Jump to content

Prometna kazna


nikolaj1

Preporučene objave

Dobar dan,,imam pitanje u vezi prekršaja u prometu. Prilikom počinjenja prekršaja (nepropisno parkiranje) koristio sam vozilo koje nije u mome vlasništvu. Javio sam se policiji, te su uzeli moje podatke. Moje pitanje je nakon što istekne rok od 8 dana za plačanje, te slučaj preuzme sud. Da li ću poziv na sud dobiti ja ili vlasnik automobila (vlasnik je inače moj rođak)?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako ste se javili policija znači zna počinitelja prekršaja. Kada prođe rok od 8 dana (vjerojatno i više), policija će izdati obavezni prekršajni nalog na vaše ime, te tek ukoliko vi uložite prigovor na isti, tada cijeli slućaj ide na prekršajni sud.

Postoji eventualno varijanta da policija nije ozbiljno shvatila vas kao osobu koja ste počinili prekršaj (ne znam kome ste se javili i da li je taj vaše podatke povezao s nekom kaznom i to točno evidnetirao), te će tada po "inerciji" vlasnik vozila dobiti obavijest o prekršaju s naznakom da dostavi podatke o počinitelju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobar dan,,imam pitanje u vezi prekršaja u prometu. Prilikom počinjenja prekršaja (nepropisno parkiranje) koristio sam vozilo koje nije u mome vlasništvu. Javio sam se policiji, te su uzeli moje podatke. Moje pitanje je nakon što istekne rok od 8 dana za plačanje, te slučaj preuzme sud. Da li ću poziv na sud dobiti ja ili vlasnik automobila (vlasnik je inače moj rođak)?

 

Očito je da ste već dobili prekršajni nalog, on se može platiti ili pisati prigovor u roku od 8 dana.

 

Ako rok za prigovor istekne nema prekršajnog postupka niti pozivanja okrivljenika (ne vlasnika).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija