Jump to content

Porezna zastara


jedantata

Preporučene objave

Poštovanje svima,

Situacija je ovakava; u cijeloj 2008. godini sam zarađivao poprilično dobro na način da sam ja kao fizička osoba dobivao proviziju za određene usluge od drugih fizičkih ososba uz njihov pristanak i volju. nikada nisam tu vrstu zarade prijavio kako Poreznoj tako niti drugim ustanovama. prvo pitanje je dali je to dohodak ili nešto drugo?

 

Drugo važnije pitanje je dali je Porezna zastara već nastupila pošto je 3 godine proteklo 01.01.2012 ili ne? naime buni me što sam negdje pročitao da ako Porezna nije znala niti je mogla znati da postoji eventualna porezna osnova onda ne teće zastara od trenutka počinjenja već od saznanja istog??

 

Pitanje postavljam iz razloga što bih kao svjedok u jednom slučaju jako puno pomogao prijatelju na sudu baš time što bih izjavio da sam primao proviziju u gotovini. ali ako nisam siguran da sam u poreznoj zastari onda se ne bi smio s takvim izjavama igrati...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zastara porezne obveze počinje teči od saznanja za prihod koji za koji se plaća porez .

pošto nisi prijavio primitak u poreznom si prekršaju.

 

mislim da sud nema zakonsku obvezu proslijediti poreznoj upravi presude i izjave svjedoka kao javni bilježnik .

ali pošto tom izjavom možeš sebi naštetiti nisi dužan svjedočiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija