Jump to content

riješenje od HZMO


zaracet

Preporučene objave

pozdrav svima

u ovome sam novi,a imam veliki problem pa molim sve vas da mi pomognete savjetima,inače sam dragovoljac domovinskog rata,i maloljetni branitelj,a radi se o problemu da mi hzmo ne priznaje invalidnost,obzirom da sam redoviti pacijent kod psihijatara od 2007 godine ,od prošle godine mi se stanje pogoršalo pa sam na bolovanju,imam 8 mj bolničkog ličenja u ludari,krajem 3 mj sam bio na vještačenju gdje mi je utvrđena opća nesposobnost za rad,nakon toga su mi poslali papire u zagreb i nakon 6 mj dobivam riješenje da mi se ne priznaje pravo iz mirovinskog osiguranja na temelju invalidnosti,već da je potrebno daljnje liječenje po nadležnim specijalistima, pa se ja pitam nakon svega dali je moguće pretpostavljam da ima netko kome se desilo isto,dali se vridi žaliti i kako sve to završava,jer ja nakon svega gubin volju za životom a kamoli za bilo čim drugim molim vas da mi pomognete savjetima

pozdrav svima a posebno maloljetnim braniteljima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ja koliko sam shvatio tvoj post pretpostavljam da ti je to prva "odbijenica" mirovinskog,...da ti je u tvom mjestu mirovinsko predložilo mirovinu,ali središnja služba to nije uvažila i predložila je daljnje liječenje...........to se dešava i u zadnje vrijeme sve više...neki izlaze po nekoliko puta.....mislim da žalba neće puno pomoći....ako se stanje pogorša imaš pravo ponovo izaći na mirovinsku komisiju odnosno napraviti obradu za recimo pola godine......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ja koliko sam shvatio tvoj post pretpostavljam da ti je to prva "odbijenica" mirovinskog,...da ti je u tvom mjestu mirovinsko predložilo mirovinu,ali središnja služba to nije uvažila i predložila je daljnje liječenje...........to se dešava i u zadnje vrijeme sve više...neki izlaze po nekoliko puta.....mislim da žalba neće puno pomoći....ako se stanje pogorša imaš pravo ponovo izaći na mirovinsku komisiju odnosno napraviti obradu za recimo pola godine......

 

pozdrav

 

hvala na odgovoru je to je točno,to mi je prvi put,a stanje mi je naravno lošije,jer sam drugi dan nakon vještačenja završio u bolnici,i sve me ovo toliko ispizdilo da neznam kako dalje

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

pozdrav svima

imam pitanje za mrljavca a može i za ostale znalce sličnog iskustva:

 

dragovoljac DR s više od 100dana borbenog sektora ,imam dijagnoze F43.1 F33.2 i od 7 mjeseca 2012 imam F62.0,konstantno se liječim od 7 mjeseca 2009 godine,imam tri DB dvije kratke i jedan dugi boravak DB. Bio sam na 4 IK,prva dva puta odbijen na nižoj istanci(prvostupanjska).zatim na trećoj IK prošao prvostupanjsku,ali me Zagreb odbio,črtvrti put prošao prvostupanjsku(u trećem mjesecu 2012),potom dobivam poziv u ZG na vještačenje(u 8 mjesec 2012)poslije kojeg dobivam rješenje da sam odbijen i da nastavim liječenje.

Pitanje je što mi je činiti s obzirom da za sedam mjeseci mi ističe 100% bolovanje u trajanju od 3 godine?Što je s mojim statusom nakon 3 godine bolovanja,dali sam još uvijek zaposlenik iste firme? Kolika će biti moja primanja nakon 3 godine,ako sad primam 1800 kuna? Dali napisati žalbu na rješenje HZMO?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pozdrav svima

imam pitanje za mrljavca a može i za ostale znalce sličnog iskustva:

 

dragovoljac DR s više od 100dana borbenog sektora ,imam dijagnoze F43.1 F33.2 i od 7 mjeseca 2012 imam F62.0,konstantno se liječim od 7 mjeseca 2009 godine,imam tri DB dvije kratke i jedan dugi boravak DB. Bio sam na 4 IK,prva dva puta odbijen na nižoj istanci(prvostupanjska).zatim na trećoj IK prošao prvostupanjsku,ali me Zagreb odbio,črtvrti put prošao prvostupanjsku(u trećem mjesecu 2012),potom dobivam poziv u ZG na vještačenje(u 8 mjesec 2012)poslije kojeg dobivam rješenje da sam odbijen i da nastavim liječenje.

Pitanje je što mi je činiti s obzirom da za sedam mjeseci mi ističe 100% bolovanje u trajanju od 3 godine?Što je s mojim statusom nakon 3 godine bolovanja,dali sam još uvijek zaposlenik iste firme? Kolika će biti moja primanja nakon 3 godine,ako sad primam 1800 kuna? Dali napisati žalbu na rješenje HZMO?

Pa nastavi sa liječenjem , svakih 6 mjeseci traži da napraviš psihotest . Po zakonu dok si na bolovanju nitko ti ne može dati otkaz , znači zaposlenik si iste firme . Toliko od mene . Više ne znam . Mislim da žalbe na rješenja HZMO , baš ne piju vodu ( ali to je moje mišljenje )

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

Pitanje je što mi je činiti s obzirom da za sedam mjeseci mi ističe 100% bolovanje u trajanju od 3 godine?Što je s mojim statusom nakon 3 godine bolovanja,dali sam još uvijek zaposlenik iste firme? Kolika će biti moja primanja nakon 3 godine,ako sad primam 1800 kuna? Dali napisati žalbu na rješenje HZMO?

 

 

Pozdrav lovac67

 

- ako ste bolovanje otvorili nakon 1.1.2009. ( novi pravilnik) a vjerojatno jeste jer vam je naknada nakon 18 mjeseci sa 100% umanjena na 50%, nakon tri godine bolovanja po istoj dijagnozi , HZZO vam više neće isplaćivati naknadu , već vaš poslodavac, ako ste u sustavu MUP-a po rješenju od mupove komisije do datuma naznačenog u rješenju (stari zakon o policiji- prestao vaziti 31.3.2011), vi ste i dalje zaposlenik iste firme dok ste na bolovanju, nastaviti sa liječenjem a poslodavac je u zakonskoj obvezi prema članku 87. Zakona o radu („Narodne novine" 149/09. i 61/11. - u daljnjem tekstu: ZOR) kao pravo iz radnog odnosa utvrđuje pravo na naknadu plaće radniku za vrijeme kada ne radi zbog opravdanih razloga.

 

Lijepi pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija