Jump to content

Pravo prece kupnje


Strunf

Preporučene objave

Posto zivim u inostranstvu nakon smrti moga oca pojavio se advokat koji mi je kazao da ima kupoprodajni ugovor sa mojim ocem te da je od njega kupio 75% njegove vrijednosti stana kao i da ga je ovjerio na sudu. Ostalih 25% pripada od ranije porodici njegove druge zene. Posto se advokat nije uknjizio u ZK , ja sam pokrenuo postupak uknjizenja i moj advokat koji je ovo radio je to ucinio bez problema. Posto advokat koji je navodno kupio dio stana (75%) nece da da kljuceve od stana sam ga tuzio. Na raspravi i kasnije sud donosi odluku da ja imam pravo na taj dio stana i nalaze tom advokatu da da kljuceve ,a u roku od 30 dana ima i pravo zalbe.Posto za tog advokata nisam nikada prije cuo kako ni ja tako i ostali suvlasnici dijela (25% ) stana, sud donosi odluku da je povrijedjeno pravo prece kupnje i njegov navodni ugovor ponistava.

Zanima me da li on sada zalbom moze to promijeniti ili samo odugovlaciti proces.

U ocekivanju vase strucne povratne informacije srdacno vas pozdravljam .

 

Strunf

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Posto zivim u inostranstvu nakon smrti moga oca pojavio se advokat koji mi je kazao da ima kupoprodajni ugovor sa mojim ocem te da je od njega kupio 75% njegove vrijednosti stana kao i da ga je ovjerio na sudu. Ostalih 25% pripada od ranije porodici njegove druge zene. Posto se advokat nije uknjizio u ZK , ja sam pokrenuo postupak uknjizenja i moj advokat koji je ovo radio je to ucinio bez problema. Posto advokat koji je navodno kupio dio stana (75%) nece da da kljuceve od stana sam ga tuzio. Na raspravi i kasnije sud donosi odluku da ja imam pravo na taj dio stana i nalaze tom advokatu da da kljuceve ,a u roku od 30 dana ima i pravo zalbe.Posto za tog advokata nisam nikada prije cuo kako ni ja tako i ostali suvlasnici dijela (25% ) stana, sud donosi odluku da je povrijedjeno pravo prece kupnje i njegov navodni ugovor ponistava.

Zanima me da li on sada zalbom moze to promijeniti ili samo odugovlaciti proces.

U ocekivanju vase strucne povratne informacije srdacno vas pozdravljam .

 

Strunf

 

Nitko ne može sa sigurnošću prognozirati ishod sudskog spora.

 

Sud je našao formalan razlog za svoju odluku, jer se ne želi baktati okolnostima slučaja.

 

A okolnosti mi izgledaju jako sumnjive.

Odvjetnik ne uknjiži ugovor u z.k.?

Je li itko imao saznanja da je vaš otac prodao svoj dio stana? Ako je prodao stan, gdje je novac koji je dobio?

 

Meni se ini da bi se tu moglo raditi o kaznenom djelu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nitko ne može sa sigurnošću prognozirati ishod sudskog spora.

 

Sud je našao formalan razlog za svoju odluku, jer se ne želi baktati okolnostima slučaja.

 

A okolnosti mi izgledaju jako sumnjive.

Odvjetnik ne uknjiži ugovor u z.k.?

Je li itko imao saznanja da je vaš otac prodao svoj dio stana? Ako je prodao stan, gdje je novac koji je dobio?

 

Meni se ini da bi se tu moglo raditi o kaznenom djelu.

 

Tacno je da odvjetnik nije uknjizio ono sto je navodno dobio kupnjom dijela stana. Niko nije imao pojma niti ikakvih saznanja da ce moj otac prodati stan ( ni ja kao sin jedinac niti ostali suvlasnici stana). Novca od prodaje stana nema niti u banci niti ga nije bilo kod kuce. Pazila ga je jedna zena i kazala mi je da nije imao vecu svotu novca . Umro je u 90 godini ,sa prisutnom senilnoscu i zdravstvenim problemima. Posto sam sa porodicom u instranstvu (Australija) mozda je taj advokat pokusao da dodje do stana na lak nacin prevarom te neznam kako da se postavim. Zaboravio sam da napomenem da se sve ovo desava u Bosni i Hecegovini te bi mi vas pravni savjet puno pomogao.

Unaprijed hvala

Strunf

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija