Jump to content

viđanje djeteta


skarlet

Preporučene objave

Nakon višegodišnjeg nasilja žena je spašavajući život napustila supruga i otišla u sigurnu kuću. Kako nije imala nikakvih primanja niti mjesta za život, sa sobom nije povela dijete od godinu i pol dana. Od dolaska u sklonište, pronalaze se načini da dijete bude s njom. Nema nikakve sudske presude, otac dozvoljava da majka dijete viđa, aLi ništa više od toga. Ona od prvog dana želi dijete uzeti k sebi i samo ju je nesretan splet okolnosti naveo na ovakvu odluku. Dijete je više s bakom i djedom nego s ocem. Što učiniti?

uređeno: od petpetica
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nasilje je prestalo, ali zato što je žena na sigurnom u skloništu pa muž ne može do nje. A problem nije u viđanju djeteta, već u tome da majka želi da dijete živi s njom, a otac to ne da zbog toga što je to način da je prisili da se vrati, a ne zato što mu je toliko stalo do djeteta. Dijete i nije s njim, nego s njegovim roditeljima, koji također manipuliraju. Situacija je vrlo složena, da ne ulazim u detalje. Ispada da je žena kažnjena jer je otišla da spasi goli život, time da sada ne može uzeti svoje dijete. Ponavljam, nema nikakve presude ili preporuke CZSS s kim dijete treba živjeti. Konkretno pitanje: Da li bi majka snosila posljedice kada dijete nakon viđanja ne bi vratila ocu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pokrenut potupak rastave na sudu i zahtijev da se njoj dodjeli dijete na odgoj i brigu.

Pretpostvaljam da su u brako tako da obadvoje za sad imaju jednaka prav nad dijetetom, ocu bez sucke odluke nitko neče oduzet dijete, ni policija ni centar.

No postoje naičini da ona dođe do dijeteta i da ga zadrzi kod sebe, do rastave i sucke odluke sa koim ce roditeljem dijete živjet.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ok, ne vrati dijete. Ona krene na posao i dijete treba u vrtić, školu, treba bilo što što je vezano za prebivalište, boravište, potpis oboje roditelja i sl. Inače, dijete nije noćni ormarić kojeg se premješta sa A lokacije na B lokaciju "bez papira" da tamo živi i postoji. Što onda?

Niti jedno mišljenje czss nije dovoljno da bi osoba s djetetom uredno živjela odlučujući o načinu i mjestu sama. To je samo "specifična pomoć" sudu da donese odluku. Ne i Sveto Pismo.

 

Zadnje, majka djeteta (očeva žena) je u sigurnoj kući.

Tamo će dovesti i dijete, jer ga nakon druženja nije vratila, iako otac nije nasilan prema njemu pa ga treba skloniti zajedno s majkom nego nakon xy vremena jer... a eto.

 

Koji i kakav problem je zatražiti da sud povjeri dijete majci?

Čemu "ne vratiti nakon viđanja"?

Naročito ako je stvar drastična, a on neodgovarajuća osoba za odgoj djeteta i skrb o njemu.

uređeno: od newbie
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ok, ne vrati dijete. Ona krene na posao i dijete treba u vrtić, školu, treba bilo što što je vezano za prebivalište, boravište, potpis oboje roditelja i sl. Inače, dijete nije noćni ormarić kojeg se premješta sa A lokacije na B lokaciju "bez papira" da tamo živi i postoji. Što onda?

Niti jedno mišljenje czss nije dovoljno da bi osoba s djetetom uredno živjela odlučujući o načinu i mjestu sama. To je samo "specifična pomoć" sudu da donese odluku. Ne i Sveto Pismo.

 

Zadnje, majka djeteta (očeva žena) je u sigurnoj kući.

Tamo će dovesti i dijete, jer ga nakon druženja nije vratila, iako otac nije nasilan prema njemu pa ga treba skloniti zajedno s majkom nego nakon xy vremena jer... a eto.

 

Koji i kakav problem je zatražiti da sud povjeri dijete majci?

Čemu "ne vratiti nakon viđanja"?

Naročito ako je stvar drastična, a on neodgovarajuća osoba za odgoj djeteta i skrb o njemu.

 

Nije nikakav problem zatražiti od suda, jer je i zatraženo. Svaka osoba smještena u sklonište ima adresu (naravno ureda, a ne skloništa).

U ovom slučaju radi se o tome da su nam sudovi jako "brzi" u rješavanju ovakvih situacija. I nitko nije rekao da se dijete neće vratiti ocu. Jer, da se tako htjelo to bi se i napravilo. Svakako treba postupati u interesu djeteta, a u ovom slučaju interes djeteta je da živi s majkom, a ne ocem koji čeka izdržavanje kazne zatvora, nasilnika, koji uostalom i ne skrbi o djetetu.To čine baka i djed, a ne otac. Pa, nije li normalnije da dijete živi s majkom? Ili smo mi zaista društvo koje ne priznaje nasilje nad ženama, pa ih treba još i dodatno stigmatizirati, oduzeti im sve, pa i dijete. Radi se samo o tome da je pitanje postavljeno kako bi se istražile razne opcije kako bi se stvar na dobrobit djeteta što brže riješila.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A privremeno rješenje do pravomoćnosti kasnije odluke suda?

Iz iskustva znm da su sudovi jako spori, ja sam ceko godinu dan na privremeno riješenje.

Ako dijete ima oba roditelja zasto bi se onda o njemu skrbili i brinuli baka i dida?

Koliko sma svatio dijete ima nešto više od godinu dana, dakle neide još u vrtič ili slično, a majka je privremeno stambeno zbrinuta, dakle majka moze bez ikakvi problema zdrzat dijete i da ga ne vrati ocu, njemu može omogučit viđenje dijeteta ali savjet ne i da ga on odvodi negdje jer bi ga onda on mogao zadrzat i tako unadogled. To govorim iz iskutva.

Moja bivša supruga je također ostavila dijete kod svoih roditelja , ja sam došao uzo ga i odveo sa sobom, njoj sam omogučavo da viđa dijete no nimsa dao da ga odvodi sa sobom, do jene prilike kad me nagovorila da ga odvede do tgovine i vise ga nije vratila, ja ga nisam vido do suckog rijšenja a to je trajalo godinu dana.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija