Jump to content

Kako riješit ovaj problem???


anonimno

Preporučene objave

Prodala bi nasljeđenu kuću nad kojom imaju prava i šestorica drugih ljudi. Oni bi se u moju korist toga odrekli kako bi se ja mogla upisati kao jedini vlasnik. Dobila sam savjet koji se sastoji od 3 mogućnosti: od toga 1. DAROVNIM UGOVOROM, 2. FIKTIVNOM KUPOPRODAJOM, 3.TUŽBOM sa svrhom priznavanja vlasništva na temelju dosjelosti (a neodazivom te šestorice na sud, sud automatski dodjeljuje vlasništvo nad nekretninom meni) Zanima me da li me možete detaljnije uputiti u svaku od ovih mogućnosti, koja je od njih najjednostavnija i najbrža i ukoliko imate na umu još neko riješenje.. bila bi najiskrenije zahvalna..Pozdrav!

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

3. Dosjelost - nemate preduvjete za nju iako je ona bolja jer se dosjelošću orginalno stječe pravo vlasništva (nema poreza ako se ne varam).

 

U drugim slučajevima plaćate porez na promet nekretnina.

 

Najbolje je da nađete kupca, pa svi potpišete kupoprodajni ugovor, tako da samo on plati porez.

 

Inače je kupoprodaja vjerovatno najbolja varijanta... ima razloga zašto.

 

Ako među vama vlada ljubav i sloga, te je svatko situiran darovni je apsolutno najelegantniji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija