Jump to content

Nezgoda pri preticanju


Jumbojet

Preporučene objave

Neki dan sam preticao svojim osobnim automobilom drugi automobil i vraćajući se u istu traku vozač tog vozila mi je zatrubio i izgleda da sam prestrojavajući prošao preblizu njegovom vozilu. Nisam osjetio da je nešto zastrugalo ili da sam ga okrznuo niti na mom autu nema nikakvih znakova ogrebotina. Zanima me, ukoliko sam ga stvarno zagrebao može li me tužiti na temelju registracija ili tražiti odštetu s obzirom da se nismo zaustavljali nego je svatko nastavio voziti u svom smjeru??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Neki dan sam preticao svojim osobnim automobilom drugi automobil i vraćajući se u istu traku vozač tog vozila mi je zatrubio i izgleda da sam prestrojavajući prošao preblizu njegovom vozilu. Nisam osjetio da je nešto zastrugalo ili da sam ga okrznuo niti na mom autu nema nikakvih znakova ogrebotina. Zanima me, ukoliko sam ga stvarno zagrebao može li me tužiti na temelju registracija ili tražiti odštetu s obzirom da se nismo zaustavljali nego je svatko nastavio voziti u svom smjeru??

Može.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kakav je u tom slučaju postupak? Mladi sam vozač i priznajem da sam zeznuo tipa sa tim preticanjem, ali nisam siguran kolika je šteta mogla nastati s obzirom na to da se na mom autu ništa na pozna? Ako je do kontakta i došlo mislim da je šteta vidljiva u zguljenoj boji na tom dijelu njegovog automobila. Koliko bi odšteta mogla iznositi? Otac je vlasnik auta. U roku od koliko dana tužba/zahtjev za odštetu može stići?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pretjecanje je jedna od najopasnijih radnji u prometu. Pretjecati možete jedino ukoliko se sa sigurnošću uvjerite da takvu radnju možete obaviti, a da ne ugrozite druge sudinoke u prometu ili imovinu.

O visini štete se ne može govoriti napamet.

Ovo je vrijeme godišnjih odmora, ali sve ćete na vrijeme saznati....vrlo brzo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...
Kakav je u tom slučaju postupak? Mladi sam vozač i priznajem da sam zeznuo tipa sa tim preticanjem, ali nisam siguran kolika je šteta mogla nastati s obzirom na to da se na mom autu ništa na pozna? Ako je do kontakta i došlo mislim da je šteta vidljiva u zguljenoj boji na tom dijelu njegovog automobila. Koliko bi odšteta mogla iznositi? Otac je vlasnik auta. U roku od koliko dana tužba/zahtjev za odštetu može stići?

Pošto policija nije stigla, može doći poziv osiguravatelja da se vlasnik vozila izjasni o događaju.

 

Odšteta ovisi o veličini ogrebotine i vrijednosti vozila.

 

Rok je 3 godine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Pozdrav, manje ogrebotine na vozilu se mogu sanirati poliranjem. Ako je oštećen dublji sloj boje, onda je jedino riješenje lakiranje u ovlaštenom servisu ili radionici. Cijena jednog lakiranja manjeg dijela vozila npr.branika, ili blatobrana iznosi oko 2000 kn, ako se radi o metalik boji. Oštećeno vozilo se mora vratiti u stanje kakvo je bilo prije nesreće.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija