Jump to content

Usmeni ugovor - zamjena nekretnine


malboro

Preporučene objave

Sa susjedom sam dogovorio usmeno da mu dozvolim da proširi svoju parcelu na moju, a za zamjenu da mi ustupi zemljište na drugoj lokaciji. On je svoju parcelu proširio tako da je napravio kameni zid na mojoj parceli, pred desetak godina. Za uzvrat ja nisam dobio ništa jer je ta druga parcela koju bi on morao dati meni još stvar ostavinskog postupka, koji se još ne zna kako će biti riješen.

 

Zemljište na kojemu je napravljen zid je još na meni, tj. prijepis zemljišta nije napravljen.

 

Da li mogu tražit povrat na staro stanje tj. da se zid ukloni kako bih mogao koristiti svoju parcelu u cijelosti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zid se nalazi na vašem zemljištu, prema tome zakonski je to vaš zid. Što ćete vi napraviti sa njim to je vaša stvar, pa ako ga želite i srušiti.

Ako želite da ga susjed ukloni o svom trošku, to će ići malo teže.

Nemate nikakav ugovor na koji se možete pozvati, usmeni dogovor od prije 10 godina će biti teško dokazati i na kraju bi mogao prouzročiti samo dodatni trošak.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija