Jump to content

Pokretanje upravnog spora protiv HZZO-a !! Pomoć


peki2701

Preporučene objave

Pozdrav svima,

 

Uglavnom, zaposlenici HZZO-a su me nakon navršene osamnaeste godine (iako sam tad jos uvjek isao u srednju školu- a kao srednjoškolac bi po zakonu trebao biti osiguran preko socijalnog osiguranja) svojim nekorektnim savjetovanjem naveli na potpisivanje ugovora o zdravstvenom osiguranju koje plaćam sam, te sam od svoje osamnaeste godine pa do danas "dužan" HZZO-u 30.000 kn...NIKAD nisam radio, niti dan danas radim i smatram da je bilo druge osnove da me se osigura, a ne da mi se "uvali" ugovor po kojem snosim sve troškove osiguranja sam!! Hzzo-u sam pisao tri žalbe koje su mi odbili sa navodom da je žalba neosnovana (vjerovatno im je to najlakše napisati jer im je jasno da su napravili propust time što su mi dali da sa 18 godina, kao srednjoškolac potpišem takav ugovor..srednju sam završio u 21.godini) ! Molim svakoga tko mi može dati savjet neka se javi, jer ozbiljno razmišljam tužbi protiv HZZO-a, smatram da nisam dužan plaćati propuste ljudi koji rade u HZZO-u

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Izgleda da si propustio rok za prijavu nakon što si završio redovno školovanje. Radi se o zakonom propisanom roku koji je prekluzivan, ilitiga rezultira gubitkom prava. S obzirom da izgleda tada nisi imao nikakvu drugu osnovu osiguranja, a da su se prema odredbi zakona na jednu od osnova obvezni osigurati svi građani ove države ne vidim nikakav propust (osim tvog osobnog) temeljem kojeg bi mogao uspjeti u toj nekakvoj tužbi. Drugi je i par cipela taj što se javljaš sada nakon valjda najmanje pet godina kada se eto nakupio dug doprinosa a nisi odmah ustao u obranu svojih prava koja bi mogla ići jedino i samo u smjeru dokazivanja da si u to vrijeme imao nekakvu drugu osnovu osiguranja, a izgleda da nisi. Tak da ........

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam redovno školovanje završio u 21.godini života, a po osiguranju koje plaćam sam sam od svoje 18. godine! Čak sam im i poslao kopije svjedodžba da im to dokažen, ali njihov je odgovor uvjek bio da je "žalba neutemeljana". Zar nebi trebao ako sam nezaposlen i punoljetan, a redovit učenik biti osiguran na teret države? Mislim da je nekorektno da me se kao srednjoškolca i nezaposlenu osobu zadužuje..znam ljude koji također ne rede i imaju socijalno osigurenje koje im pokriva država dok ne nađu posao..p.s.-ja se javljam nakon 5 godina kada se eto nakupio dug i nisam ustao u obranu svojih prava jer sam smatrao da je to njihov propust ili zabuna, te da ću kada počnem radit, otić u HZZO, te će mi oni taj dug stornirat..Samatram da niti jedna osoba ne zaslužuje tretman kao ja, jer bi u našoj državi imali 90% mladih ljudi koji bi radili samo da bi plaćali svoje zdravstveno osiguranje!

Svaki komentar i savijet dobrodošao! ;)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija