Jump to content

Ovrha - očajno molim hitnu pomoć


ovrsenik_1

Preporučene objave

Poštovani,

tek sad sam saznala za ovaj forum i molim Vas hitnu pomoć. 2007. iz neočekivano pridošle teške financijske situacije nisam bila u mogućnosti podmirivati redovno Amex račune. Ne krivim naravno njih, ali otkazali su mi karticu i zahtijevali uplatu u jednom iznosu koju nisam mogla izvršiti, a nisu pristajali na obročno plaćanje. Dalje, 15.04.2008 njihov bilježnik je predao Prijedlog za ovrhu i Rješenje o ovrsi na koje sam se žalila. 25.02. 2012 zaprimila sam novi prijedlo i rješenje o ovrsi u kojem sam se žalila na iznos glavnice koji potražuju budući sam od 2008. godine do danas povremeno prema mogućnosti uplaćivala iznose Amexu radi otplate. Prije par dana (točnije 28.08.2012.) od suda sam zaprimila zahtjev za uplatu troška moje žalbe uz mogućnost novog prigovora.

 

Prvo što me zanima da li rok od 8 dana za uplatu teče od dana primitka rješenja suda da moram uplatiti pa mi je rok za uplatu 04.09.2012. ili rok teče od idućeg dana 29.08.2012 čime je rok za uplatu 05.09.2012

 

Drugo što me zanima da li uopće imam osnove za žalbu kako bih se pozvala na zastaru budući mi niti Ovršni zakon, niti zakon o zastari nisu najjasniji. Ok, oni su prijedlog za ovrhu podnijeli u zakonskom roku i tu ne mogu ništa, ali zanima me da li postoji ikakva zastara na neplaćene račune Amexa (znam da je zastara za neplaćene račune za režije godina dana). Ukoliko da preklinjem Vas da mi pomognete na što se mogu pozvati.

 

Unaprijed hvala i lijep pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zastara određuje samo rok nakon kojega vjerovnik više ne može utjerivati dug sudskim putem.

 

Budući da je u vašem slučaju ovrha pokrenuta (pretpostavljam unutar zakonskog roka), nema nikakve zastare niti će je biti sve dok je postupak u toku.

 

Što se tiče troška žalbe (pristojba ili trošak žalbenog postupka?), rok se računa od idućeg dana, ali taj rok nije naročito važan. Žalba ne može biti odbačena zbog neplaćanja, a ako zakasnite koji dan, sud vrlo vjerojatno neće naplatiti kamate.

 

Budući da je vaš dug neosporan, žalbama možete samo kupiti vrijeme, ali uz povećanje troškova postupka i kamata.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

tek sad sam saznala za ovaj forum i molim Vas hitnu pomoć. 2007. iz neočekivano pridošle teške financijske situacije nisam bila u mogućnosti podmirivati redovno Amex račune. Ne krivim naravno njih, ali otkazali su mi karticu i zahtijevali uplatu u jednom iznosu koju nisam mogla izvršiti, a nisu pristajali na obročno plaćanje. Dalje, 15.04.2008 njihov bilježnik je predao Prijedlog za ovrhu i Rješenje o ovrsi na koje sam se žalila. 25.02. 2012 zaprimila sam novi prijedlo i rješenje o ovrsi u kojem sam se žalila na iznos glavnice koji potražuju budući sam od 2008. godine do danas povremeno prema mogućnosti uplaćivala iznose Amexu radi otplate. Prije par dana (točnije 28.08.2012.) od suda sam zaprimila zahtjev za uplatu troška moje žalbe uz mogućnost novog prigovora.

 

Prvo što me zanima da li rok od 8 dana za uplatu teče od dana primitka rješenja suda da moram uplatiti pa mi je rok za uplatu 04.09.2012. ili rok teče od idućeg dana 29.08.2012 čime je rok za uplatu 05.09.2012

 

Drugo što me zanima da li uopće imam osnove za žalbu kako bih se pozvala na zastaru budući mi niti Ovršni zakon, niti zakon o zastari nisu najjasniji. Ok, oni su prijedlog za ovrhu podnijeli u zakonskom roku i tu ne mogu ništa, ali zanima me da li postoji ikakva zastara na neplaćene račune Amexa (znam da je zastara za neplaćene račune za režije godina dana). Ukoliko da preklinjem Vas da mi pomognete na što se mogu pozvati.

 

Unaprijed hvala i lijep pozdrav!

 

Zastara po nenaplačenoj ovrsi vam je 10 godina.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija