Jump to content

Pravo na nužni dio poslije ostavine po ocu


nuznidio

Preporučene objave

Moji su roditelji za života darovnim ugovorom prenijeli većinu svoje imovine na brata.Brat ih je iza toga zlostavljao i moj je otac umro u mojem stanu.Majka živi od svoje mirovine u darovanoj kući .Manji dio imovine darovali su meni.Zanima me da li i nakon smrti i darovanja i ostavine po ocu pokraj živuće majke ili poslije njezine smrti imam pravo na nužni dio.Zanima me kakova sve prava imam ,obzirom da se majka ne odnosi isto prema meni kao prema bratu.Molila bih da mi odgovori netko u struci.Hvala unaprijed.:zao:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Neovisno sto je vasa majka ziva,u istom je pravnom polozaju kao i vi,po pitanju ostavine vaseg oca.Postovana ako se vi osjecate ugrozena u svom pravnom polozaju a opravdana je potreba da se ta nesigurna situacija rijesi,vi imate pravo putem sudskog postupka na utvrdjenje vaseg nuznog dijela ostavine pokojnog oca,pa ako je istim darovnim ugovorom povrijedjeno vase pravo,imate pravo na utvrdjenje nistavosti sklopljenog pravnog posla.Pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija