Jump to content

višestruko kršenje radnih prava


klappy1

Preporučene objave

Već više od 3 godine radim u turizmu kod poslodavca koji krši sva moguća prava radnika. Većinu godine radimo više od 250 sati mjesečno, bez redovitog slobodnog dana, dnevnog odmora i pauze, godišnji odmor ne uspijem iskoristiti... U ugovoru stoji da su mi u plaći sadržani svi dodatci na palaću (noćni rad, prekovremeni rad, rad nedjeljom i blagdanom...), tako da mi ništa osim osnovice i prijevoza nije plaćeno, niti navedeno na platnim listama. Uz uobičajeni presing, sada mi još prijeti i otkaz kao tehnološkom višku. U slučaju da se navedeno ostvari zanima me koja su moja prava. Vjerojatno bih mogao privatnom tužbom tražiti da mi se isplate odrađeni sati, ali onda mi u maloj sredini ne treba više ni tražiti posao. Imam li pravo na kakvu odštetu, s obzirom na izrabljivački način rada i povredu većine radnih prava propisanih zakonom, i kolika bi ona mogla po dosadašnjim primjerima biti. Jer ako su sati sve što mogu naplatiti, onda mi je pametnije šutati i barem se nadati da ću moći pronaći novi posao u ova krizna vremena.

 

Nisam spomenuo da nemam radno vrijeme. Znam što svakodnevno moram napraviti pa prema tome radim. U slučaju da nisam na poslu, imam službeni mobitel na koji se moram javiti u svako doba dana i biti na raspolaganju poslodavcu, te u slučaju potrebe doći na posao. Znam da novi zakon diferencira radno vrijeme, dežurstvo i pripravnost. Imam li pravo na ikakvu naknadu za vrijeme koje sa proveo u pripravnosti, ako isto nije navedeno u ugovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

klappy, sve napisano je već viđeno i masovno se prakticira.Put za dokazivanje izrabljivanja je dug i neizvjestan moralo bi se utužiti a HR sudovi igre bez kraja!-tako da je nažalost bolje raditi i tražiti nešto bolje.

Znam da Vas nisam utješila,ali u državi gdje ima 350.000 nezaposlenih to je realnost,ako nećete Vi,ima tko će.

 

Zakon je dobro napisan,ali ne funkcionira i to je to.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

klappy, sve napisano je već viđeno i masovno se prakticira.Put za dokazivanje izrabljivanja je dug i neizvjestan moralo bi se utužiti a HR sudovi igre bez kraja!-tako da je nažalost bolje raditi i tražiti nešto bolje.

Znam da Vas nisam utješila,ali u državi gdje ima 350.000 nezaposlenih to je realnost,ako nećete Vi,ima tko će.

 

Zakon je dobro napisan,ali ne funkcionira i to je to.

 

Ma nemam ja sa tim problema, sve imam crno na bijelo, zakon mi je jasan, sudstvo isto tako. Mene samo zanima koliko košta tri godine izrabljivanja, da znam isplati li se.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Koliko košta 3 godine izrabljivanja? Košta plaću koju ste dogovorili i koju ste dobijali. Košta sve prekovremene koje možete utužiti i sva ostala materijalna prava koja Vam po zakonu pripadaju. Ako mislite na naknadu štete - ako nemate kakvih posljedica (koje se naravno utvrđuju liječničkom dokumentacijom), zaboravite.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija