Jump to content

Zakon o prekršaju javnog reda i mira


iva30

Preporučene objave

Dobar dan! Evo ja sam novi član i trebala bi pravni savjet.

Prije tjedan dana kad sam čistila prozor sa sjeverne strane kuće, u svom dvorištu, napao me susjed preko ograde - pljunuo me, povukao sa ljestava i pritom sam zadobila lakšu ozljedu na laktu i još mi je prijetio šakom prema glavi da će me udariti tako da krepam. Susjeda smeta taj prozor sa sjeverne strane kuće (otac je bio kod građevinskog inspektora prije 5 god. i dobio savjet da napravi paravan ispred prozora, što je on i učinio).

Taj dan kad sam napadnuta, zvala sam policiju i susjed je dobio prijavu o prekršaju javnog reda i mira. Nakon toga otišla sam na hitnu i tamo dobila izvješće o ozljedi i to odnjela na policiju. Rekli su mi da ću dalje dobiti poziv sa Prekršajnog suda.

Molila bi da me netko savjetuje što mi je činiti da se zaštitim od susjeda i kakav je postupak na sudu? Zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovanje!

Zanima me po kojem čl. Zakona o JRM-a je susjed dobio prijavu i kao drugo , vidim da su Vam okvalificirane lake ozljede.

Što se tiče suda... a dobit će te poziv, dati izjavu i dobiti pisanu presudu u korist..... najvjerojatnije Vašu. Ako imate svjedoka, izjavite kod davanje izjave na prekrš. sudu.

Upište si na- google- Zakon o JRM-u i tu pronađite sebe, odnosno kvalifikaciju djela. Da li je to čl. 6 ili 13, a možda i koji drugi. ( Tko se na javnom mjestu tuče, svađa.... vika, galama prijetnja ,itd.... Bez zamjerke...ali nema me u službi više od 11.god.

Uglavnom mislim da će bit presuda Vašu korist ako je bilo kao ste napisali.

Pozdrav

Dobar dan! Evo ja sam novi član i trebala bi pravni savjet.

Prije tjedan dana kad sam čistila prozor sa sjeverne strane kuće, u svom dvorištu, napao me susjed preko ograde - pljunuo me, povukao sa ljestava i pritom sam zadobila lakšu ozljedu na laktu i još mi je prijetio šakom prema glavi da će me udariti tako da krepam. Susjeda smeta taj prozor sa sjeverne strane kuće (otac je bio kod građevinskog inspektora prije 5 god. i dobio savjet da napravi paravan ispred prozora, što je on i učinio).

Taj dan kad sam napadnuta, zvala sam policiju i susjed je dobio prijavu o prekršaju javnog reda i mira. Nakon toga otišla sam na hitnu i tamo dobila izvješće o ozljedi i to odnjela na policiju. Rekli su mi da ću dalje dobiti poziv sa Prekršajnog suda.

Molila bi da me netko savjetuje što mi je činiti da se zaštitim od susjeda i kakav je postupak na sudu? Zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Da, upravo je zanimljivo kako je susjed dobio prijavu za prekršaj protiv javnog reda i mira kad se iz teksta iščitava da je napad nastupio na privatnom posjedu i još ste povrh toga zadobili laku tjelesnu ozljedu. Način na koji ste opisali, ovdje se radi o nekoliko kaznenih a ne prekršajnih djela i što se vas osobno tiče, prekršajni postupak ovdje ne bi smio biti dovoljan. S obzirom da ste napisali da imate medicinsku dokumentaciju, trebali bi pokrenuti privatnu tužbu za naknadu štete zbog povredu prava na tjelesno i duševno zdravlje. Eto, barem se meni tako čini.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, upravo je zanimljivo kako je susjed dobio prijavu za prekršaj protiv javnog reda i mira kad se iz teksta iščitava da je napad nastupio na privatnom posjedu i još ste povrh toga zadobili laku tjelesnu ozljedu. Način na koji ste opisali, ovdje se radi o nekoliko kaznenih a ne prekršajnih djela i što se vas osobno tiče, prekršajni postupak ovdje ne bi smio biti dovoljan. S obzirom da ste napisali da imate medicinsku dokumentaciju, trebali bi pokrenuti privatnu tužbu za naknadu štete zbog povredu prava na tjelesno i duševno zdravlje. Eto, barem se meni tako čini.

 

Zahvaljujem na Vašem odgovoru. Iskreno i meni nije jasno kako je dobio samo prijavu za prekršaj protiv javnog reda i mira. Taj dan kad je bila policija kod mene, pitala sam ih dal mogu podnjeti prijavu za prijetnju, policajac je rekao da mogu, ali da će to sve biti navedeno u prijavi za prekršaj protiv javnog reda i mira.

Zanima me da li mogu tražiti od suca na Prekršajnom sudu (kad budem davala izjavu) zabranu približavanja odnosno kakav je pustupak da se ishodi zabrana približavanja?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija