Jump to content

Povrat komunalne naknade


Sale80

Preporučene objave

Poštovani!

 

Prije izgradnje obiteljske kuće, uplatio sam općini komunalnu naknadu, koju je ona dužna vratiti ukoliko

ne odradi u ugovoru točno navedene poslove vezane za infrastrukturu u određenom roku (koji je istekao)

Nakon što sam pismeno zatražio povrat sredstava, primio sam poziv načelnika općine u kojem se dotični

izjasnio da općina nije voljna vratiti novce, te da će poslove koje su trebali odraditi.

 

Koji bi trebao biti moj sljedeći korak, te dali postoje šanse da uplaćena sredstva budu vraćena.

Dali općina, ukoliko dođe do sudskog spora, u budućnosti može na račun toga stvarati bilo kakve probleme?

 

Hvala i lijepi pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Radi se o povratu komunalnog doprinosa a ne o komunalnoj naknadi. Vi ste trebali dobiti rjesenje nadlezne sluzbe jedinice lokalne samouprave o povratu sredstava komunalnog doprinosa a ne nikakav dopis od nacelnika pa sukladno tome prvo trazite rjesenje na koje će te uloziti zalbu drugostupanjskom tijelu, a ukoliko rjesenje ne bude vama po volji mozete u roku od mjesec dana od primitka rjesenja drugostupanjskog tijela pokrenuti i upravni spor. Cisto informacije radi, u kojoj godini ste uplatili doprinos?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...

Imam pitanje za istu temu. Znaci rečeno mi je u opčini da oni neče izvršiti povrat neiskoristenog dijela uplačene naknade.Uskoro trebam dobiti njihovo riješenje te ma zanima koje je to drugostupanjsko tijelo kojem se trebam žaliti, te koja je osnova moje žalbe? Takodjer zanima me dali može doći do zastare? Moje riješenje za uplatu komunalnog doprinosa je iz Srpnja 2008 a ja sam zahtjev za povrat predao u Ožujku 2012. Riješenje su mi obečali dostaviti ove godine.

Također zanima me dali postoji neki zakonski rok u kojem su oni dužni izdati to riješenje nakon mog zahtjeva te što se dešava ako ga ne poštuju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...
Radi se o povratu komunalnog doprinosa a ne o komunalnoj naknadi. Vi ste trebali dobiti rjesenje nadlezne sluzbe jedinice lokalne samouprave o povratu sredstava komunalnog doprinosa a ne nikakav dopis od nacelnika pa sukladno tome prvo trazite rjesenje na koje će te uloziti zalbu drugostupanjskom tijelu, a ukoliko rjesenje ne bude vama po volji mozete u roku od mjesec dana od primitka rjesenja drugostupanjskog tijela pokrenuti i upravni spor. Cisto informacije radi, u kojoj godini ste uplatili doprinos?

 

Točno, radi se o kom. doprinosu.

Rješenje je donešeno krajem 2011. a plaćeno je početkom 2012.

 

Hvala i lijepi pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
Imam pitanje za istu temu. Znaci rečeno mi je u opčini da oni neče izvršiti povrat neiskoristenog dijela uplačene naknade.Uskoro trebam dobiti njihovo riješenje te ma zanima koje je to drugostupanjsko tijelo kojem se trebam žaliti, te koja je osnova moje žalbe? Takodjer zanima me dali može doći do zastare? Moje riješenje za uplatu komunalnog doprinosa je iz Srpnja 2008 a ja sam zahtjev za povrat predao u Ožujku 2012. Riješenje su mi obečali dostaviti ove godine.

Također zanima me dali postoji neki zakonski rok u kojem su oni dužni izdati to riješenje nakon mog zahtjeva te što se dešava ako ga ne poštuju.

 

Otišao sam u odvjetnički ured i u 10 minuta je bilo rješeno. 20% plaćam odvjetniku nakon šta sredstva sjednu na račun. Njegovo je objašnjenje je da je to brz i bezbolan postupak (osim 700 kn takse), a općina naravno da te nagovara da odustaneš. Neka ih 8 od 10 odustane.... :)

Ishod postupka ću svakako objaviti

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Poštovani ; zanima me da li imam pravo uvida u mojoj Općini tko je dobio povrat komunalnog doprinosa ? Navodno je to jako povjerljiva informacija ali mi nije jasno kako mogu vidjet dužnike preko Vlade Republike Hrvatske ,popis branitelja itd a u mojoj Općini je VELIKA tajna tko je dobio povrat komunalnog?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 6 mjeseci kasnije...

Dižem temu i molim pomoć.

Zatražila sam od grada srazmjeran povrat uplaćenih sredstava po osnovi plaćenog komunalnog doprinosa, budući da nisu realizirali određene programe .

Dobila sam odbijenicu s obrazloženjem da su s te stavke uprihodovali manje od planiranog, tj. da su više investirali u gradnju nego što je bio priliv sredstava.

Ostalo mi je još par dana za žalbu, pa molim savjet ima li smisla i osnova žaliti se?

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dižem temu i molim pomoć.

Zatražila sam od grada srazmjeran povrat uplaćenih sredstava po osnovi plaćenog komunalnog doprinosa, budući da nisu realizirali određene programe .

Dobila sam odbijenicu s obrazloženjem da su s te stavke uprihodovali manje od planiranog, tj. da su više investirali u gradnju nego što je bio priliv sredstava.

Ostalo mi je još par dana za žalbu, pa molim savjet ima li smisla i osnova žaliti se?

Hvala!

 

Zalite se, nemate sto izgubiti, a drugostupanjsko tijelo ce ocijeniti da li je grad potrosio sredstva namjenski ili nije i kakav je odnos uprihodjenih i potrosenih sredstava, te da li Vam je grad duzan vratiti novce ili nije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zalite se, nemate sto izgubiti, a drugostupanjsko tijelo ce ocijeniti da li je grad potrosio sredstva namjenski ili nije i kakav je odnos uprihodjenih i potrosenih sredstava, te da li Vam je grad duzan vratiti novce ili nije.

Hvala na savjetu! Da li trebam samo ponoviti isti zahtjev kao prvi put ili u žalbi trebam napisati nešto drugo? Postoji li kakva pravna formulacija koju trebam upotrijebiti u ovom slučaju?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 godina kasnije...

Imam isti problem samo je sve zapelo puno ranije. Dakle predao sam zahtjev opcini za povrat neiskoristenih sredstava i nikako da dobijem njihovo rijesenje. Govorim o razdoblju od vec dvije godine sto oni odbijaju izdati riješenje. Kako nemam riješenje nemam ni osnove za žalbu. Odvjetnik koji je uzeo slucaj je poslao požurnicu da se izda riješenje, žalio se nadležnoom ministarstvu i oni su također naložili općini da izda riješenje ali riješenja i dalje nema.

 

Koje su mi opcije jer to sada eto samo stoji tako.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Koje su mi opcije jer to sada eto samo stoji tako.

 

Nažalost, nema ih baš previše. Naime, propustili ste zbog šutnje administracije nastaviti postupak prema Zakonu o općem upravnom postupku i Zakonu o upravnim sporovima. ZOUP omogučuje podnositelju zahtjeva čiji zahtjev nije rješen u roku (30 dana, ili za složenije predmete 60), podnošenje žalbe kao da je zahtjev odbijen. Nadalje, prema ZUS ako u takvom predmetu (ili nastavka postupka po žalbi) nije dopuštena žalba, podnositelj zahtjeva može pokrenuti postupak pred upravnim sudom. Kada se iskoriste sva pravna sredstva, a ako i sud odbije zahtjev, mogla se podnijeti ustavna tužba, kao i tužba EU sudu za ljudska prava. Kako nisu iskorištena sva pravna sredstva, te u smislu odredbi čl.72 Ustavnog zakona, Ustavni sud i Eu sud za ljudska prava su istoga stajališta, da se u tim okolnostima ne može prigovarati dužini postupka pred upravnim tijelom.

 

Jedino vam preostaje i dalje probati postupati preko nadležnog ministarstva i onoga št sadrže odredbe njihovog naloga.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nažalost, nema ih baš previše. Naime, propustili ste zbog šutnje administracije nastaviti postupak prema Zakonu o općem upravnom postupku i Zakonu o upravnim sporovima. ZOUP omogučuje podnositelju zahtjeva čiji zahtjev nije rješen u roku (30 dana, ili za složenije predmete 60), podnošenje žalbe kao da je zahtjev odbijen. Nadalje, prema ZUS ako u takvom predmetu (ili nastavka postupka po žalbi) nije dopuštena žalba, podnositelj zahtjeva može pokrenuti postupak pred upravnim sudom.

 

Koji je rok za predavanje te žalbe? I kome se ona predaje?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija