Jump to content

tužba za razvod braka


anonimno

Preporučene objave

Molim vas za savjet: moja supruga je pokrenula tuzbu za razvod braka. Kako imamo maloljetno dijete sada smo u fazi kad čekamo poziv od centra za soc. rad. Ja sam uvjeren da je razvod najgore rješenje, ali ne mogu puno uticati na njezin stav (izbjegava svaki razgovor, i inače nam je komunikacija u braku bila loša, a izbjegavala je svaki moj pokušaj da se obratimo bračnom savjetovalištu), mislim da mi se inati.... Što ako se ja ne odazovem pozivu Centra? Da li to znači da će se postupak obustaviti? Ili će moje neodazivanje značiti da se bračni partneri nisu mogli dogovoriti/pomiriti i centar ce donijeti samovoljnu odluku???Želim se nadati da cu ipak spasiti brak i nagovoriti svoju suprugu da posjetimo stručnu osobu.... Znam da zvučim očajno, ali stvarno mislim da je razvod (a naročito ako je nekvalitetan) najgore rješenje za sve nas... Tata :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imala sam sličan slučaj sa svojim suprugom. U centrima za socijalnui rad rade sve službe, ali ne rade svoj posao. Oni vas neće pokušati pomiriti.Tamo ćete reći sve što mislite, saslušat će vas, ali neke savjete nećete dobiti. Oni su samo tu da se taj pokušaj mirenja sprovede, ali obično 90% slučajeva završi razvodom.

Ako vas vaša supruga ne voli više, svim će se silama truditi da razori brak, a ako vas ne voli ne trudite se da spašavate nešto čega nema.

To sam pokušala i sama, pa je sve to skupa trajalo oko 2 god. još, a brak se raspao jer se druga strana nije trudila zato što je htjela rastaviti brak.

Tu će vaše dijete još više trpjeti, u vašim netrpeljivostima, nesuglasicama, prkosima i naposljetku svađama koje će vam donijeti veliko nezadovoljstvo i depresiju.

To što se rastajete nije kraj svijeta.

SVE VAM OVO KAŽEM IZ SVOG ISKUSTVA ! ! !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru... stvarno mi je užasno i hvatam se za slamku.... Naš brak nikada nije bio blizu idealnog. Ali zaista mi nije jasno da moja žena u jednom trenutku želi još djece, a u drugom podiže razvod braka... Iskreno mislim da ona treba stručnu pomoć, ali se toliko udaljila od mene da ja više ne mogu doprijeti do nje.... I ja sam skeptičan vezano za rad centra i bojim se da ćemo biti u nepovoljnoj statistici od 90%...nažalost. Hvala još jednom što ste podijelila svoje iskustvo sa mnom... Još uvijek mislim da se ne odazovem pozivu. Pozdrav, Tata :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

Ne zahvaljujte mi, jer znam točno kako vam je, sve sam ja to već prošla.

Suprug me ostavljao u drugom stanju, izgubila sam trudnoću, no da ne duljim, nikad nemojte pokušati spasiti brak s drugim djetetom jer to nije rješenje.

Ljudi se ne mijenjaju preko noći, a ako mislite da ima imalo nade, pokušajte, da se kasnije ne pokajete, samo ne uvlačite u to još jedno nedužno stvorenje.

Ako Vas supruga ne voli, pustite ju i budite mudri da vam se ne bi dogodilo isto što i gospodinu koji se bori za prava obespravljenih očeva, da nećete moći vidjeti svoje dijete zbog aljkavost državnog aparata.

Ja sam svog supruga pustila, nako 2 god. agonije našeg braka, bila sam na rubu živčanog sloma, ali se nisam slomila.

Sada živim puno kvalitetnije, život mi je ispunjen,

dijete vidja svog oca, a živi samnom.

Znam da ono tu najviše trpi emocionalano, ali i to je manje bolno nego da gleda majku i oca koji se svadjaju ili da netko od njih plače i slično.

Moj Vam je savjet da odete, ipak u centar za socijalni rad, jer biste mogli biti optuženi da nećete da surađujete, a tu bi Vam supruga mogla zagorčati život, osobito ako je neodlučna ili , kako kažete, ne zna što hoće.

Sve sam ja to prošla, i na kraju sam vidjela da to ničemu ne vodi, da je to samo izgubljeno vrijeme, pa sam nu na kraju razvod i sama predložila.

Ako mislite da Vaša supruga nije stabilna, onda barem tražite da dijete bude s vama, što je mala vjerojatnost, ali znam neke slučajeva gdje su očevi dobili dijete, nakon psihološke procjene obaju roditelja.

SRETNO, jer će Vam za sve ovo trebati SVA SREĆA SVIJETA, a i toliko psihičke snage.

Samo gledajte da iz svega toga izvučete, ono najbolje što je moguće, i da ste Vi u plusu nakon svega toga.

 

Pozdrav, Anonimka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U slučaju da se ne odazovete na mirenje, nakon tri puta centar će ipak napisati zapisnik samo što će tada u zapisniku pisati da ne surađujete što nikako nije dobro ukoliko želite dobiti skrbništvo.

 

Moj savjet vam je da odete na mirenje i potpišete sporazumnu rastavu braka.

Tada više nema potrebe za odlaskom u centar nego se odmah ide na sud.

Mislim da je to najmanje bolna verzija onoga što slijedi i za Vas i za dijete

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Štovani gospodine,

 

Sam proces tzv. "pomirbe" je samo pro forma, da se ispuni nekakva zakonska norma. Kada dobijete poziv gdje i kada da se javite, tamo dodjete i pitat će vas da li ste upoznati da vaša supruga želi rastavu braka, da li imate što reći u vezi toga, da li se slažete s tim i da li ste se dogovorili o uzdržavanju vašeg malodobnog djeteta. Ako ste se dogovoril u vezi djeteta, tada će sve biti gotovo za kratko vrijeme.

Ako tu ne postoji dogovor, tada će vas pozivati dok se ne dogovorite s kom će dijete živjetii kako će dijete kontaktirati s roditeljem s kojim ne živi.

Ako izrazite želju da dijete živi s vama, a majka se s tim ne složi, tada ćete oiboje ići na vještaćenja, mogući su posjeti socijalne službe vama i vašoj suprugi da se vidi tko se može kvalitetnije skrbiti o djetetu, ali, budite oprezni na tom polju jer su male šanse da malodobno dijete bude dodijeljeno ocu na skrbništvo.

Znam neke očeve koji su dobili skrb nad djecom, ali to je bio mukotrpan put i za njih i za djecu.

U principu majka može izgubiti dijete samo ako ga napusti i uskrati mu zdravstvenu pomoć, i to čak ne u svim slučajevima.

Proces mirenja se samo tako zove, ali u pravilu to je samo neka zakonska regulativa koja se mora proći, da se donese donese rješenje.

 

Sretno!!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne očajavajte.

To što se rastajete nije kraj svijeta.Na kraju krajeva kako mislite živjeti, u stalnom strahu da vas vaša supruga ne bi napustila i kasnije, u slučaju da se sada predomisli, ako je tako neodluča u važnim stvarima, kao imati dijete i rastati se.

Ja sam imala slično sa svojim suprugom. Tri put je odlazio i vraćao se, a ja sam se budila sa strahom da li je slijedeći dan novi dan odlaska, a isto imamo malodobno dijete, 6.5 god.

Ako ne može biti kako Bog zapovijeda onda je bolje da nije nikako, nego kako ne valja.

Još jednom Vam kažem, ne možete izgubiti ljubav ako ju niti nemate, stoga ne spašavajte brak u kojem nema ljubavi, jer da je ima ne bi do ovoga ni došlo.

PA NIJE ONA JEDINA NA SVIJETEU, IMA NEGDJE OSOBA KOJA ĆE VAS RAZUMJETI BOLJE OD VAŠE SADAŠNJE SUPRUGE.

Jedino za čim morate žaliti je izgubljeno vrijeme koje vam nitko ne može vratiti.

 

Anonimka!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uopće ne zvučite patetično, već razumijem Vaš očaj kad se čovjek nađe u situaciji kad je doveden pred gotov čin, a nemoćan je bilo što promijeniti. Ovi odgovori koje ste dobili vezano za odvijanje razgovora u Centru su sušta istina. Zato Vam predlažem da prihvatite situaciju, i da se dobro upoznate s odredbama Obiteljskog zakona: vrlo je važno da se pojavite u centru, kažete svoje mišljenje, čak navedite da smatrate da je supruga psihički nestabilna osoba, da ste voljni podvrći se psihološkom testiranju i da to zahtjevate i za nju. Dobro pazite da ne padnete u afekt, morate djelovati čvrsto i odgovorno i tražiti da što više viđate dijete. Kakvi budu zaključci Centra navedeni u Zapisniku, tako će i sud odrediti. Govorim to iz vlastitog iskustva. Poslije ćete bilo što moći teško mijenjati. Moja supruga je postupila na isti način, okrivljavajući mene i moje roditelje za propast braka, a već je imala drugog za kojeg je tvrdila da joj je prijatelj, vukla me za nos s obećanjima da će se vratiti, a istovremeno podigla tužbu za razvod. Ne želim se ni sjećati tog perioda u kojem mi je totalno uništila samopouzdanje, nametnula osjećaj krivnje, sve sam očajnički želio ispraviti i održati brak, predlagao bračno savjetovalište, itd. Pristao sam na sve uvjete koje je tražila, ne spominjući da ima poremećaj osobnosti na što sam sumnjao obzirom na njeno ponašanje u braku, a osobito nakon razvoda. Njeni postupci su dokazivali da je imala potajnu želju da me psihički uništi, jer je neprestano mijenjala odluke, služila se nevjerojatnim lažima, širila kampanju o meni. Znate kad Vas netko za nešto optuži teško je naći argumente da se opravdaš. Na koncu mi je uskraćivala susrete s djetetom, optužila da nema komunikaciju sa mnom, jer kako uopće s takvom osobom normalno komunicirati, usađivala u dijete negativne emocije, a izjavila da ja to činim. Sve negativno što je radila pripisivala je meni. U međuvremenu, odmah nakon rastave ostaje trudna i rađa dijete s tim svojim prijateljem za kog se i udaje mjesec dana prije nego će roditi. Meni i dalje ne da mira, očito je jako sretna u tom ishitrenom braku. Ali shvatio sam da je to njezin modus vivendi i da tu ništa ne mogu. Danas sam sretan da sam se riješio takve osobe, jer da sam i dalje ostao s njom totalno bi me izludila. Njezin najnoviji biser je odlazak u Centar gdje me ocrnila, mene i moje roditelje s izjavom da je dijete previše sa mnom i da želi da se odrede točni termini susreta ( a one utvrđene sudskim rješenjem SAMA je predložila), da joj stvaram probleme oko susreta (a istina je da ih je ona stvarala meni), da na dijete negativno utječemo ( a ono se osjeća predivno kad je kod nas i nesretno kad odlazi), da stvari koje kupujemo djetetu zadržavamo za sebe. Istina je upravo suprotna jer uz uzdržavanje od 1.200,00 kn djetetu kupujem i ja i moji roditelji gotovo kompletnu garderobu. U Centru su smanjili jedno popodne na račun susreta, jer je to popodne vrijeme kad ja radim u smjeni, pa dijete provede s mojim roditeljima koje naprosto obožava. Nije prošlo mjesec dana, već je promjenila odluku i opet daje dijete u navedeno popodne. Što se dade zaključiti o osobi koja je sklona teatralnosti pa je u Centru morala odigrati svoju ulogu brižne majke. Najvažnije je u svemu zadržati hladnokrvnost i ne reagirati na njene ispade, što sam kasno shvatio jer sam bio emotivno vezan za nju i nikako nisam mogao shvatiti da se može tako osvetoljubivo ponašati i mene kažnjavati za neuspjeh braka, tim više što je ona sam htjela otići i izgraditi si novi život. Sebi dozvoljava da me kontrolira i naziva u bilo koje vrijeme, moram paziti svaku riječ koju izrečem pred djetetom. Ali srećom djeca rastu i svakim danom je privrženost mog djeteta prema meni sve veća, osjećam njegovu ljubav i njegove ručice oko mog vrata kad dođem po njega. Bitno je ne izgubiti komunikaciju s djetetom, shvatiti da ona u tome više nije važna, već kad tako hoće, već samo DIJETE. Borite se za njega jer ono ima samo jednog OCA. Želim vam zaista da uspjete i javite se da vidimo kako je bilo. Pozdrav, Domagoj

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

meni nije jasno kako svi otvarate teme, to je valjda po onome TRI HRVATA 84 STRANKE.

VRIJEME JE ZA OSNIVANJE UDRUGE ZA PRAVA OCEVA TE AKO NE MISLITE I DALJE GUBITI OD CENTA I DRZAVE ONDA SE JAVITE NA 098 98 29 573 BORIS,

TREBAMO OCEVE KOJI NEMAJU NIKAKVA PRAVA, NEMOJTE BITI ANONIMNI TO NIJE SRAMOTA TOJ JE BOL I ZLOSTAVLJANJE KOJE TRPIMO OD ZENA,SUPRUGA,MAJKI NASE DJECE I DJELATNICA U CENTRIMA ZA SUSTVNO UNISTAVANJE BRACNIH ZAJEDNICA PSIHOLOSKO EMOCIONALNO I FIZICKO ZLOSTAVLJANJE.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možda je pitanje malo privatne prirode, ali jako se zanimam kolika su Vaša primanja za toliki iznos alimentacije, jer mene čeka ročište ( ja sam pokrenuo rastavu braka jer sam se zaljubio u drugu), a mislio sam da iznos od 1600 kn ide po pola, pa sada svojoj bivšoj supruzi plaćam 800 kn, s čim se ona ne slaže.

Mjesečna primanja su mi oko 7000 kn.

Ona i moje dijete su podstanari ( stan plaćaju 800 kn), ja živim sa svojom majkom, a supruga ima plaću 5000 kn/mj. Ne uskraćuje mi posjete s djetetom

Da li će mi sud odrediti veći iznos alimentacije s obzirom da sam ja sam odredio koliko ću davati.

Ponekad kupim djetetu neku igračku i odjeću, ali to ostavim kod sebe da ima kad dodje k meni, a ne mogu reći da supruga troši novac na sebe, jer vidim da mi je dijete uvijek lijepo obučeno i sretno.

Molim Vas gdine. Domagoj ako možete, da mi odgovorite na ovo pitanje, iako je osobne prirode.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Statističke podatke možete saznati u Državnom zavodu za statistiku, ako vas zanimaju.

Postotak razvoda brakova se povećao u zadnjih nekoliko godina i to drastično.

LJUDI MOJI ŠTO JE TO S NAŠOM NACIJOM ????

s JEDNE STRANE SE BORIMO ZA BOLJU DEMOGRAFSKU POLITIKU, A S DRUGE STRANE RASPADA SE SVAKI 3. BRAK.

Da država ništa ne čini u spašavanju brakova, a u centrima za socijalni rad uopće ne radi niti jedan bračni savjetnik.

STRRRAVA i valika sramota za našu državu.

Pa hoće li Hrvati odrastati u krnjim obiteljima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...

zaista se slazem da su ocevi u hrvatskoj jako obespravljeni po pitanju njihovih prava.

majka sam dvogodisnjaka, i trenutno sam u fazi razvoda...zapravo...nije jos nista pokrenuto..ali s obzirom da nas brak vec duze vrijeme ne funkcionira kako spada, i s obzirom na cinjenicu da sam upoznala drugu osobu, smatrala sam da je posteno i iskreno reci sve drugoj strani...moj sin i njegov otac su strasno povezani, zaista...hocu reci...vise nego sin i ja...i mislim da posteno priznati to samom sebi..gledati sto je najbolje za sina, i sad kad smo dosli do faze kada treba odluciti s kojim roditeljom ce nas sin ostati...ne znam, mozda cete me krivo shvatiti, ali mislim da bih bila zaista grozna, i odvratna da iz nekih sebicnih razloga odlucim da sin ostane sa mnom, kad s tatom ima tako jedan poseban odnos....i moj muz je rekao da bi mu se srce slomilo kad dijete ne bi bilo s njim...a nas sin bi isto tako bio jako nesretan...svjesna sam da ce biti nesretan i ovako i onako...jer majka nece biti s njima..ali prije svega trebam misliti na sina...hocu reci...da sam odlucila da ce nase dijete ostati s ocem...teska odluka...jako teska...jer u hrvatskojj...jos uvijek po nekakvom glupom defaultu dijete ide majci...da u 98 % slucajeva nakon razvoda djeca idu majci...bez obzira na koliko bi ocevi zeljeli, htjeli, voljeli biti sa svojim djetetom...ne znam da li cete me shvatiti...da li sam ovo dobro sve opisala...ta jedna nepravedenost...isto tako, ne znam koliki je postatak majki koje zele da dijete ostane s ocem, pretpostavljam da je jaki mali...ali isto tako s druge strane sam sigurna da postoji puno veci broj majki koje bi voljele i zeljele da dijete bude s ocem..ali boje se reakcije okoline...jer kod nas majka koja nije ostala s dijetetom je nemajka, ne zena, sve nesto najgore...dok otac ako ne ostane sa svoijm dijetetom...nikom nista...eto..jos jednom ne znam da li sam ovo dobro opisala...i da cete skuziti poantu....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pored tako malog djeteta ti si imala vremena upoznati drugu osobu ???

Nije ni cudo sto je dijete vise vezano uz oca jer je ocigledno on preuzeo veliki dio i vasih obaveza dok ste se vi imali vremena upoznavati. STRASANO !!!!!

u danasnje vrijeme dok velika vecina trci za zaradom da prehrani obitelj, vi ste imali vremena da se upoznajete s nekim drugim, a vrijeme dok ste ste se upoznavali ste uskratili svom djetetu da ne bude s vama. Hvala Bogu da je taj otac bio kraj njega u tom trenutku.

Ja bih se zabrinula da moje dijete zeli biti samnom a da je radije svoje vrijeme poklonim nekome drugom.

Nije ni cudo sto Vam brak nije funkcionirao kad ste vi svu energiju usmjerili u drugom pravcu.

No. moram priznati da je posteno sto cete dijete prepustiti ocu, ali i sve obaveze sto nije lako. Nije li to malo sebicno, glumiti majku vikendima, a i pitanje je kako ce se vas sadasnji odabranik odnositi prema vasem djetetu kasnije ???

Mislim da je to i skriveni razlog zasto svoje dijete prepustate tako lako ocu. SVAKA CAST OCU TOG DJETETA STO SE ZA VAS NE MOZE RECI !!!!

Kad majka prepusta dijete ocu to znaci da je on stvarno prava osoba i pravi otac. Zasluzio je da bude sa svojim djetetom i na kraju zasto bi on bio kaznjen, a i dijete, zato sto ste si vi nasli drugoga i radije s njim provodili svoje vrijeme nego sa svojom obitelji.

Jos bi se moglo razumjeti da ste se rastali prije nego ste si nekog treceg uvukli u brak, pa da ste prepustili dijete ocu zato sto je DOBAR OTAC.

Jadno Vase dijete, pojma nemate sto cete mu uciniti, ne zato sto ce biti s ocem ( tu cete mu uciniti veliku uslugu) , vec zato sto cete mu srusiti citavi svijet.

Svaka Vam cast, nadam se samo da je taj netko drugi vrijedan suza vaseg djeteta i svih ostalih emocionalnih sokova koji slijede.

Pozdrav !!!!

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da lako je suditi nekome drugom kad imas druge poglede na brak i obitelj.

U nijednom braku ne cvjtaju ruze i nije uvijek ruzicasto, ali mu zbog djeteta treba dati sansu neko vrijeme. To je proces, a pitanje dana.

Ako ni tada ne ide, onda se rastati to je nekako postenije, pa si kad si slobodan naci nekog drugog izgleda realnije, a ne varati supruga za kojeg tvrdis da jos i dobar otac tvom djetetu. SVASTA!!!!!!!!!

Mislis da ce tvoj sadasnji biti bolji tvojoj buducoj djeci i tebi.

Poznajem neke ljude koji su i to isprobali pa tvrde da im nije nista bolje nakon istog vremenskog perioda u braku, samo imaju vise djece i jos vise problema, a neki su se opet rastali nakon nekoliko godina braka zbog istih razloga koji su prouzrocili rastavu prvog braka.

Ali nije mi jasno kako si uspjela pored tako malog djeteta koje trazi strasno puno paznje naci vremena za nekog treceg ?

Tko ti je u to vrijeme cuvao dijete ?????

Mozda dobri otac djeteta ??! !

I opet ti nisi posvetila dovoljno vremena SVOM DJETETU vec nekom drugom, a tvoje dijete u medjuvremenu zavolilo oca vise od tebe.

A ti vjerojatno ne bi imala dovoljno vremena da se posvetis tome drugome, da je tvoje dijete s vama pa bi ti to uvjetovalo probleme u novoj vezi, pa sada glumis dobru majcicu i pricas da ce djetetu biti bolje s ocem.Naravno da hoce, kad mu je on posvetio puno vise paznje nego ti i zato su tako vezani.Ucinit ces im obadvojici uslugu i maknuti se od njih jer si ruzno postupila varajuci muza, a i dijete bi se ruzno osjecalo kad bi culo kako je njegova obozavana majka imala ljubavnika.

Ne mislis ti to zbog djeteta vec zbog sebe jer nova veza koja pocinje ispocetka trazi puno energije i dijete bi ti tu energiju smo oduzimalo, pa bi se tvoj novi dragi osjecao zapostavljenim, a to bi dovelo do problema.

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim da kod razvoda jedina stvar koja je logična je da oba roditelja žele dijete i da se bore za njega.Pogotovo majka jer svaka majka od prve sekunde djetetova rođenja ima urođeni instinkt koji je nešto neopisivo(ja sam majka pa znam!!!).To je takva luda ljubav da mislim da bih se prije ubila nego ostavila dijete!!!To je jednostavno urođeno i nema tu nikakve filozofije,logike i pameti!!!Gospođa osim što je nikakva supruga,da se ne izrazim još gore ,je i nikakva majka jer nisam još čula za niti jednu kojoj je logično da se riješi djeteta!Doduše bilo je riječi o tome u specijalnim emisijama na TV-u,ali i to je dokaz koliko je to rijetko da žena nema MAJČINSKI INSTINKT!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne opravdavam niti zagovaram gospodu koju ste tako zdusno napali- ali mislim da nije u redu da tako lako prozivate i sudite drugima.S razlogom se gospoda boji osude okoline jer upravo se to i vec sad desilo.Svaka medalja ima dvije strane i dok se neznaju sve cinjenice ne treba tako lako nekog prozivati.

Ono sto me zanima je - sta kada su akteri suprotni?Da li bi i tada ovako otvoreno zasuli 'drvljem i kamenjem'?

Sta je sa situacijom kada se u braku iz ljubavi i velike zelje rodi dijete,otac tvrdi da mu je je to dijete sve na svijetu a za nepunih 10 mjeseci nade mladu ljubavnicu i razara brak,izaziva svade i otjera zenu iz stana ( i dijete naravno kada je shvatio da ona bez njega nece otici).

Da se javio otac i rekao ja svoje dijete obozavam,ono mi je sve na svijetu ali sam nasao drugu i prepustio dijete majci da li bi njega istom mjerom osinuli bujicom pogrda?Da li bi i tada postavili pitanje tko je cuvao dijete, koliko je posvetio paznje djetetu,kako je uspio naci vremena za drugu kada je ionako zbog prirode posla jako malo s obitelji?

Mislim da ne bi.Dvostruka pravila.U istoj situaciji zena nije dobra majka,sebicna je i sve najgore.A muskarac...da li ce za njega netko reci javno i glasno - nije dobar otac!!???Zalosno!!!

Za brak i roditeljstvo je potrebno dvoje.Zar je u tome oceva uloga nesto manje bitna ili manje vaznija?

Po cemu je to 'normalnije' kada otac napusti dijete pa njemu okolina ne sudi jednako kao i majci?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da ja sam osudila gospođu jer brak mi je jedno vrijeme bio pakao!SPASILI SMO GA!U vrijeme najgorih svađa suprug i ja smo čak bili na rubu rastave,ali svaki put kada se postavilo pitanje djeteta poklali smo se na nož!!!I to je logično jer ju oboje jako volimo!I fućka mi se tko razara brak muško ili žensko-isto je!Dijete se voli i GOTOVO!!! I muškarac koji ostavlja dijete ženi i odlazi s ljubavnicom je(oprostite!!!)-PRASAC!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da ja se u potpunosti slazem. Nije bitno tko razara brak.Najgori su mi oni koji kazu da sve rade za dijete i za njegovo dobro, a s druge strane ne misleci na TO ISTO DIJETE rade sve da bi razorili brak i unistili svom djetetu djetinjstvo i srusili snove.

Moj bivsi je govorio kako je sve sto radi ucinio zbog nase djevojcice, a svuda se javno pokazivao s ljubavnicom ( zivimo u maloj sredini ), samo da ispadne neki frajer ili da bi sebi nesto dokazao.

I sto je s time postigao?????

To da vidja svoje dijete vikendom, da dijete svaki vikend ima traume od rastanaka, jednom rjecju NESRETNO dijete.

Bas se potrudio, i to na jako zreo nacin, da ga usreci.

Tko bi cuvao dijete dok je on skitao nego ja.Zato sam i postavila pitanje tko je cuvao dijete ( ipak je to jako malo dijete ) ?

Kada je moje dijete bilo toliko maleno ja nisam stizala niti jesti, a kamoli misliti da se s nekim upoznam negdje.Ipak je to toliko obaveza, morate priznati, i napetosti da se ne povrijedi ako nesto moram napraviti pa mi je paznja samo malo usmerena i na nesto drugo.

Zaista ne znam kako joj je to uspjelo?

Na zalost mi nismo uspjeli rijesiti problem jer to njega nije niti zanimalo iako sam pokusala sve, pa cak sam to i progutala ( vjerujte jako je to tesko prihvatiti), a njemu je to bila samo zafrkancija ( 3 puta je odlazio i vracao se ).Svaki put je nasa djevojcica imala teske problebe s kojima sam se ja morala nositi.

Ogorcena sam na preljubnike, jer su to licemjeri i slabici.Nemaju petlje priznati sebi da imaju problem( mozda neki svoj kompleks) i pokusati ga rjesiti, pa ako bas ni tada ne ide rastati se ( to neka bude zadnja solucija) pa tek onda si naci neku drugu srodnu dusu. No da to uspije treba se SVOJSKI potruditi i radost svog djeteta staviti kao prioritet.Da je svakome to na prvom mjestu ne bi bilo rastava toliko.Trebao bi svatko malo promijeniti sebe, ali zbog sebicnosti i egoizma , na zalost neki misla da im je sve dozvoljeno pa mogu gaziti i osjecaje svog vlastitog djeteta.

Zar to nije postenije, barem iz postovanja prema osobi s kojom imas dijete, tko je drugi roditelj tvog djeteta.

Mislite da sam zeljela biti samohrana majka? Nije mi to nikad ni padalo na pamet.On je iz zafrkancije( kako je rekao ) nasao drugu, razorio obitelj i sada ja moram zivjeti zivotom kojim ne zelim, dijete mora emocionalno dozivljavati sokove, koje ja moram ublazavati,i to vrlo cesto da njega opravdavam, a muka mi je vec od toga.

Ne osvecujem mu se i ne sprijecavam kontakte, jer dijete ga voli, ali mu ne mogu oprostiti niti jednu suzu svog djeteta koju je prolilo zbog njegovog hira i zafrkancije. Takve osobe ne zasluzuju dijete da imaju uza sebe.

Dobro razmislite draga gospodjo koje ce trume imati to vase dijetei kako cete se osjecati svaki put kad ga budete vracali ocu, a vas djcacic vas bude zvao " mamice", a vi cete mu okrenuti ledja i praviti se da ga ne cujete. Bit cete u bedu kad dodjete kuci svom novom dragom koji to tada bas nece razumjeti, pa evo ti problema.

Imam prijatelje s takvim iskustvima, pa je pukla i ta veza i jos mnoge druge iz istih razloga.

Mozda ce mu smeteti vasa suradnja sa bivsim suprugom, jer morat ce je biti radi vaseg sincica.

DOBRO SI TO RAZMISLITE, PRIJE NEGO PODNESETE ZAHTJEV!!!!!!!!!

Pozdrav!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Sve su to tu negdje slićni slučajevi sa svojom različitom sudbinom. Svaki treći brak se raspadne, sve više i više rastava kao moderno je to.. malo budeš malo ne..

Moj je slučaj da sam počeo biti sa djevojkom koju sam smatrao stabilnom osobom i bila je za poželjeti po nekim postupcima. U biti kasnije sam shvatio da je snob i da je sve jedna velika gluma i predstava i za mene i sve druge. Ostala je trudna i ja sam to prihvatio sa radošću jer imao sam 29 ona 31 godinu. Pa trebali smo biti ozbiljni po godinama. Puno sam prošao ali da očekujem da će me vlastita žena izigrat i ostavit, njoj kojoj novac nije važan i koja na crno zarađuje mjesečno preko 15.000kn. A nema ništa od toga baš ništa, njezina cjelokupna imovina stane u dva manja kofera i jedan stari mali autić koji je razbila 5 puta u zadnjih godinu dana. Punica optužuje mene da sam ja kriv za njezine saobraćajke ?? nisam ni prisutan bio.

 

Ukratko sve što je učinila i pokazala prije braka totalno se promjenilo. Udaljila se od mene, mene izolovala od društva, prijatelja posla, mislim sam sam si kriv za štošta.. trudio sam se biti dobar otac i muž ali jednostavno nije bila sretna. Imala je ona svoj plan od početka, kada su moje financije do kraja istrošene otišla je dalje. Kada smo bili skupa nismo spavali ni u istoj sobi a kamoli skupa, cjelo vrijeme je naginjala da živimo kao neki cigani kod njezinih, a imamo 100kvadrata kod mene i još stan od njezinog brata (koji je u zatvoru) na raspolaganju.

Imali smo sve preduvjete da imamo dobar brak i obitelj. Počela je raditi spletke, rastavljene prijateljice su je savjetovale što i kako čini. Otišla je sa djetetom svojima i ja sam morao svaki dan dolazit da ga čuvam kod nje, jer nije mojima davala pristup djetetu. Prema drugima je ljupka pristojna a kasnije samo se dere, napada i slično. Tri puta me fizički napala. uzevši da je prvo bilo za trudnoće, drugo poslije. nekako sam nalazio opravdanje. treći puta kada je to napravila ja sam uzvratio! i sada sam ja nasilnik!!?? Njezina majka mi prijeti da će me netko ubit, a sin joj je u zatvoru jer je kriminalac prve klase, oni to odobravaju i takav milje mi se kreće oko sina. Žena poznaje više kriminalaca nego što sam ih ja pročitao u novinama.

Prema djetetu je čak i pre savršena, što piše u novinama ili netko drugi kaže to važi, moje mišljenje ne. nikad nije sretna mojim postupcima. samo reži. zanima ju samo novac. Fizički se zapustila, propada, psihički je koma. Stvari koje sam joj ja kupovao da se sredi poklonila je svojoj sestri. (jer ja ne razumijem sestrinsku ljubav)

pročitajte na http://brak.blog.hr

 

Zeznula me na sve moguće i nemoguće načine, mislim da me i vara sa jednim krimosom, njezinim bivšim dečkom, koji dolazi samo kada mene nema.

Želim svoj život nazad, želim svoja sredstva nazad. I želim da živim. Kako da to pravno ostvarim??!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Gospođo, nije on našao drugu iz zafrkancije, jednostavno nije volio vas. Zar biste željeli da vaše dijete odraste u braku bez ljubavi? Djeca nisu tako slijepa na takve stvari, vide i razumiju. Zar mu takav primjer u životu želite dati, da treba ostati i trpjeti u vezi? Zar biste željeli da i ono tako postupi jednog dana, da ostaje i provodi život s nekim tko ga ne voli i ne poštuje? Što je tu vrijedno spašavanja?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija