Jump to content

Kupnja preko e-bay-a za nekog drugog


NaivnaZena

Preporučene objave

Pozdrav!

Ne znam tocno gdje bih pitala, pa postavljam pitanje ovdje.

Situacija je ovakva:

Htjela sam pomoci znanici koja je ostala trudna i mora na brzinu organizirati svadbu i narucila sam joj more stvarcica preko e-bay-a. Sve to sjelo je na moju karticu i stiglo na njenu adresu (tako sam narucila). Rekla sam joj da mi plati kad mi stigne racun od kartice i nisam joj, naravno (jer mi je namjera bila pomoci), zaracunala nikakvu proviziju. Medjutim, gospodicna se, otkad sam joj poslala broj racuna na koji bi trebala uplatiti, ne javlja.

Znam da sam naivna i glupa, i znam da su lekcije u zivotu skupe, ja sam svoju, evo upravo, platila i dobrano naucila. Eh, bome sam joj fino pomogla...

Pretpostavljam da nemam nikakve osnove da trazim novac ili narucene stvari nazad. No, vrijedi barem pitati strucnjake pa biti siguran.

Hvala unaprijed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vjerujem da ste čuli za stihove "ovo mi je škola, drugi puta ću pametnije"...

Novac je zeznuta "stvar", ubuduće sve što se Vama odmah naplaćuje (skida sa kreditne i slično), prvo tražite da Vam onaj kome radite uslugu uplati na Vaš račun. Tako ste mirni i sigurni da se dotični neće predomisliti ili u slučaju da ga ne daj Bože pregazi auto.

 

Što sada možete napraviti.

Možete provjeriti uvjete prodaje kod ebay prodavatelja. Većina odobrava 15-30 dana povrat robe ukoliko iz nekog razloga niste zadovoljni. Razlog nije problem smisliti :)

Ukoliko to ne prođe možete sve prodati nekome, njuskalo.hr ili aukcije.hr.

 

Sretno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija