Jump to content

Tužba radi isplate


trodat

Preporučene objave

Dragi svi,

 

nakon nešto manje od dvije godine veze i zajedničkog života u podstanarstvu, prekinula sam s dečkom.

U to vrijeme gradili smo kuću u kojoj je on sada, tj. ostala je njemu.

Dio i onako male plaće koji mu je ostao nakon što je platio alimentaciju, trošio je na putovanja po moto susretima, a ja sam financirala troškove života i peglala karticu za opremanje kuće.

Nešto gotovine sam dobila od roditelja i to sam uložila u kuću, što mi je usmeno obećao vratiti za godinu dana.

Međutim sada više ne želi ni razgovarati, a nemam nikakav ugovor.

 

Molim Vas par informacija o tužbi radi isplate koju sam spremna podići, te dugotrajnosti postupka.

Da li da sama podignem tužbu i kome ili da se obratim stručnoj osobi radi sastava tužbe i vođenja postupka?

 

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav

 

Nije mi jasno kako je kuća ostala njemu (jeli njegova ili je zajednička ) ako je zajednička onda imate pravo na 1/2 iako niste u braku to je zajednička imovina.Molio bih više objašnjenja,inače nevidi se iz priloženog .

 

 

Ostala je u smislu da je on ostao u njoj živjeti, ja sam pokupila svoje krpice i otišla, a sve što smo zajedno ulagali ostalo je u kući. Neke kućanske aparate sam još mjesecima odplaćivala.

Kuća je bila od njegovih roditelja, koji su mu prepisali dio vlasništva i sada je mislim 1/3 njegova, 1/3 nj. mame, a 1/3 od tate.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako imate svjedoke da ste živjeli na toj adresi ili osobnu iskaznicu koja glasi na toj adresi ,ništa lakše doći do svoga dijela i prava .....samo treba biti uporan i imati čvrste dokaze poslje se naplati sa velikom kamatom.

 

 

Svjedoke imam, ali osobnu ne :(

 

Zanima me da li je moguće da u ovom slučaju bude nadležan Sud izvan našeg mjesta stanovanja, recimo u Zagrebu i ako mi nismo iz Zg., već smo iz jednog manjeg grada u široj okolici Zagreba?

uređeno: od newbie
nedozvoljen upit
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija