Jump to content

imam li kakvo pravo?


Posjetitelj crazydami

Preporučene objave

Posjetitelj crazydami

Pozz!!! imam pitanje u vezi prava na stan koji je dodijeljen na osnovu poginulog hrv. branitelja. inače ja sam jedno od dvoje dijeteta poginulog hrv. branitelja i zanima me dali imam i kakvo pravo imam na taj stan??? problem je u tome sto majka zivi u vanbracnoj zajednici i mene je izbacila iz stana a taj covjek s kojim zivi je ostao u tom stanu i dalje zivi i uziva u svemu sto je majka dobila zbog smrti mog oca, a ja ostavljen na ulici neka se snalazim kako znam i umijem, i ne boli me to sto ja sada moram kako znam i umijem nego to da je taj čovjek u tom stanu , a ja kao dijete pog. hrv. branitelja zbog kojeg je dodijeljen stan morao sam iseliti, tj stvariu su me socekale ispred vrata.

 

eto pa me zanima dali imam kakvo pravo i kome bi se trebao obratit u vezi toga... Puno Vam hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovani,ako su vasi navodi tocni,onda su vasa prava povrijedjena.Naime,clanovima obitelji smrtno stradaloga, zatočenog ili nestaloga hrvatskog branitelja iz Domovinskog rata, prema zakonu, smatraju se bračni drug, djeca rođena u braku ili izvan braka, posvojena djeca i pastorčad (članovi uže obitelji), roditelji, očuh, maćeha i posvojitelj..Stan, odnosno kuća stečena na način propisan u zakonu o hrv.bra.i clanovima obitelji u osobnom je vlasništvu nositelja prava osim u slučaju ako su pravo stekli članovi obitelji smrtno stradaloga hrvatskog branitelja iz Domovinskog rata i u tom slučaju su stečene nekretnine SUVLASNISTVO članova obitelji i ne mogu se otuđiti dok su članovi obitelji malodobni..Misljenja sam da imate ista prava na konkretni stan kao i vasa majka koja to vase pravo negira te svojata vas dio.Pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Posjetitelj crazydami

tako i ja mislim , tj zakljucio sam citajuci te zakone, ali mi treba strucni odgovor i donekle siguran, mogu li dobiti misljenje ili odgovor na to sto da ja napravim u tom slucaju? kome da se obratim radi svojih prava? hvala puno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mama koja izbaci svoje djete van iz zajedničkog stana zaslužuje osvetu.

u Ministarstvo hrvatskih branitelja pošalji dopis da majka živi u vanbračnoj vezi (godinama)

(predpostavljam da prima mirovinu i invalidnini koja iznosi barem 10.000,00 kuna.zašto da drugi uživa u onom što država daje zbog smrti hrvatskog branitelja)

odi u gruntovnicu,izvadi vlasnički list i kod mama sa ultimatumom

ljubavnik iz stana ili ostaje bez mirovinei stana.

nisu te mogli izbaciti iz nekretnine čiji si suvlasnik.

 

ne navodiš koliko godina imaš,dali se školuješ.

od Ministarstva (ili u nadležnoj državnoj upravi)traži dio invalidnine .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Posjetitelj crazydami
mama koja izbaci svoje djete van iz zajedničkog stana zaslužuje osvetu.

u Ministarstvo hrvatskih branitelja pošalji dopis da majka živi u vanbračnoj vezi (godinama)

(predpostavljam da prima mirovinu i invalidnini koja iznosi barem 10.000,00 kuna.zašto da drugi uživa u onom što država daje zbog smrti hrvatskog branitelja)

odi u gruntovnicu,izvadi vlasnički list i kod mama sa ultimatumom

ljubavnik iz stana ili ostaje bez mirovinei stana.

nisu te mogli izbaciti iz nekretnine čiji si suvlasnik.

 

ne navodiš koliko godina imaš,dali se školuješ.

od Ministarstva (ili u nadležnoj državnoj upravi)traži dio invalidnine .

 

24g, zavrsio skolu, primo dio od 10% dok sam se skolovo i godinu dana nakon skolovanja, radio, ostao bez posla i kao i ostalih cca 300 000 ljudi u potrazi za poslom, prezivljavam zahvaljujuci drugim ljudima koji sui me primili u svoju kucu.... dakle ako sam dobro tzakljucio stan se dijeli na 3 dijela???

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

stan koji Republika Hrvatska dodjeljuje obitelji poginulih hrvatskih branitelja (100% popust kod otkupa ) vlasništvo je svih članova obitelj poginulog hrvatskog branitelj.

predpostavljam da je stan trosoban ,oko 70m2

ako stan nije u tvom suvlasništvu imaš pravo na stambeno zbrinjavanje kao djete poginulog hrvatskog branitelja.

 

ako hrvatski branitelj dobije stan za svog života

dobije stan prema broju članova obiteljiali stan je samo njegovo vlasništvo (ako ga otkupi)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Posjetitelj crazydami

dvo i po soban , 67 m2, ja nikada nisam vidio vlasnicki list, niti ista sto se toga tice, uvijek se je skrivalo od mene, sto predlazete da napravim? kome da odem i obratim se za pomoc? hvala jos jednom

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...

provjeri u gruntovnici i traži povjesni izvadak.

 

stan koji daje država obiteljima pogimulog hrvatskog branitelja je u zajedničkom vlasništvu.

traži na uvid papir temeljem kog je majka vlasnik stana 1/1

kao djete poginulog hrvatskog branitelja neplaćaš sudske pristojbe .

traži potvrdu u državnoj upravi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija