Jump to content

Placanje parnicnih troskova??


Tinkic

Preporučene objave

Moze mi netko potvrditi samo sljedecu tvrdnju, stranka koja izgubi spor placa sva parnicne troskove, da li to znaci da se placa i protivnicki odvjetnik.

Naime, odvjetnik mi je rekao da ako izgubim parnicu ja moram platiti njega, sudske troskove i suparnickog odvjetnika. Razumijem svog odvjetnika i sudske troskove, ali kako sad i njegovog, onda svatko moze angazirati Nobile i slicno kad zna da ce ga druga strana platiti.

Hvala na odgovoru!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, strana koja izgubi plaća sve, s tim da sud prema zakonskim pravilima računa razmjerni dio uspjeha u sporu pa prema tome određuje snašanje troškova. No ne zamarajte se time, znači plaćate i suprotnog odvjetnika. Nema veze koji odvjetnik je angažiran, jer svi moraju naplatiti isto, prema Tarifi. Ako suprotni odvjetnik odere i nabrije troškove, pišete žalbu na rješenje o troškovima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, strana koja izgubi plaća sve, s tim da sud prema zakonskim pravilima računa razmjerni dio uspjeha u sporu pa prema tome određuje snašanje troškova. No ne zamarajte se time, znači plaćate i suprotnog odvjetnika. Nema veze koji odvjetnik je angažiran, jer svi moraju naplatiti isto, prema Tarifi. Ako suprotni odvjetnik odere i nabrije troškove, pišete žalbu na rješenje o troškovima.

 

Hvala na odgovoru, uf katastrofa je to, sad ti i njegovog odvjetnika moras platiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija