisi u toku ili si mislija pošto smo jučer u medijima tj tiskovinama dobili novu titulu SIROMAŠNI nakon bolesni, obespravljeni, odbačeni, zaboravljeni itd itd!

Evo meni za moju obitelj fali malo manje od 2 tkn do PRAGA siromaštva od 4300 kn, znači da sam podkategorija siromašnih tj marginalac, iskreno kako se osjećaš nakon takove spoznaje, jeli išta osjećaš pitam te ka čovika i branitelja..... onako.

Pretpostavljam da ti nemaš problema sa pragom siromaštva a i bolje je jer viruj mi taj osjećaj i spoznaju nebi nikom zaželija , nikome!

Zapravo sam bogat i čist prid onim gori kojega ne zanimaju nikakvi činovi, statusi, ratni putovi niti registri branitelja, sve je to zapravo jedan podsjednik naše gluposti, koliko smo zapravo jadni i gramzivi! ups , da nebi ispalo da generaliziram reć ću Neki!

 

Ažurirano

 

A uz to sve trebalo je navesti i broj obuće, odjeće, visinu i težinu istog branitelja. Ima li ljubavnicu ili je gay populacije, je li vjernik i koje vjere ili je ateist, je li operirao slijepo crijevo ili ne...itd...

Ma to su gluposti. Glupost je to što su imena branitelja stavljena na javnu ploču da ih svi vide. Čemu ? Interni registar bi bio ok, tj. da služi samim braniteljima kako bi im skratio vrijeme prikupljanja razne papirologije i dokazivanja statusa branitelja prilikom ostvarivanja nekih prava.

 

Bilo je rečeno da če se objavom registra branitelja otkriti i sankcionirati oni tzv. lažni branitelji oni koji primaju mirovine a to nisu zaslužili , koji su dobili stanove a nisu ih zaslužili itd.....

I što se desilo ??? Ništa se nije desilo, zna se, zna se za 5100 baš tih tzv. lažnih koji već 14 godina primaju mirovinu i kaj, ništa se nije pomaklo. Koliko je do sada tih a zna se koji su imenom i prezimenom, OIB-om , JMBG-om tko su oni, to zna i HZMO i DORH i kaj se napravilo ????

Bitno da su oni objavili registar a kaj se dobilo s time ?

 

I ovakav kakav je registar je neustavan a što če se ubrzo i dokazati.

Istom objavom se krši pravo na privatnost i tajnost privatnih podatatka što je Ustavom zajamčeno.

 

Ostvarivanjem KOJIH prava Kompa, ti si očito davno riješija svoj status pa nisi u toku ili si mislija pošto smo jučer u medijima tj tiskovinama dobili novu titulu SIROMAŠNI nakon bolesni, obespravljeni, odbačeni, zaboravljeni itd itd!

Evo meni za moju obitelj fali malo manje od 2 tkn do PRAGA siromaštva od 4300 kn, znači da sam podkategorija siromašnih tj marginalac, iskreno kako se osjećaš nakon takove spoznaje, jeli išta osjećaš pitam te ka čovika i branitelja..... onako.

Pretpostavljam da ti nemaš problema sa pragom siromaštva a i bolje je jer viruj mi taj osjećaj i spoznaju nebi nikom zaželija , nikome!

Zapravo sam bogat i čist prid onim gori kojega ne zanimaju nikakvi činovi, statusi, ratni putovi niti registri branitelja, sve je to zapravo jedan podsjednik naše gluposti, koliko smo zapravo jadni i gramzivi! ups , da nebi ispalo da generaliziram reć ću Neki!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ostvarivanjem KOJIH prava Kompa, ti si očito davno riješija svoj status pa nisi u toku ili si mislija pošto smo jučer u medijima tj tiskovinama dobili novu titulu SIROMAŠNI nakon bolesni, obespravljeni, odbačeni, zaboravljeni itd itd!

Evo meni za moju obitelj fali malo manje od 2 tkn do PRAGA siromaštva od 4300 kn, znači da sam podkategorija siromašnih tj marginalac, iskreno kako se osjećaš nakon takove spoznaje, jeli išta osjećaš pitam te ka čovika i branitelja..... onako.

Pretpostavljam da ti nemaš problema sa pragom siromaštva a i bolje je jer viruj mi taj osjećaj i spoznaju nebi nikom zaželija , nikome!

Zapravo sam bogat i čist prid onim gori kojega ne zanimaju nikakvi činovi, statusi, ratni putovi niti registri branitelja, sve je to zapravo jedan podsjednik naše gluposti, koliko smo zapravo jadni i gramzivi! ups , da nebi ispalo da generaliziram reć ću Neki!

 

Ažurirano

 

 

 

Kakve veze sada ima siromaštvo sa objavom registra branitelja !?

 

Ja sam pisao o tome da je taj registar što je objavljen potpuno nepotrebno stavljen da bude javan i dostupan svima jer od toga nema nikakve koristi.

 

Dovoljono bi bilo da taj isti ili sa još više osobnih podataka registar bude interni. I lijepo kada branitelj jedan od ovih pola miliona bilo koji dođe na neki šalter di bi mogao ostvariti koje pravo koje mu po zakonu pripada, da istom prilikom ne treba a sobom nositi potvrde u pisanom obliku da je branitelj, već jednim ili dva klika miša a uz predočenje osobne iskaznice službenik na šalteru bi to mogao vidjeti i branitelj bi tada ili ne bi mogao ostvariti ntko pravo iz zakona o braniteljima radi kojih je došao.

 

Evo po novome zakonu npr. dragovoljci če imati pravo na stambeno zbrinavanje isto kao i oni koji imaju status hrvi 20 %, s time da je dragovoljcu dovoljan amo staus dragovoljca. Ili npr. ako branitelj ide tražiti posao, po zakonu ima prednost. Ima tih prava po zakonu, ne baš ko prije ali ih ima.

 

Što se tiče socijalne kategorije, ko spada u skupinu siromašnih a tko ide na skijanje je tema za neki drugi naslov ne ovaj.

 

I stvarno ne znam kakve veze ima ova tema sa time jesam li ja riješio svoj status ili nisam. Ali ako te baš zanima ja sam uglavnom zadovoljan sa svojim statusom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

quote_icon.png Kompa je napisao viewpost-right.png

A uz to sve trebalo je navesti i broj obuće, odjeće, visinu i težinu istog branitelja. Ima li ljubavnicu ili je gay populacije, je li vjernik i koje vjere ili je ateist, je li operirao slijepo crijevo ili ne...itd...

Ma to su gluposti. Glupost je to što su imena branitelja stavljena na javnu ploču da ih svi vide. Čemu ? Interni registar bi bio ok, tj. da služi samim braniteljima kako bi im skratio vrijeme prikupljanja razne papirologije i dokazivanja statusa branitelja prilikom ostvarivanja nekih prava.

 

Bilo je rečeno da če se objavom registra branitelja otkriti i sankcionirati oni tzv. lažni branitelji oni koji primaju mirovine a to nisu zaslužili , koji su dobili stanove a nisu ih zaslužili itd.....

I što se desilo ??? Ništa se nije desilo, zna se, zna se za 5100 baš tih tzv. lažnih koji već 14 godina primaju mirovinu i kaj, ništa se nije pomaklo. Koliko je do sada tih a zna se koji su imenom i prezimenom, OIB-om , JMBG-om tko su oni, to zna i HZMO i DORH i kaj se napravilo ????

Bitno da su oni objavili registar a kaj se dobilo s time ?

 

I ovakav kakav je registar je neustavan a što če se ubrzo i dokazati.

Istom objavom se krši pravo na privatnost i tajnost privatnih podatatka što je Ustavom zajamčeno.

 

"vinceso je napisao"

Ostvarivanjem KOJIH prava Kompa, ti si očito davno riješija svoj status pa nisi u toku ili si mislija pošto smo jučer u medijima tj tiskovinama dobili novu titulu SIROMAŠNI nakon bolesni, obespravljeni, odbačeni, zaboravljeni itd itd!

Evo meni za moju obitelj fali malo manje od 2 tkn do PRAGA siromaštva od 4300 kn, znači da sam podkategorija siromašnih tj marginalac, iskreno kako se osjećaš nakon takove spoznaje, jeli išta osjećaš pitam te ka čovika i branitelja..... onako.

Pretpostavljam da ti nemaš problema sa pragom siromaštva a i bolje je jer viruj mi taj osjećaj i spoznaju nebi nikom zaželija , nikome!

Zapravo sam bogat i čist prid onim gori kojega ne zanimaju nikakvi činovi, statusi, ratni putovi niti registri branitelja, sve je to zapravo jedan podsjednik naše gluposti, koliko smo zapravo jadni i gramzivi! ups , da nebi ispalo da generaliziram reć ću Neki!

**********************************************************************************************************************

Tako je vinceso, potpuno se slažem sa ovim što si napisao.Neki se trebaju zapitati da li su čisti pred svevišnjim. Dragi Bog ne naplaćuje svake nedjelje, ali kad naplati onda je to pravedna naplata.Srećom jedino je božja pravda sigurna.Svaki čovjek pred smrt traži oprost od Boga.Mene interesira da li ljudi misle da poslije ispovjedi da mu je sve oprošteno.Nije pravda ako su dva ratna prijatelja zajedno prošli pakao rata, jedan dobi sve benefite a drugi se mora ubiti jer je preponosan da traži ono što bi mu država trebala dati.Zar nije to prestrašno?

Sa registrom i bez njega gramzljivi su profitirali i onda se vade na zažtitu podataka,a vjerujem da je tisuću puta svaki od nas dao podatke nekoj ustanovi i to se može nazvati protuustavnim.O tome niko ni riječi da prozbori.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Koliko ima potrebe za objavom bilo čega, neki dan sam se osobno uvjerio u suprotno.

Zove me neka teta ,iz neke firme koja prodaje neke masažne naprave,za kosti,cirkulaciju,živce,probavu hurac-palac i ostalo i da sigurno me bole leđa i tralalala.

Ja velim pa bole i vrat i polomljena rebra i tako to.Kaže ona da to zna jer vidi da sam

određeno vrijeme proveo na ratištu. Na moje pitanje kako to zna(jesu li gledali po registru branitelja),ona mi se onako simpatično nasmijala i rekla da im je dostupno

puno više podataka.Ja sam na to rekao da mi onda poklone tu čudesnu napravu ,jer

eto vide da sam prava stara kuka i "vaistinu" sam i bio po šumama i gorama,ali ponudjeno mi je samo kupiti ju za ne znam

sada koliko posto jeftinije.I o čemu mi tu pričamo.Ma sve se zna,baš sve.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdravi ti tetku, traži njene podatke, odnosno podatke tvrkte koju zastupa, kao i broj telefona tvrtke.

 

Kada budeš rekao da ćeš ju nazvati na taj broj koji ti bude dala (ako bude dala, a i ovisi što će ti dati ;-) ) (ne zovi taj broj sa fiksnog telefona nego sa mobitela i znat ćeš sve).

 

Ja do sada nisam imao neugodnosti zbog objave registra i 2030 dana provedenih u obrani suvereniteta RH.

 

a045.gif

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdravi ti tetku, traži njene podatke, odnosno podatke tvrkte koju zastupa, kao i broj telefona tvrtke.

 

Kada budeš rekao da ćeš ju nazvati na taj broj koji ti bude dala (ako bude dala, a i ovisi što će ti dati ;-) ) (ne zovi taj broj sa fiksnog telefona nego sa mobitela i znat ćeš sve).

 

Ja do sada nisam imao neugodnosti zbog objave registra i 2030 dana provedenih u obrani suvereniteta RH.

 

a045.gif

 

Nisi me razumio,ali nema veze. Ni ja nisam imao nikakvih neugodnosti u svezi s objavom registra (za sada),hehe.

Ovo s telefonima mi je prekomplicirano,time neka se bave institucije .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tako je vinceso, potpuno se slažem sa ovim što si napisao.Neki se trebaju zapitati da li su čisti pred svevišnjim. Dragi Bog ne naplaćuje svake nedjelje, ali kad naplati onda je to pravedna naplata.Srećom jedino je božja pravda sigurna.Svaki čovjek pred smrt traži oprost od Boga. [/color]

 

Ovo sada postaje i vjeronauk portal, sve više se udaljavamo od ove ali i od drugih tema na ovom forumu.

 

Jedno je kada dobrovoljno daš svoje podatke nekoj instituciji jer od iste institucije trebaš neku protuuslugu ili trebaš ostvariti neka svoja prava ( vezano za bilo koji zakon ). Ali gospodo draga, potpuno je druga stvar kada netko moje podatke iznosi javno na ploču na internet bez mog odobrenja a kako bi te podatke mogli vidjeti svi na kugli zemaljskoj.

 

Govorili su objavom registra branitelja otkrit če se oni lažni, a kad se otkriju oduzet če im se mirovine , statusi rvi, stanovi itd.....bla,bla,bla......

I sam aktualni ministar branitelja je priznao da ima oko 5100 osoba koje primaju tzv. vojne mirovine a do kojih su došli nekim od ilegalnih puteva ( ili su muljali s med. dokumentacijom ili s ratnim putem ili su i s jednim i s drugim i još potplatili komisiji ). I gospodin ministar se iznenadio kako je to moguće, da je on milio da je to već odavno riješena stvar itd...itd.....

 

Za tih 5100 se znalo i prije objave registra i OIB-om i JMBG-om i šta se poduzelo ?

Ništa se nije poduzelo, oni i dalje uživaju prava koja su uživali i prije.

 

Čemu onda registar ? Čemu ? Eto neka mi netko da barem jedan jedini razlog , objašnjenje zašto se moje ime i prezime, broj dana u ratu, mjesto i godina rođenja i ime moga oca nalazi javno istaknuto. A isto tako nalazi se i ime i prezime moga oca, mjesto i godina njegova rođenja , dani u ratu i ime moga djeda jer je i moj otac bio u ratu i to dragovoljac dok sam ja samo branitelj jer sam se u rat priključio sa 18 godina odmah po završetku srednje. Vojni rok nisam služio jer nisam bio dužan ga služiti jer sam ja završio srednju policijsku akademiju.

 

Ja stvarno ne vidim razlog tom registru osim da susjed ili koji četnik vidi te podatke na internetu.

 

Kažem vam ovime je povrijeđeno pravo na privatnost i zaštitu osobnih podatataka , a bez ikakvog ama baš iti najmanjeg smisla.

 

Registar je jedna velika glupost, čisti politički potez bez ikakvog smisla, osim da se malo zabavi širu javnost.

 

Ovakav ču stav prema ovome imati sve dok se ne uvjerim da su zahvaljujuči tom registru branitelja pronašli barem jednog jedinog " lažnog " kojemu nikako tamo nije mjesto!!!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovo sada postaje i vjeronauk portal, sve više se udaljavamo od ove ali i od drugih tema na ovom forumu.

 

Jedno je kada dobrovoljno daš svoje podatke nekoj instituciji jer od iste institucije trebaš neku protuuslugu ili trebaš ostvariti neka svoja prava ( vezano za bilo koji zakon ). Ali gospodo draga, potpuno je druga stvar kada netko moje podatke iznosi javno na ploču na internet bez mog odobrenja a kako bi te podatke mogli vidjeti svi na kugli zemaljskoj.

 

Govorili su objavom registra branitelja otkrit če se oni lažni, a kad se otkriju oduzet če im se mirovine , statusi rvi, stanovi itd.....bla,bla,bla......

I sam aktualni ministar branitelja je priznao da ima oko 5100 osoba koje primaju tzv. vojne mirovine a do kojih su došli nekim od ilegalnih puteva ( ili su muljali s med. dokumentacijom ili s ratnim putem ili su i s jednim i s drugim i još potplatili komisiji ). I gospodin ministar se iznenadio kako je to moguće, da je on milio da je to već odavno riješena stvar itd...itd.....

 

Za tih 5100 se znalo i prije objave registra i OIB-om i JMBG-om i šta se poduzelo ?

Ništa se nije poduzelo, oni i dalje uživaju prava koja su uživali i prije.

 

Čemu onda registar ? Čemu ? Eto neka mi netko da barem jedan jedini razlog , objašnjenje zašto se moje ime i prezime, broj dana u ratu, mjesto i godina rođenja i ime moga oca nalazi javno istaknuto. A isto tako nalazi se i ime i prezime moga oca, mjesto i godina njegova rođenja , dani u ratu i ime moga djeda jer je i moj otac bio u ratu i to dragovoljac dok sam ja samo branitelj jer sam se u rat priključio sa 18 godina odmah po završetku srednje. Vojni rok nisam služio jer nisam bio dužan ga služiti jer sam ja završio srednju policijsku akademiju.

 

Ja stvarno ne vidim razlog tom registru osim da susjed ili koji četnik vidi te podatke na internetu.

 

Kažem vam ovime je povrijeđeno pravo na privatnost i zaštitu osobnih podatataka , a bez ikakvog ama baš iti najmanjeg smisla.

 

Registar je jedna velika glupost, čisti politički potez bez ikakvog smisla, osim da se malo zabavi širu javnost.

 

Ovakav ču stav prema ovome imati sve dok se ne uvjerim da su zahvaljujuči tom registru branitelja pronašli barem jednog jedinog " lažnog " kojemu nikako tamo nije mjesto!!!!!!

 

Kompa ti si uistinu sritan čovik kada se tvoja problematika svodi na to dali je svrsishodno to da se tvoje ime nalazi na internetu dostupno svima.....

Ja sam te samo ka branitelja pita da se izjasniš o tome a i kolega Ocelot se nadoveza, kako je moguće da dva ratna suborca koja su prošli istu kalvariju, jedan je tretiran ka kap vode na dlanu, uživa sve beneficije, prava i obveze domovine naspram njega, dok je drugi do te mire izigran da je suicid jedino prihvatljivo rješenje izmeđuostalog šta se nudi, uništen fizički , psihički, obespravljen, obilježen, odbačen i na kraju proglašen SIROMAŠNIM od stvare domovine za koju su išli u rat a sada mu je ista ta domovima stavila točku na i i gurnula konap u ruke !

 

Zanima me tvoje mišljenje o tome i dali je i koliko je to moralno već kada se moderator nije sitija otvorit temu na tu tematiku o pragu siromaštva a upravo to je uzrok svih naših problema a tako se odnosi prema tome!

Kako se Vi adekvatno zbrinuti hrv branitelji odnosite prema spoznaji da su vam kolege bivši suborci zajedno sa svojim obiteljima proglašeni siromašnima pardon marginalcima jer nije isto bit siromašan sa 4200 kn prihoda i 1900-2600 kn prihoda!

Nadam se da će se i moderator nadovezat na raspravu jer ako smo siromašni nismo manje ljudi nego ostali!

Kompa spomenija si status dragovoljca da nosi 20 % po novom zakonu i stambeno zbrinjavanje nebitno kako i na koji način se steka status dragovoljca i koliko je to zasluženo a u najmanju ruku moralno naspram onih dečki koji su sa 20 godina 93 ili 94 pristupili u gardijske brigade i SJP i kao takovi su DRAGOVOLJNO (nije ih niko mobilizira ni izgonija iz podruma) ka NEKE dragovoljce svima nama znane ,,, kao takovi su bačeni u RAT, Ti misliš da je taj tvoj zakon moralan i pošten prema tim momcima!!!!!!

O tome zakonu ti meni pričaš neke hvalospjeve, spominješ nekakve prednosti pri zapošljavanju! Zar Ti uistinu misliš da sam Ja, On, Mi sposobni da privridimo nešto u ovakovom stanju rastrojstva i masakra nad duhom i tijelom!

Kompa ja ću ti reć jedno , upravo Ti momci kojih si se odreka i ti i država i SVI vi bi mogli nekome pomrsit račune, likujte i krojite šablone kako Vama odgovaraju sa figom u džepu ali ja i ovakovi ruku na sebe nećemo dignit .... ali upamti kako je ko sija tako će i žeti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kompa ti si uistinu sritan čovik kada se tvoja problematika svodi na to dali je svrsishodno to da se tvoje ime nalazi na internetu dostupno svima.....

 

Ja sam sretan čovjek jer imam zdravu djecu, a ovo o čem raspravljam i dajem svoje mišljenje na ovom forumu mi je hobi.

 

 

 

Kako se Vi adekvatno zbrinuti hrv branitelji odnosite prema spoznaji da su vam kolege bivši suborci zajedno sa svojim obiteljima proglašeni siromašnima pardon marginalcima jer nije isto bit siromašan sa 4200 kn prihoda i 1900-2600 kn prihoda!.

 

Što se tiče toga ja ti tu stari moj ne mogu pomoći. Da se mene pita ja bi svakom branitelju , svima od ovih pola miliona dao mirovinu od barem 10.000 kn bez razlike, svima po 10.000 kn i nema žalbe. Ali mene se ne pita. Možda ako jednoga dana budem sijedio u Saboru RH, možda se i uspijem izboriti za nešto slično. Ali ovako , teško, nikako.

 

 

 

dečki koji su sa 20 godina 93 ili 94 pristupili u gardijske brigade i SJP i kao takovi su DRAGOVOLJNO (nije ih niko mobilizira ni izgonija iz podruma) ka NEKE dragovoljce svima nama znane ,,, kao takovi su bačeni u RAT, Ti misliš da je taj tvoj zakon moralan i pošten prema tim momcima!!!!!!

 

I sam sam početkom 93 godine napunio 18 godina života i pristupio u SJP, nitko me nije prislio. Završio sam srednju policijsku akademiju i mogao sam raditi u nekoj postaji kao "plavac" ali ja sam se sam i to odmah prijavio u SJP, pa imam status branitelja a ne dragovoljca. Tu je netko po forumu spominjao udaljenost od kuće i terene, ja sam bio na službi u SJP a poslije rata i nastavio--- 600 km od kuće. Pa kaj ? Ja bi opet isto.

 

O tome zakonu ti meni pričaš neke hvalospjeve, spominješ nekakve prednosti pri zapošljavanju! Zar Ti uistinu misliš da sam Ja, On, Mi sposobni da privridimo nešto u ovakovom stanju rastrojstva i masakra nad duhom i tijelom!

Kompa ja ću ti reć jedno , upravo Ti momci kojih si se odreka i ti i država i SVI vi bi mogli nekome pomrsit račune, likujte i krojite šablone kako Vama odgovaraju sa figom u džepu ali ja i ovakovi ruku na sebe nećemo dignit .... ali upamti kako je ko sija tako će i žeti.

 

Ne mislim ja ništa . Ni da jeste ni da niste sposobni za rad. Za to postoje komisije pa neka one na osnovu vaše sveukupne dokumentacije to odluče.

 

Ne znam od kuda ti idea da sam se ja odrekao ljudi, braće po oružju. Krivo si zaključio.

Samo, ne mogu se ja boriti za vaša prava i statuse, to ne može nitko to morate sami odraditi isto kao što smo to odradili ili nismo odradili i mi ostatali. A zakoni su takvi kakvi jesu i tu su di jesu, opet ja tu ne mogu ništa. ponavljam možda ću i moći jednoga dana ako budem di u kojoj stolici u Saboru sjedio ali ovako u ovom stanju i ovoj poziciji ja tu promjeniti ne mogu ništa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

quote_icon.png Ocelot je napisao viewpost-right.png

Tako je vinceso, potpuno se slažem sa ovim što si napisao.Neki se trebaju zapitati da li su čisti pred svevišnjim. Dragi Bog ne naplaćuje svake nedjelje, ali kad naplati onda je to pravedna naplata.Srećom jedino je božja pravda sigurna.Svaki čovjek pred smrt traži oprost od Boga. [/color]

 

Ovo sada postaje i vjeronauk portal, sve više se udaljavamo od ove ali i od drugih tema na ovom forumu.

 

Jedno je kada dobrovoljno daš svoje podatke nekoj instituciji jer od iste institucije trebaš neku protuuslugu ili trebaš ostvariti neka svoja prava ( vezano za bilo koji zakon ). Ali gospodo draga, potpuno je druga stvar kada netko moje podatke iznosi javno na ploču na internet bez mog odobrenja a kako bi te podatke mogli vidjeti svi na kugli zemaljskoj.

 

Govorili su objavom registra branitelja otkrit če se oni lažni, a kad se otkriju oduzet če im se mirovine , statusi rvi, stanovi itd.....bla,bla,bla......

I sam aktualni ministar branitelja je priznao da ima oko 5100 osoba koje primaju tzv. vojne mirovine a do kojih su došli nekim od ilegalnih puteva ( ili su muljali s med. dokumentacijom ili s ratnim putem ili su i s jednim i s drugim i još potplatili komisiji ). I gospodin ministar se iznenadio kako je to moguće, da je on milio da je to već odavno riješena stvar itd...itd.....

 

Za tih 5100 se znalo i prije objave registra i OIB-om i JMBG-om i šta se poduzelo ?

Ništa se nije poduzelo, oni i dalje uživaju prava koja su uživali i prije.

 

Čemu onda registar ? Čemu ? Eto neka mi netko da barem jedan jedini razlog , objašnjenje zašto se moje ime i prezime, broj dana u ratu, mjesto i godina rođenja i ime moga oca nalazi javno istaknuto. A isto tako nalazi se i ime i prezime moga oca, mjesto i godina njegova rođenja , dani u ratu i ime moga djeda jer je i moj otac bio u ratu i to dragovoljac dok sam ja samo branitelj jer sam se u rat priključio sa 18 godina odmah po završetku srednje. Vojni rok nisam služio jer nisam bio dužan ga služiti jer sam ja završio srednju policijsku akademiju.

 

Ja stvarno ne vidim razlog tom registru osim da susjed ili koji četnik vidi te podatke na internetu.

 

Kažem vam ovime je povrijeđeno pravo na privatnost i zaštitu osobnih podatataka , a bez ikakvog ama baš iti najmanjeg smisla.

 

Registar je jedna velika glupost, čisti politički potez bez ikakvog smisla, osim da se malo zabavi širu javnost.

 

Ovakav ču stav prema ovome imati sve dok se ne uvjerim da su zahvaljujuči tom registru branitelja pronašli barem jednog jedinog " lažnog " kojemu nikako tamo nije mjesto!!!!!!

 

*********************************************

Kompa nije u redu da se očituješ na moj post tako da izvadiš dio posta.Ako se več očituješ na moj post onda nemoj vaditi dijelove nego qvotaj cijeli.

P.S.:Možda bi netko i trebao ići na vjeronauk ili da bar nauči 10 božjih zapovjedi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

P.S.:Možda bi netko i trebao ići na vjeronauk ili da bar nauči 10 božjih zapovjedi.[/color]

 

Ma koji vjeronauk ? Ovo je pravni portal. Opet se udavaljamo od teme.....tako nećemo na zelenu granu nikada. Dečki uozbiljite se i držite se teme ili se ja neću više objavljivati na ovom forumu.

 

Kao što znate uvijek sam spreman pomoći onoliko koliko je to u mojoj moći, podjeliti iskustva i dati koji pravi pravni savjet jer isto sam tako i ja došao do korisnih saznanja prilikom ostvrivanja svojih prava i zato onima koji su mi kvalitetnim savjetima pomogli, hvala ( pogotovo ovdje mislim na Mrljavca ).

Nema svrhe bez veze blebetati i lupati praznu slamu po ovom forumu ako se nekome pravno kvalitetno ne može pomoći jer ovo je ipak pravni portal.

 

 

Eto, toliko od mene, za sada....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vidim Kompa da si ambiciozan, pa eto možda naš ministar pripozna tvoje ohrabrujuće i britke komentare, mislim da si mu idealan kandidat za odnose sa javnošću pardon obespravljenima, kao tim bi funkcionirali tako dobro da je to strašno.

 

Samo da znaš da sam ja i ostali momci uz beretku prihvatili i krunicu , većina ih je imala krunicu u borbenom, jeli to možda neki grijeh, ako bi se itko triba udaljavat od onog gori onda sam to Ja a ne Ti, ali koliko mi god bilo teško ja neću pinit na spomen te tematike, oprosti ali ja nevidim razloga da se tako ponašaš i postavljaš ultimatume.

Ja tu imam pravo iznit i zastupat svoje stavove isto ka i Ti ili bilo ko drugi, moš komentirat ili priskočit ili ćeš možda Ti uvjetovat profil likova koji mogu komentirat tu na forumu!

Kolega zaboravi onu hijerarhiju iz uniforme , ovde smo svi krvavi ispod kože! Ovo je zbilja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Još nešto ču ti reć, kad mi je bilo najteže kad sam se doslovno raspada, niko mi nije pružija pomoć, ni hebeni savjet nisam dobija adekvatan pa ni tu na portalu,, kad sam tražija a časna sestra je uvik bila tu sa lipim ričima i sa rukom na ramenu, otključala bi mi crkvu da se isplačem ka malo dite ....... inače bi i ja bija dio statistike zato promisli malo o ovome i ne izlići....Ako iti malo poštivaš svoje bivše suborce koji se nisu snašli, ne izlići prid rudone blamiraj se!

Nemoj mislit da iman nešto protiv tebe, dapače... istinske domoljube iznimno cijenim a nevidim razloga da me ti u tome razuvjeriš

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ljudi,dragovoljci,ratnici,shvatite da je ovaj reg.branitelja objavljen na silu i brzinu sa ogromnim greškama u njemu,pri tom ne mislim na pravopisne,samo zato da blesavi hrvati imaju o čemu razmišljati i na nekome se iskaljivati a u "našoj"državi je to najlakše sa braniteljima,i to iz razloga da se ne priča o spičkanom novcu za luksuzne automobile,za povečanje plača dužnosnicima za 20% uz istovremeno smanjenje plaća svima drugima,da se odvrati pažnja sa zla koji nam pišu novokomponovani komunisti,da se nitko ne pita o tajnim dogovorima sa čedama o oprostu ratne štete,da se ne priča o cca 400 000 nezaposlenih na početku 2013g,da se ne priča o porezima skoro od 50%na zaradu što dovodi do zatvaranja mnogih obrta i malih firmi i direktnog uništavanja zaposlenih u tim firmama itd,itd,mogao bi ovako do sutra.

A izgleda da ste i vi većina zagrizli bačenu kost i koljete se tu između sebe,A uvjeren sam da bi na nekom terenu,u nekom drugom ratu jedan drugome krvi dali,nemojte dozvoliti da vas razjebu,ti im je jedini cilj,sa nama slabima oni su pre jaki.

Ja sam jedan od onih obespravljenih,ne mogu ostvariti nikakva prava,ako ih uopće i imam,radio sam dok sam mogao,dok mi se stanje nije toliko pogoršalo da sam morao odlaziti na česta bolovanja,a nakon jednog takvog dobio sam i otkaz,od tada kao samohrani otac živim sa dvije curice samo od njihovog dječjeg dodatka,kako mi je to samo ja znam i Bog,a vjerujte da nikada nisam pomislio ni u najgoroj noćnoj mori da mi je kriv onaj koji je ostvario svoja zaslužena prava,dao je bog njemu,dati će i meni.I Kompa,prika,ovo nije vjeronauk,ako ti se ovoliko spominjanje Boga bude tako učinilo,ja sam več odavno prestao vjerovati u ljude,pravdu,institucije,kada ti je najgore ostave te i prijatelji,ostavi te i vlastita supruga,i kada nebi vjerovao u boga što bi mi još preostalo?A što se tiče toga da želiš pomoći,i meni si dva puta savjet dao,imaš moju zahvalnost i nastavi pomagati ako možeš,nemoj da te pokoleba neka nevažna prepirka.

Pozdrav svima i ne zamjerite na ovolikom postu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma koji vjeronauk ? Ovo je pravni portal. Opet se udavaljamo od teme.....tako nećemo na zelenu granu nikada. Dečki uozbiljite se i držite se teme ili se ja neću više objavljivati na ovom forumu.

 

Kao što znate uvijek sam spreman pomoći onoliko koliko je to u mojoj moći, podjeliti iskustva i dati koji pravi pravni savjet jer isto sam tako i ja došao do korisnih saznanja prilikom ostvrivanja svojih prava i zato onima koji su mi kvalitetnim savjetima pomogli, hvala ( pogotovo ovdje mislim na Mrljavca ).

Nema svrhe bez veze blebetati i lupati praznu slamu po ovom forumu ako se nekome pravno kvalitetno ne može pomoći jer ovo je ipak pravni portal.

 

 

Eto, toliko od mene, za sada....

 

Kompa neka ti je Bog na pomoći. Ja sam sretan čovjek i sa 2500 kunića, pogotovo što će sutra sjesti na tekući.To je dosta od mene jer je winceso rekao sve.

Želim ti sve što si sam želiš.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Objavljeno 14.01.2013. u 12:24

USPJEH LIČKIH POLICAJACA

Pala četvorka koja je sredila čak 42 lažna braniteljska statusaLički policajci otkrili su "četvorku" s područja općine Plitvička Jezara koja je krivotvorenjem isprava osigurala lažni braniteljski status za čak 42 osobe.

 

Obimnom istragom, koja je započela prije objavljivamnja Registra branitelja, a završila prošlog petka, utvrđeno je da su 51-godišnjak, 50-godišnjak, 61-godišnjak, 54-godišnjak izradili lažni popis pripadnika dragovoljačkih oružanih skupina bivše općine Titova Korenica koji su ovjerili kod javnog bilježnika jamčivši istinitost svih podataka.

 

Upravo na osnovu tih podataka koje je Ministarstvo obrane evidentiralo, u Ministarstvu branitelja izdani su svima njima braniteljski statusi.

 

Policija je utvrdila da su za sve 42 osobe navedeni lažni podaci koji se odnose na vrijeme provedeno u obrani Republike Hrvatske.

 

- Među njima je bio i 36-godišnjak koji je na osnovu tih prava ostvario i pravo stambenog zbrinjavanja, darovanja obiteljske kuće u Korenici, iako je već jednom bio stambeno zbrinut obnovom obiteljske kuće, kao član obitelji - priopćili su iz PU ličko-senjske napominjući da su protiv počinitelja kaznenih djela dostavili kaznene prijave nadležnom Državnom odvjetništvu.

 

Neki na ovom forumu tvrde da je sve u zastari ili se barem tako nadaju!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.




×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija