Jump to content

prijepis vlasnistva kuce s unuka na djeda


ninjazg

Preporučene objave

Postovani,vlasnik sam kuce za odmor u okolici Zadra. Kuca jos nema gradevinsku dozvolu(zahtjev je u tijeku..),ali je uredno upisana u katastarske cestice i ima posjedovni list o vlasnistvu,uredno mi stizu rezije itd.. U kuci pravo uzivanja imaju moja sestra i majka,te baka i djed. Znaci,svi navedeni imaju pravo na 1/4 plodouzivanja nekretnine,ja sam ih ovlastio kao vlasnik,te je tako i upisano u knjige.(posjedovni list u gruntovnici,tj,vlasnicki list(ne snalazim se bas,ali pise da sam ja vlasnik posjeda i nekretnine,a oni imaju pravo uzivanja.. )). Uglavnom,sada bi ja kao vlasnik prenjeo kucu na djeda.Sto trebam uciniti od ugovora s pravne strane,gdje ici..? Takodjer ce majka i sestra potpisati da se slazu s time i da i i one daju svoj dio vlasnistva,tj.plodouzivanja. Znaci ,nas tri se slazemo da pravno zelimo prenjeti kucu na djeda,pa ce on i baka biti jedini vlasnici. Ako sam dobro shvatio iz ranijih odgovora,da li ja samo trebam napraviti darovni ugovor i prenjeti vlasnistvo na djeda i to je to ili...?! A on potom s tim ugovorom ide na upis u gruntovnicu,na upis vlasnistva. U biti me zanima pravni slijed, sto sve ja trebam napraviti da to prenesem na njega? Predpostavljam da majka i sestra ne trebaju nista,osim potpisati se negdje?! Kako to najbrze i najjeftinije napraviti,da li se to uopce moze darovnim ugovorom(unuk-djed) ? Napominjem da djedu financije nisu problem,pa da li je mozda jednostavnije obican kupoprodajni ugovor za nekretnine pa tim putem prenjeti na njega,pa da plati i porez? Dakle,zanima nas koje su opcije moguce,najbrze i najjednostavnije za prijepis s mene na njega. Unaprijed vam velika hvala. p.s. posto cemo svi iz Zg ici u Zadar to sredivati,bitno nam je da tocno znamo kud idemo prvo,kojim redom.,gdje on sam dalje ide,itd . npr.prvo svi zajedno kod biljeznika,pa onda on moze sam dalje ili.. u biti nas zanima postupak.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

treba izvaditi novi vlasnički list.

darovni ugovor (kupiti u papirnici) popuniti i ovjeriti potpise kod javnog bilježnika .

sa ovjerenim darovnim ugovorom u gruntovnicu i podnijeti zahtjev za upis vlasništva(zahtjev dobijete u gruntovnici),platiti sudsku pristojbu (nekad je bila 250,00 kuna).

na darovni ugovor predak -potomak nema poreza.

u pitanju je darovanje didi i ne treba poseban ugovor i zaštita.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

treba izvaditi novi vlasnički list.

darovni ugovor (kupiti u papirnici) popuniti i ovjeriti potpise kod javnog bilježnika .

sa ovjerenim darovnim ugovorom u gruntovnicu i podnijeti zahtjev za upis vlasništva(zahtjev dobijete u gruntovnici),platiti sudsku pristojbu (nekad je bila 250,00 kuna).

na darovni ugovor predak -potomak nema poreza.

u pitanju je darovanje didi i ne treba poseban ugovor i zaštita.

Hvala na odgovoru. Jos samo nesto. Novi vlasnicki vadim iskljucivo zato da javni biljeznik vidi da je svijeze izvaden ili neki drugi razlog? Mislim,cemu vaditi taj dan,ako ce taj isti dan dida predat zahtjev da se sada njega upise,kao vlasnika..?! A drugo,jos me zanima sto je sa sestrom i majkom i njihovim potpisima? Jel njihovi potpisi da se i one odricu isto ide na taj isti ugovor koji radim kod biljeznika,pa biljeznik i njih odma uvrsti,ili sestra i majka pak moraju ponaosob raditi darovni ugovor da prenesu svoj dio,na didu..? A sto je s ostalim dokumentima,domovnice,..rodni listovi..? To nista ne treba,osim mozda osobnih i oiba? Eto,jos me samo to zanimalo,velika vam hvala. p.s. dal je zgodno poslje biljeznika i predaje zahtjeva u gruntovnici,skociti i do opcine te javiti referentima da sada rezije salju na didu i poreze,a ne vise na mene,mislim,sada je on vlasnik.. Il se to nekak automatski napravi,pa oni vide u opcini? Znam da sam dosadan,ali to se rijetko radi,pa covjek ne zna. Hvala jos jednom za vrijeme i trud,uvelike ste mi pomogli.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija