Jump to content

Muke sa suvlasništvom

Nadia
 Dijeli

Preporučene objave

Moj je otac bio vlasnik stana i poslovnog prostora veličine 160 m kvadratnih za jednu polovinu - drugi dio pripada njegovoj sestri koja ne živi u Hrvatskoj nego u Australiji.

Dio prostora moga oca nakon njegove smrti pripao je meni i dvojici polubraće.

Jedan moj brat je spreman u moju korist odreći sesvoga dijela. Drugog ne mogu dobiti jerje stalno na putu.

Tetka je odmah nakon očeve smrti bez pitanja nas suvlasnika stavila podstanare i sa njimanapravila ugovor da koriste 25 metara kvadratnih kuće. No oni koriste cijelu kuću i zaposjeli su cijeli poslovni prostor.

MOLIM VAS što mi je činiti - mogu li mirno ući u svoj i bratov dio kuće - poslala sam tetki pismo sapovratnicom da nemam gdje živjeti no ona ne odgovara. A kad zovem na telefon ona se pravi da nisam dobila nju.

Smijem li ući u svoj i bratov dio kuće ili moram odvjetniku. Obratila sam se i tim ljudima koji su u kući no oni čekaju da ja odem na sud.

Imam li osnove da ih nekako istjeram ili da bar uđem u svoj dio kuće (i bratov) i kako bi bilo najbolje da to učinim?

Unaprijed hvala!!!

Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

Dijeli

• Napravi novi...

Važna informacija