Jump to content

podjela bracne stecevine i dugova


rogonja

Preporučene objave

Postovanje

 

Mene zanima konkretan odgovor na konkretno pitanje!

U tijeku je brakorazvodni postupak bez izgleda za mirenje.samim tim supruga ne zeli dogovorno riješavati nikave dubioze koje su ostale nakon prestanka bračne zajednice..stoga morat cu sam pokrenuti postupak za podjelu bracne stecevine tuzbom pred nadleznim sudom..i sad me zanima sljedece.oznato mi je da ce se kredit koji je podignut tijekom braka podjeliti na pola i da ona ima obavezu vratiti dio kredita koji je isplacen za vrijeme trajanja do rasprave za utvrdivanje bracne stecevine i dugova..ali..u braku sam stekao odredena sredstva kao npr otpremnina koja je djelom utrosena u braku..takoder odredeni iznos novaca sam stekao prodajom braniteljskih udjela i to je potroseno u braku...napominjem otpremnina i udjeli sve je steceno prije zakljucenja braka..odnosno otpremnina se bazira na vecem djelu do zakljucenja braka..Moze li mi netko reci dali u postupku podjele stecevine imam osnove traziti da mi supruga isplati dio sredstava i s tog osnova osim zajednickog kredita...i koliko otprilike kosta tak postupak pred sudom..hvala..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija