Jump to content

legalna lutrija, igra na sreću stalno


oseloth

Preporučene objave

Pozdrav svima,

 

Imali u našoj zemlji načina poslovati po principu lutrije tj igre na sreću sa time da je broj igrača tj prodanih srećki ograničen. Nagradna igra bi bila glavni oblik poslovanja i prihoda firme. Mislim da se ništa os toga ne može ali eto morao sam pitati da prestanem misliti o utopijskim idejama.

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Može ako tako registrirate firmu, tj. da vam je to djelatnost (ali mislim da je osnivački kapital tada par miliona kn, nisam siguran)

 

Mislim da može i kod ostalih firmi do neke granice (90% trgovina imaju neke negradne igre, ledo, ina, zapravo svaki veći market...)

 

Raznim marifetlucima se može postići ista stvar (npr, ne prodajete srećke nego kupcima vaših usluga dajete plus kartice ali "izradu" naplaćujete 20 kn i svi vlasnici kartice ulaze u bubanj bla bla...) - zakon je nedorečen i uz malo kreativnosti je lako postići da sve bude po pravilu - Molim da me ne pitate kako

 

Što se tiče propozicija (pa tako i da je broj igrača ograničen), bitno samo da su objavljene i dostupne svakom "igraču" (i naravno, da nisu protivne nekom važećem propisu)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tu se možete informirati o nekim osnovnim pojmovima i konceptima:

 

- http://www.zakon.hr/z/315/Zakon-o-igrama-na-sre%C4%87u

 

Ovdje isto, samo i s linkovima na podzakonske akte (pravilnike i sl.):

 

- http://cadial.hidra.hr/searchdoc.php?action=search&lang=hr&query=Zakon+o+igrama+na+sre%C4%87u&searchText=on&searchTitle=on&resultdetails=titles&displayOptions=on&filteracttype=all&filtereuchapter=all&filterfields=all&resultlimit=on&resultlimitnum=10&id_doc=oTOAI9oEJx8biWAUqmiRAg%3d%3d

 

Proučite što tipično rade novine ili trgovine da izađu iz okvira igara na sreću i nagradnih igara.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija