Jump to content

koliko dugo treba čuvati račune od obrta?


kajic
 Dijeli

Preporučene objave

pozdrav,

 

zatvorio sam obrt 2006. godine. nikada nisam imao knjigovođu, tako da su svi papiri (ulaz, izlaz, računi goriva, fakture.....) kod mene. nisam nikada predavao ni one spise (neznam kako se zovu) komori ili kome već. interesira me da li mogu ja te sve papire baciti? ima ih koda doma imam pisarnicu.

 

pozz.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sukladno odredbama OPZ-a koji tada bio na snazi - do 31.12.2008. godine, prema čl. 5. OPZ-a, čl. 55. st 15.:

 

"(15) Evidencije i isprave o dnevnom gotovinskom prometu moraju se čuvati najmanje tri godine, a ostale evidencije, poslovne knjige i knjigovodstvene isprave najmanje do nastupa apsolutne zastare prava na utvrđivanje porezne obveze. Poslovne knjige i knjigovodstvene isprave preko toga roka čuvaju se u skladu s posebnim propisima."

 

2006 + 7 = 2013 = do 01.01.2014.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

 Dijeli



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija