Jump to content

Utjerivanje dugova pravnim putem


Ludvik

Preporučene objave

Poštovani,

Bio sam naivan kada sam 14.02.2011. posudio mome sada bivšem prijatelju X, 2.000,00 eura, koje je on dao svome prijatelju Y za operaciju oka Y-ovom djetetu. Ja sam to sve znao i odlučio sam pomoći s obzirom da se radilo o bolesti djeteta. Naravno, da nismo potpisivali nikakve ugovore sve je išlo na lijepu riječ. Dogovoreno je da mi osoba Y svaki mjesec vraća po 100,00 eura i da će zadnja isplata biti 14.02.2012. Nažalost, osoba Y je zapao u kredite, a moj bivši prijatelj X (koji je bio garancija) više ne želi sa mnom razgovarati. U siječnju 2012., isplaćeno mi je 700,00 eura od osobe Y, a ostalih 1.300,00 morati ću tražiti pravnim putem. U međuvremenu sam ostao bez posla. Moja pitanja Vama:

1. Pošto sam nezaposlen, da li mogu i kako dobiti besplatnu pravnu pomoć?

2. Pošto nemam nikakvih dokaza o gore navedenom slučaju, dokaze bi mogao jedino prikupiti da tajno snimam svoje telefonske razgovore s osobama X i Y. Kako to napraviti da bude pravovaljan dokaz na sudu u utjerivanju dugova? Da li treba tražiti dopuštenje od policije?

3. Postoji li možda koje drugo rješenje?

Unaprijed Vam zahvaljujem na informacjama.

s Poštovanjem

Ludvik

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija