Jump to content

Besplatni udžbenici


VUKOVI

Preporučene objave

....ja sam isto jučer odnio od djece potvrde o redovitom školovanju,tj da su upisana djeca u šk/g 2012/13,te potvrde o dohotku za sve članove kućanstva iz porezne,(drugo nista nije trebalo jer imaju od prijašnjih godina)u ured drzavne uprave poodsjek za HB.Tamo ispunio potrebite izjave,te mi je rečeno da lova bude sredinom rujna

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
Mislim da to ide kao i prošle godine, ako predaš do 25. u mjesecu, isplata ide nakon invalidnine. Relativno brzo, a ne kao stipendije ove godine.

 

mislim da se prvo rješenja triba dobit,,,,

mi smo predali sve prije 2 tjednajoš rješenje nismo dobili i mislim da su lani isplate bile u listopadu

i

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Dobio sam potvrdu za ovu školsku godinu kad je dijete krenulo u školu i ne mogu predat papire jer je nadležna gospođa otišla na bolovanje a nitko umjesto nje ne radi, sad se moram molit Bogu da ozdravi prije nego istekne rok predaje papira. Da sam znao da se potvrda može predati prije možda bi uspio prije nego se gospođa razboli. Ovo ima samo u ovoj lijepoj našoj!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Za izdavanje takvih potvrda mora u školi biti netko tko ju zamjenjuje.

 

Rok za predaju potvrda je do kraja listopada ove godine.

 

Ukoliko imate pravo i na dječji doplatak možete odmah izvaditi u školi i potvrdu u tu svrhu (znači dvije potvrde, jedna za besplatne udžbenike, a druga za dječji doplatak te ovu za dječji doplatak odmah predati u HZMO).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav svima!

 

 

Ove godine mi je dijete krenulo u prvi razred OŠ i kupio sam mu knjige jer nisam znao da djeca HRVI-a imaju pravo na besplatne knjige....e sad ako nije problem da mi netko objasni da li sam zakasnio na nekavu naknadu i koji bi bio postupak buduči da sve ovo radim prvi put,unaprijed hvala jer stvarno danas svaka kuna dobro dođe...LP

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma nije problem potvrda u školi to sam dobio i za dječji isto. Problem je u HZMO, nema tko zaprimiti papire jer je gospođa koja ih prima i prosljeđuje na bolovanju a nitko drugi neće da ih preuzme jer su rekli da dođem kad se gospođa vrati sa bolovanja.

 

Nije mi jasno kako institucija kao što je HZMO zbog bolovanja jedne osobe ne može raditi sa strankama (moraju imati nekakvu zamjenu). Ali neka bude kao što kažeš.

 

Kad im budeš predao potvrdu dobit ćeš dječji doplatak i zaostatke od rujna.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav svima!

 

 

Ove godine mi je dijete krenulo u prvi razred OŠ i kupio sam mu knjige jer nisam znao da djeca HRVI-a imaju pravo na besplatne knjige....e sad ako nije problem da mi netko objasni da li sam zakasnio na nekavu naknadu i koji bi bio postupak buduči da sve ovo radim prvi put,unaprijed hvala jer stvarno danas svaka kuna dobro dođe...LP

 

Rok za podnošenje zahtjeva je zaključno do 1. studenog.

Znači da imaš još oko mjesec dana.

Uvjet je da su prihodi po članu kućanstva manji od 1995,60 kuna.

 

Trenaš otići u Ured državne uprave (Ministarstvo hrv.branitelja) u svojoj općini ili gradu i od njih uzeti svu dokumentaciju koju trebaš ispuniti, a dobit ćeš popis na kojem piše koju još dokumentaciju trebaš sakupiti tj. izvaditi.

 

Moraš predati sljedeću dokumentaciju:

- Ispunjen i potpisan obrazac za isplatu naknade za besplatne udžbenike

- Ispunjen i potpisan obrazac tj. izjavu o korištenju prava na besplatne udžbenike i popis priloženih isprava

- Ispunjen i potpisan obrazac u kojem su podaci o članovima zajedničkog kućanstva i ukupnom dohotku članova kućanstva

- Preslik rodnih listova za sve članove zajedničkog kućanstva

- Preslik vjenčanog lista

- Konačno rješenje o statusu HRVI (ako primate obiteljsku invalidninu-rješenje)

- Potvrda o prvom upisu u određeni razred školske godine za učenike osnovnih ili srednjih škola

- potvrda o prvom upisu u određeni razred tekuće školske godine; potvrda o prvom upisu tekuće akademske godine (redovan upis),

- prijava o ukupnom dohotku članova kućanstva iz porezne uprave za prošlu godinu,

- izjava da pravo na besplatne udžbenike nije ostvareno po drugim propisima,

- broj tekućeg računa, odnosno štedne knjižice i naziv banke kod koje se isti vodi.

 

- Uvjerenje HZMO (za sve punoljetne članove):

1. Uvjerenje o ukupnom iznosu novčane naknade, mirovine ili mirovine sa zaštitnim dodatkom ostvarene u prethodnoj kalendarskoj godini

2. Uvjerenje HZMO da članovi kućanstva nisu korisnici prava HZMO

 

Uvjerenje Hrv. zavoda za zapošljavanje za punoljetne osobe:

- Uvjerenje o nezaposlenosti (period nezaposlenosti) - izvornik i preslik radne knjižice

Ako ste zaposleni, potvrdu o visini dohotka u prethodnoj kalendarskoj godini (IP obrazac)

 

Uvjerenje HZZO samo za osobe koje primaju naknadu plaće na bolovanju, rodiljnu ili roditeljsku naknadu

- Potvrda o iznosu rodiljne ili roditeljske nakna ostvarene u prethodnoj kalend. godini

- Knjiga primitaka i izdataka, ugovori o zakupu/najmu poslovnog i stambenog prostora, porezno rješenje o razrez predujma poreza i prireza na dohodak od imovine i sl. - preslika

uređeno: od Mrljavac
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nije mi jasno kako institucija kao što je HZMO zbog bolovanja jedne osobe ne može raditi sa strankama (moraju imati nekakvu zamjenu). Ali neka bude kao što kažeš.

 

Kad im budeš predao potvrdu dobit ćeš dječji doplatak i zaostatke od rujna.

 

Ispričavam se opet sam krivo napisao, na bolovanju je gospođa u Ministarstvu hrv. branitelja u općini ali su obećali da će uskoro doći raditi ali ju trenutno ne mjenja nitko. Vama nevjerovatno ali istinito. Nadam se da ću predati papire do kraja mjeseca kako ste napisali da je rok predaje kako bi dobio novac za udžbenike.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija