Jump to content

Ovrha na nasljedstvo. Molim pomoć.


iwan_12

Preporučene objave

Pozdrav.

Imam jedno pitanje. Nasljednik sam kuće i zemljišta na kojoj je ta kuća,jedino čega nisam nasljednika to su pokretnine koje se nalaze u kući. Na ostavinskim papirima je navedeno da kuća i zemljište pripadaju meni jedino pokretnine(namještaj i slično) nisu nigdje navedene. Žena od pokojnika koji mi je ostavio kuću i zemljište tražila je sudskim sporom da se pokretnine predaju njoj i sud je donio rješenje da pokretnine pripadaju njoj jedino što se ona nije u zakazanom razdoblju pojavila da preuzme navedene pokretnine nego je putem odvjetnice usmeno tražila ključeve od kuće kako bi ona sama došla po stvari na što ja nisam pristao. Nedavno sam primio od njene odvjetnice prijedlog o ovrsi radi predaje pokretnine, u kojem se nalazi popis pokretnina i u kojem stoji da sam ja dužan platiti troškove ovrhe. Isto tako piše da imam pravo na žalbu u roku osam dana. Mene zanima ako mi netko može objasniti kako njena odvjetnica može tražiti ovrhu i zbog čega to ako sam ja pristao na to da ta žena odnese navedene pokretnine, a ona se nije pojavila niti me kontaktirala? I trebam li podnijeti žalbu?

Hvala.

uređeno: od iwan_12
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

postoji pravomoćna sudska odluka i odvjetnica može predložiti ovrhu.

 

na rješenje za ovrhu obvezno poslati prigovor(žalbu).

 

s obrazloženjem da ovrhu nije bilo potrebno pokretati i stvarati troškove .

prigovori trošku ovrhe i odvjetnika koji nije bio potreban.

 

ako rješenje postane pravomoćno (nakon 8 dana )dužni ste platiti troškove (to je i bio cilj prijedloga za ovrhu)obrazloži da ste se dogovorili oko odvoženja nekretnina navedene u presudi ali se ovrhovoditeljica (u ovom slučaju )nije pojavila.

odvjetnici pošalji pismeno (preporučeno i sa povratnicom )prijedlog da se stvai iznesu određenog dana po dogovoru .

 

prijedlog za ovrhu nemožeš primiti od odvjetnice ,samo opomenu.

rješenje za ovrhu po prijedlogu šalje javni bilježnik (kome treba uputiti žalbu ako je od stiglo rješenje za ovrhu)

uređeno: od bovu
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija