Jump to content

Zastara poreznog duga


Porivy

Preporučene objave

piši žalbu na rješenje o ovrsi u zakonskom roku (8 dana )po uputi o pravnom lijeku.

osporavaj dug u cijelosti zbog zastare duga .

na zastaru se moraš pozvati .sud niti druga tijela ne paze na zastaru po službenoj dužnosti.

ako se ne žališ (na rješenje o ovrsi )i u žalbi ne istakneš zastaru potraživanja

rješenje o ovrsi postaje pravomoćno (nakon 8 dana)i dug ostaje .

naredna zastara je 10.godina . ????

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala na odgovoru..prema odgovoru se da zaključiti da je nastupila zastara ...ili se varam?? Da li da u žalbu odmah navedem i to da zahtjevam da se dug otiše u cijelosti jer bi bili ugroženi članovi obitelji (uz dokaze) ili da se samo pozovem na zastaru?

 

piši žalbu na rješenje o ovrsi u zakonskom roku (8 dana )po uputi o pravnom lijeku.

osporavaj dug u cijelosti zbog zastare duga .

na zastaru se moraš pozvati .sud niti druga tijela ne paze na zastaru po službenoj dužnosti.

ako se ne žališ (na rješenje o ovrsi )i u žalbi ne istakneš zastaru potraživanja

rješenje o ovrsi postaje pravomoćno (nakon 8 dana)i dug ostaje .

naredna zastara je 10.godina . ????

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

poštovani! kada smo već kod zastare ja imam ovakvu situaciju imam oca starosti 75 godina, prima socijalnu pomoć, na jedno oko uopće ne vidi, a na drugo jedva da može hodati ne radi već oko 40-50 godina sada nam je došlo iz porezne uprave da mora platiti kaznu za mirovinsko pošto ga nije plačao da li postoji neka zastara i za to

a što se tiće njegova je imovina podjeljena na3 sina, a jedino ja živim sa ocem dali cu ja morat vraćat njegov dug?????

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

plavooka22: ukoliko niste nikad primili opomenu na ime duga iz porezne svi dugovi iz 2008 i stariji su u zastari no sukladno odredbi OPZ-a da zastara pocinje teci istekom godine u kojoj je utvrđena porezna obveza sve dugove iz 2009,2010,2011 i 2012 vas otac ce bez obzira na zdravstveno stanje morati podmiriti zajedno s kamatama i troskovima ovrhe ukoliko ste dobili ovrhu, a bez troskova ukoliko ste dobili opomenu. niste napisali o cemu se tocno radi tako da vam ne mogu vise pomoci.

 

ako ste primili opomenu tijekom neke od prethodnih godina onda vam je zastara prekinuta i traje 6 godina.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija