Jump to content

Rokovi uplate kupovnine


Hajduk1911

Preporučene objave

Molim Vas da mi neko objasni sljedeću situaciju i da mi objasni tko je tu u pravu Općinski ili Županijski sud. Ukratko da vam opišem situaciju. na nekretnini kojoj sam suvlasnik određena je civilna dioba. Nakon toga objavljeni su uvjeti prodaje nekretnine među kojim je i u jednoj točci stajalo da se kupovnina mora uplatiti u roku od 30 dana od dražbe. Dalje nakon mjesec dana održala se dražba gdje sam ja kao ovrhovoditelj i jedini kupac dao cijenu koja je i prihvaćena i vodio se zapisnik dražbe gdje je na kraju pisalo rješenje da se meni dosuđuje nekretnina i da će stranke dobit pisani otpravak. E sad nakon 2 ipo mjeseca sutkinja piše rješenje o dosudi gdje se od ukupne cijene nekretnine oduzima dio koliko sam ja vlasnik i daje rok od 15 dana da uplatim razliku kupovnine na broj računa suda koji je tu napisan što sam ja nakon 2 dana i uradio te da me se upisuje kao vlasnika nekretnine nakon što uplatim novac. Međutim protu stranka se žalila na rješenje i to je pošlo na županijski sud. Danas sam dobio rješenje da se žalba uvažava jer da u uvjetima prodaje stoji da novce moram uplatiti u roku od 30 dana međutim rješenje o dosudi sam dobio nakon 2 i po mjeseca gdje su bili podaci koliko trebam uplatiti i na koji račun što do tada nisam mogao nikako znati. Sad mene interesira dali je u pravu županijski sud koji kaže da sam novce morao uplatiti nakon 30 dana od dražbe ili je općinski sud u pravu te sam bio dužan uplatiti novce u roku od 15 dana od primitka rješenja o dosudi što sam i uradio. Također me interesira dali ako sam morao uplatiti u roku od 30 dana od dražbe dali je sud bio obavezan napisati rješenje u roku od par dana (a ne 2 i po mjeseca kao što je uradio) tako da ja imam vremena to uplatit . Bilo kako bilo zbog greške suda jednog ili drugog ja trpim štetu. Molim vas da mi odgovorite ko je po vašem mišljenju u pravu Općinski ili Županijski sud i pošto sam ja evidentno zbog nečije pogreške oštećen što mogu uraditi. Molim Vas odgovor i ako trebate još kakve podatke mogu vam ih dati

Unaprijed zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija