Jump to content

ovrha


denso

Preporučene objave

Poštovani,

Vlasnik sam trgovačkog obrta i posjedujem prostor na Zagrebačkoj tržnici. Ugovor mi je istekao 1.7.2012 te sam izašao iz prostora no ostala su mi dva računa za 5 i 6 mj. Prije 4 dana mi je preporučeno stigla opomena pred utuženje u kojoj se od mene potražuje naplata u roku osam dana od dana zaprimanja opomene te ukoliko u navedenom roku ne platim bit će prisiljeni pokrenuti postupak prisilnim putem. Danas, znači nakon 4 dana od primanja opomene su izvršili ovrhu sa moga privatnog račina.

Mene zanima podrazumjeva li postupak prisline naplate trenutno skidanje sa računa bez odgode, mogu li si naplatiti 4 dana prije i još bez mogučnosti žalbe te zašto su sjeli na moj privatni račun?

Unaprijed hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Nisam ekspert ali ovo što navodite mi je nevjerojatno. Stigla Vam je samo opomena ili ovršni prijedlog/rješenje ?

Nema teorije da su vam sjeli na račun bez rješanja o ovrsi, a da bi uopće ista bila pravomoćna, rješenje vam je moralo biti uručeno ili objavljeno na sudu, a to je obično toliko dug i inertan proces da nema šanse da se provede u 4 dana, čak da ste zaprimili i samo rješenje (Govorim iz osobnog iskustva, radim u firmi koja je vjerovnik kod nekoliko sličnih slučajeva)

Eventualno ako ste im ranije dali kakav drugi instrument naplate, možda bjanko zadužnicu itd.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija