Jump to content

DOSIJELOST I TUZBA!


anonimno

Preporučene objave

Evo ovako,moja kuca je zadnja u redu do sume tj iza kuce je suma koja spada u zeleni pojas i ciji je vlasnik stanovita gospođa.Moja kuca je dvojna i prostor iza kuce koristimo obojica zadnjih 33 godine u razne svrhe,nekad smo drzali kokoše pa sad vrt,posadili smo nekoliko stabala itd,govorim o nekih 80-tak m2 dakle usli smo 5 metara u dubinu i nekih 15 metara u sirinu u posjed te gospođe i koristimo ga u svrhe koje sam napisao.Nedavno sam 35 m2 koji su iza mog dijela kuce poravnao i sagradio od kamenog zida vrt u koji sam ubacio zemlju s tog zemljista i namjeravao ga poplocati u svrhu dvorista jer je taj teren iza kuce na kosini pa mi u kuci ujedno i vlaži zbog toga...Vlasnica mi je sad poslala opomenu pred tuzbu da se udaljim s njenog zemljišta i ja sam prekinuo sve radnje.Naime moj otac je s doticnom gospođom vec nekoliko puta razgovaraoprije 10-tak godina o prodaji tih 4-5 metara terena što ona nije htjela,a htio bi napraviti jedan odvojen ulaz od mojih roditelja.Zanima me da li s obzirom da taj posjed koristimo preko 30 godina imam pravo da ga otkupim od gospođe jer imam osjećaj da ga ona opet neće htijeti prodati,ili mi je najpametnije ostaviti sve i ne ulaziti u nikakve sporove? :-o

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ukoliko niste pošten posjednik tog dijela nekretnine tada ju niti ne možete steći dosjelošću.

Vi sami priznajete da ste prije ulaska u posjed tog dijela nekretnine znali tko je vlasnik i znali ste da to nije vaše.

Iz navedenog proizlazi da ste nepošteni posjednik jer ste znali da vam pravo na posjed ne pripada, a također se radi i o nezakonitom posjedu jer nemate valjani pravni temelj posjedovanja.

Pogledajte odredbu članka 18 i članaka 159 i 160 zakona o vlasništvu i druim stvarnim pravima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prica pocinje 1967 kad su moji roditelji kupili taj teren od opcine a bio je nacionaliziran od oca gospođe o kojoj se radi,dakle moj otac kupio je teren od opcine al i je zajedno sa susjedom pitao vlasnika kojem je teren oduzet od strane opcine da li su mu sta duzni i koliko te mu platili duplo vise nego je on trazio,za to postoje svjedoci ali ne postoji dokument,gospodin je bio jako zahvalan i rekao im da uzmu terena koliko god hoce jer da su oni jedini koji su mu platili.Sumnjam da mi ova prica moze pomoci al stvara neku moralnu sliku o dogadjaju pa i to da su se osijecali slobodni koristiti taj teren.

Jos nesto,da li ima kakve veze to sta su moji koristili taj teren vise od 20 godina dok je bio nacionaliziran,dakle u vlasnistvu opcine i da li smo u tom periodu mogli ikako steci bilo kakvo pravo na doslijednost?Teren je tek nakon denacionalizacije u Hrvatskoj ponovo pripao stanovitoj gospođi,kceri tog gospodina a gospodin je u međuvremenu umro?

Ta gospođa nije jedina vlasnica terena vec posjeduje 9/20

Oprostite na duzini pisanja. :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija